HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Asie/ Australie

Uzbekistán

Danka

Zdravíčko, ráda bych na jaře nebo na podzim 2012 vyrazila do Uzbekistánu. Pokud možno bez cestovky. Plán mám takový: prsknout se letecky do Taškentu a buď si půjčit auto, pokud to půjde nebo místní dopravou vidět Aralské jezero, Chivu, poušť Kyzylkum, Samarkand, Bucharu atd. Jde mi o to se toulat zemí, nasát atmosféru… Přidá se někdo? Řeším to už tak brzy, protože je třeba zajistit v předstihu letenky.

Zkušenosti čtenářů

lenka

Ahoj, letenky jsou ted z Brna za 4 tis do Taškentu s UTairem. Také zvažujil

lenka:

Ozvěte se prosím na mail Corio@seznam.cz, ltenky za 4 000 jsou bombastické.

Dana

Ahoj, já sice o Uzbekistánu neuvažovala, ale Váš inzerát mě docela zaujal. Na jak dlouho by to bylo? Jakou máte představu o rozpočtu?

Dana:

letenka je přesně za 4900, ale poslední odlet za tuto cenu je 10.3. a to tam ještě asi bude chladno a deštivo

Dana

Hm, koukala jsem na to. Je to pravda, ideální by bylo tak o 1-1,5 měsíce později.

Lukáš

No ona sice ta akce na ně se tváří , že je jen do konce března, ale zkoušel jsem si dát termín na květen a také to bylo za 4480 kč. stejně tak např. v srpnu. Podle mě to za tuhle cenu půjde celý rok. Lítá se to pravidelně Brno-Moskva-Taškent. Takže letenka 4480, víza celkem mastný, počítal bych na ně tak 2000-2500 kč. Pokud máte někdo typ,jak je získat levněji, byl bych vděčen.

poplis

zdravím,letenky jsou opět v akci ceny od 3912,- a dá se cesta prý pauznout v moskvě na den nebo dva.
Také zvažuji ,termíny jsou tam spíše na unor,ale na konec března taky něco je.
Chtěl bych letet BRNO-TAŠKENT v moskve si dat ta 1-2 dny pauzu a podivat po tom nejduležitějším pak odlet taškent.

Pokud by někdo chtěl letět se mnou napište na email:poplis.poplis@seznam.cz nebo pokud už někdo zakoupil a mohl bych se k němu přidat ať napíše termín.

Původně jsem chtěl také z taškentu do kábulu po zemi,ale není ským 🙁

Jarda

Ahoj, taky plánujeme na podzim tak na 13dní letět do Uzbekistánu. Nebude moc času, ale chceme vidět vše podstatné, vč. jednoho vnitrostátního letu za 1500Kč. Jsme dva chlapi, tak by asi bylo lepší, kdyby si vzala kámošku. Jarda.

Ondra

Ahoj,

cesta zní zajímavě. Ale čas mám tak někdy duben-květen tak na tři týdny. Tak pokud se někdo přidá, tak se domluvíme.

Ondra.

Jenda

Ahoj,
ted jsou letenky k sehnani na pelikan.cz za 4297 s odletem z brna a prestupem v moskve. Mame koupene letenky na datum 19-31.7. Zatim je nas 5 ve veku 20-30. Jestli se nekdo chce pridat, budeme radi. Itinerar jeste neni hotovy. Zalezi na domluve vsech a stejne to nakonec dopadne ze jenom cast csty bude spolecna a pak se to rozdeli na vice part. Jestli ma nekdo zajem se pridat, tak mi napiste na e-mail a jakou mate predstavu co a kde chcete videt, urcite se nejak dohodneme. Sme z okoli Svitav – Policka

Jenda

viktorka

Ahoj,
Uzbekistán v dubnu zní SKVĚLE! s jedno či dvoudenní zastávkou v Moskvě úplně nejlíp… jestli ještě někdo sháníte parťáka, písněte mi na mail. Dík, Viktorka (22)

Alex

Taky jsem zvažoval Uzbekistán, ale vcelku mě zarazily poplatky za vízum o podobně. Vypadá to daleko dražší než samotná letenka. Navíc pokud se nemýlím, tak je do Uzbekistánu možné se dostat pouze na základě pozvání. Má někdo o tom z Vás nějaké bližší informace nebo nejlépe zkušenosti?

Jana
Alex:

Dobrý večer, v říjnu jsme letěli do Uzbekistánu, je možné si vyřídit víza přímo na letišti v Taškentu, jen potřebujete mít pozvání z hotelu nebo nějaké CK. Vyřízení víza je na počkání,není třeba ani fotka, ani pojištění a pod., za vízum jsme platili 40 USD, nalepili nám ho do pasu a nic víc po nás nechtěli. více o vyřízení víz je na: http://www.advantour.com/rus/uzbekistan/visa.htm
„????????? ???? ? ?????????? ?? ???????? ? ???????? ?????? ????????
???? ? ????????? ?????? ??????? ????? ???????? ?????? ???????? ??? ?????, ? ??????? ??? ??????????? ??? ?????????? ?????????? ??????????, ??? ?? ???????? ??????? ?? ????? ?????????? ???????, ????? ???????? ???? ? ??????????? ??? ?????????? ?????????? ?????????? ?? ????? ??????????, (??? ???????????? ?????????? ??????????????? ???? ?????? ? ?????????? ? ????????? ????).“ Aktuální informace o vízech Vám dá i česká ambasáda v Taškentu.
V případě, že by Vás zajímaly nějaké informace o této krásné zemi a pobytu pro běžné evropany, pište mi na e-mail: jana2008@rambler.ru
Pokud letíte přes Moskvu – Šeremetěvo,tak přeji velmi pevné nervy.
V Taškentu nezapomeňte vyplnit 2x letáček, do kterého uvedete,všechny peníze a cennosti – orazítkují je, jeden vám vrátí, druhý musíte mít u sebe na zpáteční cestě. Při zpáteční cestě také nezapomeňte na potvrzení z hotelů a ubytoven, že jste v období od do bydleli tam a tam, budou to po vás celníci chtít – pozvrzení nahrazují registrace 🙂

Pavel

Nechystáte nebo neuvažujete o cestě do Uzbekistánu? Zatím jsme tři z Ostravska, (28 let), ještě jeden člověk by se nám event. hodil..cca 5. – 15. května 2012 (letecky). Jestli je někdo, kdo by se chtěl přidat, můžete mne kontaktovat: euroklub@centrum.cz

Dana

Ta akce na letenky vypadá neodolatelně – jen pozor na to, že dle novin ta společnost, co lítala z Brna do Ruska, je v insolvenčním řízení. Sestra takhle koupila letenky tuším se Sky Europe a peníze jí po krachu firmy vrátili jen díky tomu, že platila Visa kartou, která byla pojištěná. Ti co platili jinak se zařadili do skupiny, která se musí přihlásit a když něco zbyde po likvidaci firmy, tak možná část peněz dostanou zpět.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: