HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Afrika

Volunteer in Africa/India

Janinka23

College for international co-operation and development hledá dobrovolníky! Jako Instruktor rozvoje se můžeš zapojit do boje proti HIV/AIDS a chudobě. Zapoj se do programu Development Instructor a vycestuj do Afriky nebo Indie! Můžeš pracovat s dětmi, školkami, HIV/AIDS prevencí, životním prostředím, sociální prací a dětmi z ulice, vzděláváním… 20 – měsíční program zahrnující trénink na škole v UK, práci v projektu v Africe nebo Indii, evaluační práce. možnost získání tzv. B degree (a následného dokončení titulu Bc.) Předchozí zkušenosti nejsou nutností. Je potřeba být 18 +, flexibilní, motivovaný a pracovitý.
Pro více informací piš na e-mail czech.volunteerinafrica@gmail.com

Zkušenosti čtenářů

Andrea

Sice je to hezký co píšeš, ale zapomínáte ve Vašich nabídkách zmínit ceny za takový projekt. Kromě toho, že si každý platí letenku, pojištění a kapesné, většinou zaplatí dost tučnou částku agentuře nebo organizaci, která dobrovolnou práci zprostředkovává. Suma sumárum to vylítne i s letenkou na klidně 100 tisíc a dotyčný tam pracuje zadarmo. Docela slušné jak přijít k penězům, neboť ty peníze ani z poloviny nejdou tam kam by měli jít, ale živí nenažraná břicha obtloustlých úředníků.
Já osobně bych doporučovala shánět něco přímo v africe, když už máte neutuchající pocit pomáhat chudým v africe. Míst, kde uvítají dobrovolníka je na tisíc a víc, tak co živit někoho, kdo na tom tady chce vydělávat!

Hanka

Souhlasím s Andrejkou. Kamarádka přesně tohle absolvovala a ani nedokončila. Do Afriky se nedostala a rychle utekla…

Janinka23
Hanka:

Ahoj,
pisu jenom to, co znam z vlastni zkusenosti. Odjizdim v pondeli na pul roku do Malawi.
Je pravdou, ze program je drahy, ale muzes zazadat o scholarship, dostala jsem ho ja i vsichni Cesi, kteri tu jsou. Plati mi letenku do Afriky i zpet, ockovani, antimalarika, pojisteni. Na zacatku jsem platila pouze vstupni poplatek 350liber, jinak dal uz nic. Behem vzdelavaciho kurzu jsem bydlela a jedla v anglii zadarmo. V Africe budu dostavat kapesne 150USD mesicne, coz na Malawi v klidu staci:)
Vzhledem k tomu, ze jedu do Afriky poprve, zvolila jsem tuhle cestu…
Ale kazdy sam sveho stesti strujce a jak to kazdemu vyhovuje:)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: