Chaos a Pořádek: Mauretánie a Maroko, Jiří Kalát

40 dní, více jak 6500 km ve vlaku, v autobuse, v džípu, stopováním u silnice, hikováním v horách nebo popíjením stovek (možná tisíců) skleniček berber whisky.

Datum
6. 6. 2023
Čas začátku
19:30:00
Typ
Přednáška
Místo konání Místo konání Klub cestovatelů - Masarykovo nábřeží 22
Kraj Praha

Maroko a Mauretánie, dvě africké země, sousedi, které jsou však naprosto rozdílné.

Přestože se Mauritánie zmítá mezi chaosem i nepořádkem, dokáže nabídnout nádherné perly a neskutečné zážitky. Oko Afriky je jedním z nich, starobylé knihovny v Chinguetti další a na čtrnáctihodinovou jízdu v nákladním vagonu vlaku s rudou nikdo jen tak nezapomene.

Maroko oproti tomu nabízí luxus, nádherné památky i fungující infrastrukturu. Jména jako Tanger, Marakéš nebo Sahara vzbuzují představu Orientu v jeho nejčistší podobě.

Trvalo mi přes čtyřicet dní obě země projet, je za mnou více jak šest a půl tisíce kilometrů strávených ve vlaku, v autobuse, v džípu, stopováním u silnice, hikováním v horách nebo popíjením stovek (možná tisíců) skleniček berber whisky. O tom všem je toto povídání.

Jiří Kalát je publicista, fotograf a cestovatel. Jirka se za posledních několik let podíval po všelijakých místech světa, externě pracoval pro různé noviny i časopisy a přednášel na nejednom místě. V každém státě či městě se vždy zajímá o obyčejné lidi, jejich zvyky a životy.

Vstupenky – doporučujeme koupit online (159 Kč), na místě 200 Kč

VSTUPENKY kup včas a výhodněji ON-LINE, na místě jsou dražší na webu www.KlubCestovatelu.cz a můžeš přihodit i mapu nebo průvodce.
Dej si drink nebo něco malého k zakousnutí na baru, na přednášce můžeš konzumovat.

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: