HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Amerika

Západ USA v září 2011

petra

Ahoj, v září se chystám s kamarádem projet autem západ USA. Cestu máme naplánovanou následovně: Zacit chcem v San Franciscu pak pres Yosemite NP, Sequoia NP a Death valley do Las Vegas. Odtam pak okruh Zion NP, Bryce canyon NP, Canyonlands NP, Arches NP, Natural bridges, Monument valley NP, Mexican hat, Powell lake, Grand canyon, Route 66, Joshua tree NP, LA. Cestu plánujeme v termínu 9.9 – 23.9. Určitě bychom uvítali spolucestující. V případě zájmu, nebo kdybyste třeba měli radu, se klidně ozvěte, za každý ohlas nebo informaci budeme vděční:) Ahoj, Peťa

Zkušenosti čtenářů

Radek Branzovsky

presne tuto trasu planujeme jet na prelomu kvetna a cervna ! Nechcete se jeste pridat ? Radek

Lucy

ahoj, v Las Vegas je superlevné ubytování, my jsme bydleli v Stratosphere hotel a musím říct, že to bylo opravdu nejlacinější a nejluxusnější ubytování z celého pobytu, ale je lepší si ho zamluvit už třeba měsíc předem, aby cena byla opravdu výhodná.
Jinak není nutné mít dopředu zamluvené bydlení,využívejte různých letáků a slevových katalogů, které najdete na ulici nebo v obchodech, dá se na ubytování hodně ušetřit.
Pokud byste chtěli ještě nějaké info, klidně písněte. Lucka

Maritna

Ahojky Péťo, na kolik peněz byste to tak viděli?USA mě láká už dlouho, za prací i poznávačkou…

Maritna

Ahojky Péťo, na kolik peněz byste to tak viděli?USA mě láká už dlouho, za prací i poznávačkou…

Lenka

Ahoj, od června do 5.9. jedu do LA pracovat a pak se chystám cestovat – zatím jsem sama. Zaujala mě trasa, co jedete vy, tak pokud ještě máte volno, dejte vědět…

Gábina

Ahoj, neměli byste ještě volné místo?

Jan Sigmund

Zdravim, tak tudle dovolenou jsem absolvoval. Tady vám dávám pár rad a poznámek.
1) Za dva týdny se to nedá stihnout. TO je moc krátká doba a to by jste museli být jak vyfetovaní turisté. jen přijet, vyfotit a jet dál. Sám sem tam cestoval 4 týdny abych to všechno vklidu stihnul.
2) Pujčení auta neni drahý, ale většina pujčoven ho pujčí jen osobě starší 26 let. Jináč ceny potravin až na pečivo paráda. Vyplatí se hlavně všudeznámý WALLLMART.
3) Národní parky o kterých mluvíte jsou si veskrze dost podobné. Takže bych to doporučoval osekat a rozhodně bych tam přidal Yosemity a Sequia national park. Nejvyšší stromy a vodopády na světě rozhodně stojí za vydění a spestří tu červenou monotonnost, těch parků, které máte v plánu. Tudíž bych být vámi vynechal Joshua tree NP,Canyonlands,monument valley.

Ivča
Jan Sigmund:

ahoj Honzo,

psal jsi, že sis půjčoval auto. My také plánujem si půjčit auto na cestovaní po severozápadu US popřípadě si koupit nakou ojetinu. Chtěla jsem se zeptat jak se tam řeší pojištění auta, zda je problém s pojištěním, když přejíždíš ze státu do státu a na jakou částku přibližně vyjde pojištění? Díky

ivča

Petr

Ahoj,

na tento výlet bych s Váma moc rád vyrazil, akorát mě prosím napiš hrubej odhad na kolik by takovej výlet vyšel, ať vím, kolik si mám s sebou vzít kaček. 🙂

Takže pokud máte ještě místečko volné, ozvěte se mě prosím. .-)

Díky moc a ahoj Petr

Petr
Petr:

jo a můj mail je Petik.85@seznam.cz

Linda

Ahoj, mám letenku do USA, Od 30.8. do 22.9. a vypadl mi partak…Mam let do NY a pak do San Jose, coz je kousek od San Francisca..treba bychom to mohli nejak propojit? Mam pomerne dost zkusenosti s cestovanim(Mexico, Vietnam, Thajsko, Guatemala) a jsem hodne prizpusobiva, do prirody i do mesta, ale hlavne me lakaji ty narodni parky, takze pokud mate jeste misto a vidite moznost jak to skloubit, rada se pridam 🙂 Linda

Linda
Linda:

Jak to s Vami vypada???Mate jeste volno nebo uz plno..Asi jsem zapomnela vlozit muj mail: Linda.PAterova@gmail.com

helena

Ahoj, zaujala mě Vaěe nabídka, měla jsme též vycestovat,ale parta me to odřekla..mate jeste volné místečko.-)
mejlik.-) helca_k@seznam.cz

Lukáš

Ahoj,

jedeme od 24. 8. – 24. 9. projet celé USA půjčeným autem. Jsme 4, začínat budeme v New Yorku a určitě se zastavíme v Bostonu, Washingtonu, u Niagárských vodopádů a pak na západě San Francisco, Las Vegas, Los Angeles, .. Kdyby se tam někdo chtěl sejít a předat si nějaké nabrané zkušenosti, budeme velice rádi 🙂

Lenka
Lukáš:

Ahoj, bydlím s přítelem v Los Angeles a plánujeme v září podniknout tour San Francisko – Yosemite National Park + nějaký další národní park, Las Vegas, Crand Canyon a zpět do Los Angeles. Máme vlastní auto, ale nechce se nám cestovat samotným. Jak to vypadá, máte podobný cíl trasy po západě USA… Bylo by možné cestovat společně?

Roman
Lenka:

Zdravím všechny cestovatele, já se chystám odletět do Los Angeles začátkem listopadu. Byl bych moc rád kdyby se někdo přidal. Plánuju cestu do Las Vegas, San Francisca atd. Jsem sám, proto rád a uvítám spolucestovatele. Délku pobytu vidím na celý měsíc. Kdo by měl zájem, tak se ozvěte. Jinak uvítám rady ohledně zdejších cen v restauracích a supermarketech. Roman

Roman
Lenka:

Zdravím všechny cestovatele, já se chystám odletět do Los Angeles začátkem listopadu. Byl bych moc rád kdyby se někdo přidal. Plánuju cestu do Las Vegas, San Francisca atd. Jsem sám, proto rád a uvítám spolucestovatele. Délku pobytu vidím na celý měsíc. Kdo by měl zájem, tak se ozvěte. Jinak uvítám rady ohledně zdejších cen v restauracích a supermarketech. Roman

Kateřina Kratochvílová
Roman:

Ahojky,

S kamarádkou jsme nyní ve Washingtonu D.C., kde přes léto pracujeme a od 5.září bychom rádi jeli na západ cestovat, trasa: San Francisco, LA, Las Vegas, Grand Canon, Death Valley, popřípadě další jiný park. Čas máme do 29.9. pak odlétáme z NY domů do ČR. Pokud by byl někdo, kdo shání další dva spolucestovatele do počtu a má podobný termín a plán trasy, budeme moc rádi, když písnete na mail kratochvilova.katerina88@seznam.cz, vše je na dohodě, můžeme to různě upravit, co bude třeba zařídit, Kačka a Verča.

Michal

Ahoj,
jsme tři a momentálně hledáme čtvrtého, případně pátého na cestování po západě USA. Začínat budeme 23.9. v San Franciscu, pak máme v plánu Yoshemite park, Las Vegas a další národní parky a města (vše dle domluvy a času). Pravděpodobný konec výletu 16.10. v San Diegu.. Tak kdo se přidá? Pište na MachacMichal@gmail.com

Jura
Michal:

S přítelkyní začínáme 21.9. taky v San Franciscu, tak se můžeme nějak domluvit.

Vojta

Ahoj,
na poslední chvíli musím měnit plány a sháním parťáky na cestování po západě USA. Jsem volnej 16.-30.9. a nejradši bych viděl San Francisco, Yosemite, Death Valley, Grand Canyon a Las Vegas, ale všechno je samozřejmě otázka kompromisu. Kromě datumů jsem schopnej přizpůsobit se téměř všemu 🙂 Budu rád, když se mi ozvete.

Mara
Vojta:

Zdravím cestovatelé,

hledám nějakou partu, ke které bych se mohl připojit na cesty po Americe. Období může být od 22. října do konce roku nebo i po domluvě příští rok.. Doba cestování cca 1 měsíc.. Vím, že to není moc příjemný období na cestování, ale třeba na takovým jihozápadě ameriky to s počasím není špatný.. Přizpůsobím se.. Díky za nabídky!

Rosťa

Zdravím Maro,jsme tři a chceme podniknout cestu po západě USA(hlavně parky) v 2012, cca květen. Bohužel nám vypadl kámoš, který jediný uměl anglicky, takže pokud máš zájem a umíš jazyk, ozvi se

Mara
Rosťa:

Ahoj Rosťo,

bohužel květen je na mě moc pozdě.. Já to vidím tak na leden, únor nejpozději březen.. poté mě už zase čeká práce v zahraničí.. takže asi tak..

Rosťa

Ahoj cestovatelé,
jsme tři a chceme v květnu 2012 podniknout měsíční cestu po západě USA, hlavně parky. Hledáme někoho, kdo by tuto cestu s námi absolvoval a hlavně taky umí anglicky.
Ozvěte se, třeba můžete být dva.
Díky. R.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: