HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Střední Asie

Uzbekistán – registrace

Kamil Remeš

Ahoj, poskytne mi někdo informace o registraci a kontrole pohybu v Uzbekistánu?

Cestování mimo hotely atd…však víte

díky Kamil

Zkušenosti čtenářů

Jarda

Při loňském pobytu jsme zuřivě sháněli potvrzení o noclehu a platili jsme si hotel i v místě (se slevou), kde jsme z logistických důvodů ani spát nemohli, celou dobu jsme tyto doklady pečlivě hlídali a pak při odjezdu nikdo nic nechtěl ….

tarquin
Jarda:

Přesně tak, na letišti to taky po nás nikdo nechtěl, ale nikdy nevíš. Určitě to ale od těch hoteliérů de koupit i bez noclehu..

Bára
tarquin:

Určitě je dobré nějakou registraci mít. Je pravděpodobné, že je nikdo chtít nebude, ale kdyby náhodou přece jen kontrolovali, tak alespoň nějakou ať máš a co chybí se dá „domluvit“.

Ondra

Ahoj, my jsme byli v Uzbekistánu v únoru a registraci po nás párkrát chtěli: hned druhý den to byl agilní policista v podchodu u vstupu do taškentského metra, dále asi na třech checkpointech v horách na cestě do Termezu (tam si detailně prohlídli a opsali jen poslední lístek z hotelu, hromádku předešlých jen tak prolistovali a jednoho z nás lehce prudili, když se jedné noci nedopočítali) a konečně po mně chtěli vidět registrace celníci při odletu (zas si jen prolistovali balíček).
Je to zřejmě o štěstí, ale kdybych jel znova, zas bych se snažil mít co nejvíc nocí strávených v hotelu (jako že občas to docela byl zážitek sám o sobě :-)).

Iveta
Ondra:

Ahoj, nema nekdo aktualnejsi zkusenost nez z roku 2012? Asi mi nejaky listecek sezral pes 😀

Iveta
Iveta:

Třeba to někomu pomůže… teď jsem se vrátila a na letišti ani nikde jinde po mě registraci nechtěli. Obecně se tvrdí že je dobré mít aspoň jednu za 3 dny.

Medvěd

Ahoj, připojuji se s aktuální zkušeností z hranic Uzbekistánu (v našem případě pozemní přechod v Čerňajevce mezi Uzbekistánem a Kazachstánem) k Ivetě. Ani po nás nikdo registrace nechtěl. Sbírali jsme je, ale několik nám chybělo, když jsme spali na horách nebo u místňáků. Koupit chybějící noci v hotelu, kde jsme nespali, se nám nepodařilo, odmítli nás dvakrát. Možná i proto, že jsme rovnou nenabízeli nějaký obulus za tuto službu :-), tak jsme to dál neřešili. Faktem je, že mohlo jít jen o štěstí či momentální dobré rozpoložení pohraničníka. Místní nás varovali, že registrace občas kontrolují nejen na hranicích, ale dokážou to i policajti ve městech. Nás za měsíc nezastavil jediný policista.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: