HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Turecko

Turecko – Oludeniz

Nora.Koubova

Dobrý den, ráda bych poprosila o cestovatelskou výpomoc. V září se chystáme s naší 6 měsíční dcerkou to Turecka do Oludeniz na Egejské riviéře. Bohužel co se týče ubytování, nacházím pouze obrovské hotelové komplexy s velkou zdí a bazénem. Jsme zvyklí cestovat na vlastní pěst, bez cestovních kanceláří. Většinou jsme přespali někde v lese (nebo prostě kde se dalo), nebo jsme si ubytování našli až na místě. Vzhledem k přírůstku do rodiny, bychom měli rádi nocleh alespoň na pár prvních nocí zařízení již z domova, patom se dá po něčem poohlédnout. Tedy můj dotaz zní, zda zde nemá někdo ponětí, jak to vypadá v této oblasti s ubytováním v soukromý, s pronájmy domečků či malého studia. Nepotřebujeme televizi ani super zařízenou kuchyń, nicméně nějaké zázemí bychom letos ocenili.
Předem děkuji za rady a porady. Nora

Zkušenosti čtenářů

lukas

koukni se sem http://www.hotelscombined.com nebo http://www.hotelscomparison.com
jsou tu hotely klidne od 2 stovek za noc v prilehlych resortech vcetne snidane. hledej to jako fethyie… Ja si chci letos tech par dnu z dovolene trosku uzit a zaplatil sem tam na konec cervna za 5 noci pro 2, ve slusnem 4* hotel zhruba 3500,- celkem, ale jak rikam, da se bydlet za tretinu ceny… Hledani ubytovani u more ve velkych resortech na miste nenechavej, nikdy se nedostanes na ceny z internetu a ztratis na miste spoustu casu,ale nezni to mozna tak „nezavisle“ no…

Zdenek
lukas:

Vubec to neres dopredu. Na miste i v blizkem okoli je nekonecny vyber moznosti ve vsech cenovych kategorii. Staci jen nasednout do taxi, rici za kolik chcete bydlet a za 5 min. muzete posuzovat prvni nabidku. Pokud zaparkujete tak ve tretim nabizenem podniku a ujedete okolo 10 – 15 km, pak zaplatite za TAXI max 20 – 30 lir. Vyplati se vybirat az na miste, lepsi cena a vyhnete se situaci, ze bude vedle hotelu stavba, skladka a pod.

Petr

Zdravím všechny nezávislé cestovatele,kteří letos míří stejně jako já do východní části Turecka.Původně jsem měl spoustu zájemců na společnou cestu,ale jak to už tak poslední dobou bývá,většina lidí si to na poslední chvíli rozmyslela,a tak to vypadá,že opět pojedu sám.Je to svým způsobem taky zvláštní dovolená,ale letos mám po nějaké době chuť vycestovat zase aspoň s někým.S někým komu nevadí spát pod širákem,nebo u místních lidí,nevázat se příliš časem a prostě si jen tak cestovat mimo turisty okupované oblasti.Kdyby měl někdo chuť,tak mi pište,ať se trochu domluvíme.V Turecku jsem byl už třikrát a mám tam spoustu přátel.Mimo jiné ovládám docela obstojně i místní jazyk.Těším že se někdo přidá a do té doby páčko Petr.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: