Cestovatel Slávek Král pokřtí svou první knihu v pražském kině Aero

Dobrodruh, stopař a blogger Slávek Král, známý mimo jiné díky svému cestování po světě se svou fenkou border kolie, pokřtí svou prvotinu v úterý 21. září ve 20:30 v žižkovském kině Aero v rámci série cestovatelských přednášek Diáky. Knihu Stopařův průvodce zeměkoulí, která je souhrnem řady zajímavých, bláznivých a často i extrémních historek z mnoha let cestování po světě, vydalo v loňském roce nakladatelství Pointa.

Datum
21. 9. 2021
Čas začátku
8:30
Typ
Křest

Křtu bude předcházet přednáška autora a na akci vystoupí také řada známých cestovatelů a autorových známých. Mezi nimi i cestovatel a fotograf Karel Štěpánek, popularizátorka umělé inteligence Sara Polak nebo zakladatelé dobrodružné výzvy X-challenge Petr Oliver a Miky Škoda. Samozřejmostí je také účast Slávkovy spolucestovatelky border kolie Corey.

Návštěvníci si naživo poslechnou některé historky z knihy, Slávek Král bude například vzpomínat na to, jak se ztratil v chilské poušti, jako dobrovolník učil děti v Tanzánii, stal se svědkem revoluce v Turecku nebo rok bydlel v autě na Novém Zélandě.

„Jsem rád, že se po těch dlouhých měsících zase všichni sejdeme v kině na Diácích a pobavíme se. Diváci se kromě mého vystoupení mohou těšit na spoustu skvělých hostů, z nichž jeden nám dokonce zarapuje,“ těší se Slávek.

Slávek Král cestuje už devět let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Navštívil 8 divů světa, pracoval v 19 státech, dobrovolničil na více než 40 místech a nastopoval přes 300 tisíc kilometrů po více než 86 zemích světa. Stopnul si autobus, sanitku, pohřební auto, motorky, lodě, drogové dealery, policisty, koně i letadlo. Založil a pořádá také svůj Travel Stand-Up Festival.

Na akci bude možné zakoupit si knihu Stopařův průvodce zeměkoulí na místě nebo si přinést vlastní knihu k podepsání. Vstupenky na akce je možné koupit na kinoaero.cz nebo přímo v pokladně kina Aero.

Diáky jsou pravidelný cyklus přednášek v kinech Bio Oko a Aero. Přináší životní příběhy poutníků, nomádů, couchsurferů, které spojuje anti-turistický přístup k cestování. Charismatičtí cestovatelé objevují svět novými způsoby. Jejich kroky vedou do neobvyklých míst, kreativních komunit a subkultur. O svých cestách píší knihy, točí filmy, besedují. Snaží se inspirovat druhé.

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: