Spolucestování Asie/ Australie

Turecko, Írán, Pákistán, Indie, Nepál (červen – září 2012)

Vašek

Ahoj,

Jsem 24letý pracující „věčný“ student, v současnosti žijící v Praze no a konečně jsem se rozhoupal splnit si další z mých snů a to zajet si do Indie stopem na návštěvu 🙂
Odjezd plánuji někdy v první polovině června 2012, návrat by pak byl v půlce září, tedy cca. 3 měsíce. Hrubý nástin plánu cesty je následující:
* První půlce června odjezd z ČR, nejspíš autobusem do Istanbulu popř. někde do Bulharska. Jinak datum odjezdu, čím dříve tím lépe, ale bude to záležet na tom, jak rychle dokončím zkoušky, šibeniční termín bude toho 15. června.
* 14 dnů – Turecko
Istanbul -> Kayseri (Tam hodit nějaký ten trek) –> Van -> vypít nějaké to pivko, na chvilku poslední a pak šupem do Iránu
* 3 týdny – Írán
Teherán (Možná nějaké treky v okolí) -> Esfahan -> pak se mrknout do hor (Zard Kuh) -> pak na hranice s Pákistánem
* 1 týden – tranzit skrz Pákistán
* 7 týdnů – Indie
Pak se podívat po Indii, kdyby vyšel čas, tak bych se chtěl mrknout i do Nepálu, ideálně trek do basecampu Mount Everestu. Bohužel bude zrovna v Indii monzunové období, takže na západním pobřeží celkem dost prší, naopak na severu v Himalájích by mělo být ideální počasí, tak dle toho nějak přizpůsobit plán.
* Půlka září – odlet do Prahy, nejspíš z Dillí.
Ono to stejně nakonec bude všechno úplně jinak, to je jen tak pro představu, jediné čím jsem limitován je datum návratu.
Zatím je ještě dost času, nějaké konkrétní věci jako jsou víza, očkování, letenky apod. začnu řešit asi někdy v únoru, březnu.
Hledám tedy parťáka/parťačku (ideálně pohodář, veselá kopa…), pokud by tedy měl někdo podobné plány, klidně i jen na část cesty, tak mi určitě napište, můžeme třeba zajít na pivko nebo na hory nebo oboje a trošku to probrat 🙂
Tak se určitě ozvěte, zatím čau Vašek
email: [email protected]
mobil: 603 379 691

Zkušenosti čtenářů

Jaroslav

Ahoj Vašku. Tvůj plán se mi docela líbí, i když bych ho osobně trochu upravil. Méně je někdy více a tak bych vše trochu zkrátil a přidal Bhútán. Příští rok bych ještě nemohl, ale ten další už určitě ano.

Jana
Jaroslav:

Ahoj Vašku,
kdybys chtěl za málo peněz dlouho pobýt v zahraničí, tak se nabízí trocha pomoci jiným. Plánuju na léto učit angličtinu v Pákistánu ve vesničce pod horama. Ubytování a strava v ceně a s trochou nadšení – cesty po horách:-)

Běla
Jana:

ahoj, ráda bych se zeptala jak si se k práci výuky aj v pakistánu vůbec dostal? už druhým rokem se snažím něco podobného marně najít nemusí to být nezbytně pakistán. Díky moc. Běla

Jana
Běla:

Ahoj, jedu přes organizaci Pomoc pro Kanday (pomocprokanday.webnode.cz/) má sídlo v mém rodném městě a čirou náhodou dražili nějaké výrobky na plese, slovo dalo slovo… Je to rozjednané, včera jsem volala přes skype s místním vedením a klidně by brali ještě někoho. Kdybys měla zájem o více informací, či se přidat, určitě se ozvi. Jana

Lukáš
Jana:

Ahoj, začátem října vyrážím stopem směr indie. V Pakistánu bych měl být někdy v listopadu a protože pro mě není rozhodující čas, možnost zůstat třeba na měsíc někde v horský vesničce a učit za stravu a ubytování by mi celkem vyhovovalo… Chci se proto zeptat kdy se tam budeš vyskytovat a samozřejmě i další podrobnosti. Nebo pokud máš kontak přímo v pakoši, zařídil bych si to sám. Díky moc, Lukáš

Jana
Lukáš:

Ahoj, chystám se tam na konci června a ráda bych zůstala do konce září. Taky mrkni na jejich stránky (pomocprokanday.webnode.cz/) a kdybys jel třeba i dřív, tak se ozvi:-). Jana

Bohunka
Jana:

Ahoj Jani,
prosím, můžeš se mi ozvat na email? Zajímá mě tvoje letní práce v Pákistánu. Už dlouho plánuju cestu do Pákistánu a zajímá mě i práce agentury Pomoc pro Kanday (dívala jsem se na webstránky, nevěděla jsem o ní, jsem novinářka a takové zajímavé projekty mě zajímají i pracovně). Díky B.

petr

Zdar Vasku,

urcite ti fandim, sam bych jel klidne taky,v Indii jsem byl 2x,ale reknu ti, ze v lete je to pri tech monzunech dost klimaticky neprijemne, to mi ver,jinak ti doporucuji zajizdku pres Gruzii a Armenii,urcite to stoji zato,taky se zdrz alespon 10dni v Pakistanu,Pastuni jsou podle meho nazoru nejlepsi lidi na svete, to Cesi by si z nich mohli vzit priklad,dale na ockovani se vykasli, jsou v tom jen jedovata svinstva ktere jsou horsi nez ty samotne nemoce.jeste soucasne indicke vizum pry neumoznuje odskocit si do zahranici a pozdejsi navrat,to je neprijemny fakt.Ver mi, ze vim, o cem mluvim, viz muj cestovni web http://WWW.transequator.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: