1. ročník festivalu Cestovatelská Střela

Poslední srpnový víkend bude patřit cestování. V obci Dolní Hradiště (přibližně 20 km severně od Plzně) se uskuteční 1. ročník festivalu Cestovatelská Střela, který nabídne bohatý program. Zahájení festivalu proběhne již v pátek 27. srpna, návštěvníky následně čeká deset cestovatelských přednášek, koncert, řada cestovatelských filmů a mnoho dalšího. Vstupenku na festival pořídíte za 350 Kč na portálu […]

Datum
27. 8. 2021
Datum (do)
29. 8. 2021
Typ
Festival
Místo konání Dolní Hradiště
Kraj Plzeňský

Poslední srpnový víkend bude patřit cestování. V obci Dolní Hradiště (přibližně 20 km severně od Plzně) se uskuteční 1. ročník festivalu Cestovatelská Střela, který nabídne bohatý program. Zahájení festivalu proběhne již v pátek 27. srpna, návštěvníky následně čeká deset cestovatelských přednášek, koncert, řada cestovatelských filmů a mnoho dalšího. Vstupenku na festival pořídíte za 350 Kč na portálu smsticket.

„Poslední rok cestování příliš nepřál, a tak jsme se rozhodli uspořádat festival, na kterém během tří dnů alespoň virtuálně procestujeme desítky různých zemí. Zkušení cestovatelé, kteří přednášky povedou, zároveň návštěvníkům předají spoustu unikátních zkušeností a zážitků. Společně tak oslavíme konec léta, inspirujeme návštěvníky k jejich dalším cestám nebo umožníme nahlédnout do míst, kam by se lidé sami nikdy nepodívali,“ říká organizátor festivalu Tomáš Šapovalov.

Slávek Král, další z organizátorů, pořádá cestovatelské festivaly již několik let: „V nabídce festivalů, které pravidelně pořádám, chyběla vyloženě letní akce. Cestovatelská Střela využije všechny výhody letního počasí, od spaní ve stanu po koupání v blízké řece, kterou je samozřejmě Střela.“

Akci spolupořádá obec Dolní Hradiště, která poskytla festivalu dokonalé zázemí. Hlavní program se tak bude odehrávat v sále Kulturního domu, doprovodný program ve venkovním krytém stanu a cestovatelské dokumenty se budou promítat v místní klubovně. „Naše obec má s pořádáním kulturních akcí dlouholeté zkušenosti, loni jsme zde například pořádali celostátní setkání Hradišť. Jsme rádi, když podobné události do naší krásné obce přilákají nové návštěvníky, protože zejména místní příroda má opravdu co nabídnout a stojí za návštěvu,“ říká starosta obce Pavel Šapovalov.

Pestrý program nabídne známá cestovatelská jména

Víkendová akce nabídne celkem deset cestovatelských přednášek, páteční koncert a sobotní taneční zábavu, autorská čtení, jógu, muzikoterapii, cestovatelské dokumenty, výstavu obrazů a další doprovodný program. Pro účastníky také bude připraveno stanové městečko a zázemí s dostatkem občerstvení.

Organizátorům festivalu se díky osobním kontaktům podařilo oslovit známé české cestovatele, kteří pravidelně publikují texty a fotografie a přispívají do cestovatelských časopisů. Sám Slávek Král je držitelem českého rekordu ve stopování, dvakrát objel stopem celou zemi a podnikl velké množství menších cest. Vladimír Váchal je uznávaným odborníkem na Írán a oficiálním tlumočníkem do perštiny. Karel Štěpánek strávil na cestách 5 let a nyní objíždí republiku s několika cestovatelskými show. Pavel Svoboda je známý cestovatel a fotograf, který o svých cestách vydal již dvě knihy a jeho fotografie najdete nejen na titulních stranách cestovatelských magazínů. Daniël Hagen promluví o svých bohatých zkušenostech s Holandskem na lodi. Milada Řeháková seznámí návštěvníky s filipínským pralesem a ohroženými druhy. Druhý z organizátorů festivalu, Tomáš Šapovalov, je odborníkem na Nový Zéland a autorem portálu VisitKiwi.cz.

O večerní zábavu se pak v pátek postará rock’n‘rollová kapela Mr. Feelgood, jejíž hit Zdá se mi lidé znají jako znělku seriálu Comeback. V sobotu bude návštěvníky až do nočních hodin bavit kapela Dream se zpěvačkou Luďkou Kuralovou.

Cestovatelská Střela 2021

27.-29. srpna.2021

Dolní Hradiště (Plzeň-sever)

První ročník cestovatelského a hudebního festivalu nad řekou Střelou v malebné vesničce Dolní Hradiště. Díky cestovatelským přednáškám projedeme několikrát celý svět od Severní Koreji přes Blízký Východ, Karibik až po Jižní Ameriku, budeme stopovat se psem, zažijeme ty největší průšvihy na cestách nebo si vezmeme Argentinku. Doprovodný program nabídne od autorských čtení, jógu, muzikoterapii, tombolu, výstavu obrazů nebo cestovatelské dokumenty.

O večerní zábavu se pak v pátek postará rock’n‘rollová kapela Mr. Feelgood, jejíž hit Zdá se mi lidé znají jako znělku seriálu Comeback. V sobotu bude návštěvníky až do nočních hodin bavit kapela Dream se zpěvačkou Luďkou Kuralovou.

Více informací a kompletní program:

www.cestovatelskastrela.cz

Vstupenky:

www.smsticket.cz/vstupenky/25349-cestovatelska-strela-2021

Organizátoři

Tomáš Šapovalov – Dva roky žil v Karibiku na ostrově Svatý Martin, rok a půl pak na Novém Zélandu a v Austrálii. Je autorem největšího českého portálu o Novém Zélandu VisitKiwi.cz a každý rok pořádá v Praze festival Zažij Nový Zéland. Pravidelně přednáší nejen o Novém Zélandu, ale i o dalších navštívených destinacích. Provozuje YouTube kanál Dlouhovory, na kterém se pravidelně setkává nejen s cestovateli, ale i herci, zpěváky, odborníky z různých oborů a dalšími zajímavými hosty.

Slávek Král – Známý český cestovatel, v posledních letech cestuje spolu se svojí fenkou Corey. Dvakrát objel stopem celý svět a podnikl několik půlročních cest. V minulém roce vydal knihu Stopařův průvodce zeměkoulí a pravidelně se objevuje v médiích, ať již tištěných, v rádiu nebo v televizi. Kromě pravidelných přednášek po celé ČR vystupuje na největších cestovatelských festivalech u nás i v zahraničí a pořádá své festivaly.

Obec Dolní Hradiště – Malá obec se zhruba 55 obyvateli se nachází přibližně 20 km severně od Plzně v malebné přírodě údolí řeky Střely. Obec již několik let pořádá různé kulturní akce a pravidelné cestovatelské večery. Je vyhledávaným cílem nejen cyklistů, údolí řeky Střely láká i k pěším procházkám.

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: