Japonsko, Korea

Vladivostok – Japonsko

Tereza

Ahoj, nemate, prosim, zkusenost s prepravou z Vladivostoku do Japonska?Napr. za kolik,kam se konkretne v Japonsku lodi dojede apod. Diky, Tereza

Zkušenosti čtenářů

JOSE

Ahoj Terezko,
dříve jezdila ferry z Nachodky do Yokohamy, teď také 1x týdně (ale nepravidelně!) ferry z Vladivostoku do Fushiki u Takaoky v prefektuře Toyama (Japonské Alpy, střední Honshu). Cesta vlakem do Tokyo cca 4,5 hod. (částečně shinkansen, každopádně nutný Railpass na dobu cestování, doprava je jinak v Japonsku neskutečně drahá). Ferry odplouvala z Vladivostou každé pondělí v 18:00 a do Fushiki připlouvala ve středu v 9:00 hod. ráno (časově obdobně to bylo i na lince Nachodka-Yokohama – nevím ale jestli ještě jezdí). Nutno ověřit na konkrétní termín!
Nově začala jezdit ferry z Vladivostoku přes Jižní Koreu do Japonska (jižní Honshu) – na trase v přístavech je hodně usazených Rusů, tak asi proto ..
Jezdí na trase Vladivostok – Jižní Korea (přístav Donghae) a dále Japonsko (přístav Sakaiminato). Loď odplouvá ve středu: 10:00-12:00 pasová a celní kontrola, 14:00 odplutí z Vladivostoku, čtvrtek v 09:00 připlutí do Donghae, v 18:00 odplutí z Donghae,
v pátek v 08:00 připlutí do Jap.(přístav Sakaiminato, Jižní Honshu). Lístek stojí od 200 Euro výše dle kabiny, ale pozor v ceně není jídlo !! Na této trase je tedy vhodné navštívit i Jižní Koreu a pak Japonsko.
Pro doplnění, tak v létě ještě jezdí ferry mezi Wakkanai (Hokkaido) a ruským přístavem Korsakov na ostrově Sachalin, kdybys to tedy chtěla mít ještě trochu exotičtější a komplikovanější :-).
Z Evropy to v současnosti vzhledem k času nutném na cestu i cenově vychází lépe letecky (např.cca 16tis. Kč Emirates Praha-Dubaj-Tokyo a zpět). Tak, jak to plánuješ, se jezdilo v 90 letech minulého století, kdy byly ještě drahé letenky. Ovšem možná máš cestovní plán Sibiř – Japonsko a to je jiná …

Přeji hodně cestovatelských zážitků.

Josef

Honza
JOSE:

Ta ferry ze Sachalinu na Hokkaido jezdí pouze do konce srpna nebo se lze nalodit i v září ? Je to levnější než ferry z Vadivostoku?

kamil
Honza:

V roce 2008 jsem platil za sebe i kolo 27tis jenu.
Vice viz:
http://www.heartlandferry.jp/english/index4-1.html

honza
kamil:

Díky za info, nemáš nějakej tip jak se potom z japonska levně dostat lodí do číny nebo do koreje ?

Tereza
JOSE:

Díky moc! Vyrážíme až v červenci, tak doufám, že to, co píšeš, bude pořád platit 😉

Ivan
Tereza:

A ako idete do Vladivostoku ? Lebo aj ja sa tam chystam…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: