Hernán de Alarcón – španělský objevitel

Hernán de Alarcón – španělský objevitel

Španělský dobyvatel poprvé prokázal, že Kalifornie je součástí americké pevniny. Jeho hlavní cesta vedla za indiánským bohatstvím.

ALARCÓN Hernán de (* asi 1500, † ?) – španělský mořeplavec a dobyvatel

Na jaře 1540 vyslal místokrál Nového Španělska (Mexika) k severu výpravu v čele s F. V. de Coronadem. Jejím cílem bylo domněle bohaté indiánské území tzv. Ciboly, sedmi bájných měst. Po moři je provázely dvě lodě, jimž velel H. de Alarcón. Podél pobřeží se dostal až na sever Kalifornského zálivu, k ústí řeky Colorado.

Na mapě se zásluhou jeho výpravy objevily oba břehy Dolní Kalifornie, do té doby považované za ostrov. Předpokládaná schůzka s Coronadem, který se vydal po pevnině, se neuskutečnila a Alarcón se vrátil do Mexika. Španělé tajili jeho objev po celá staletí a teprve v 18. věku znovu prokázal rakouský jezuita E. Kühn, že Kalifornie souvisí s americkou pevninou.

Encyklopedii světových cestovatelů vydalo nakladatelství Libri.

Zkušenosti čtenářů

Misa

Ahoj Martino,
rada se s Tebou seznamim, jelikož hledam nekoho na cestovani asi kamkoliv. Mé cestovni zazitky jsou již davna minulost napr. Indonesie, Pannenské ostrovy, hodne po Evrope…ale ted jsem již dlouho nikde nebyla a rada bych podnikla nejakou prijemnou vypravu ale bohužel neni s kym. Tak zkousim treba Tebe. Dekuji když pripadne odpovis. Mej pekny den Misa

Daniel

Ahoj Martino, už jsem stopoval do Španělska celkem 3x a měl jsem hodně štesti. Letos jsem tam jeste nebyl a rad vych vyrazil opet.

Budu rad když nebudu chodit sám

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: