Guilin (Kuej-lin)

Guilin (Kuej-lin)

Historie hlavního města provincie Guanxi (Kuan-si) se začíná v době Qin (Čchin), kdy bylo důležitým obchodním střediskem na kanálu spojujícím Perlovou řeku s Dlouhou řekou. Krajina kolem Guilinu bývá Číňany nazývána nejkrásnější na světě a každý, kdo sem zavítá, určitě potvrdí, že skutečně mezi nejkrásnější scenérie patří.

I když se dnes centrum turistického ruchu oblasti do značné míry přesunulo o 70 km na jih, do městečka Yangshuo (Jang-šuo), které přecejen není tak velké a rušné, přijíždějí stále zástupy turistů i do Guilinu samotného. Je to dáno jeho polohou mezi vápencovými kopečky, jimž dávali místní obyvatelé od pradávna názvy odrážející jejich podobu. Tak zde nalezneme například kopec Sloního chobotu, kopec Starého muže nebo kopec Poskládaného brokátu.

Jelikož jde o kopce vápencové, ukrývají některé z nich ve svých útrobách mnoho zajímavých krasových jeskyní. Jedna z nejzajímavějších a největších je jeskyně Rákosové flétny, do jejíž hlavní síně se pohodlně směstná okolo tisíce lidí. Dojem z jeskyní je občas narušen pro nás Evropany trošku přehnaně barevným osvětlením, které má podle Číňanů ještě zkrášlit jejich interiér.

Guilin lze také nazvat „městem parků“, kterých je zde hned několik. Nejnavštěvovanějším je asi park Sedmi hvězd, který své jméno získal podle sedmi kopečků nacházejících se v jeho areálu.

Zpracováno ve spolupráci s China Tours.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: