Tipy a triky pro fotografování

Vydrží foťák 90% vlhkost?

Lucka

Ahoj, chystáme se na Sumatru do deštného pralesa, kde je hodně vysoká vlhkost a přemýšlíme, co ssebou za foťák, aby to přežil. Máte někdo nějáké zkušenosti? Zatím máme k dispozici buď zrcadlovku od Nikona nebo kompakt Lumix TZ5. Má cenu investovat třeba do voděodolného? Děkuji za odpovědi.

Zkušenosti čtenářů

David Gladiš

Měl jsem foťák Canon 5D v deštném pralese hodněkrát, možná na 20 tůrách a v tropických zemích dohromady několik měsíců a vydržel bezvadně.

jeff
David Gladiš:

Možná Canon 5D d-mark II, ten už je utěsněn, já mám spíše opačnou zkušenost (30D)po měsíci hodně špinavej čip, ale bylo to viditelný až od vyšších hodnot clon, no a to čištění není vůbec zadarmo, dělají to pouze v AWH (od 800,- výše) v Praze a sám bych se do toho nepouštěl, canon má strašně špatně vyřešen přístup do šachty. Jinak mám Pentax a ten je i obrazově úpně jiná liga.

Petr

Tady určitě hrozně záleží na technice.Jak psal Jeff, Canon 5D-Mark II je v pohodě, fotil jsem s ním i v dešti a vydrží. Druhá věc ale je, že musíš mít taky objektiv, který ti to zvládne. Dnešní mechanismy jsou dost složité a komplikované. To ti ale poradí v obchodě. Asi bych nedoporučoval kompakty, maximálně ty, které vezmeš i pod vodu. Pokud vím, je těsnění i Nikon D-700 … Osobně bych se asi nejvíc spoléhal na nějaký kinofilmový analog. A vyhneš se problémům s baterkama 🙂
P.S.:Posílám to asi potřetí, tak se omlouvá, jestli to tu bude vícekrát

Jiroušek

Canon 50D mi v loni na Sumatře chodil bez problémů i při výměmně skel, ale nemusí to platit obecně.Záložní tělo vozím ve votěsném pouzdru.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: