HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Asie/ Australie

Transib (a možná Čína a KLDR)

Aleš

Ahoj,

vím, že je ještě spousta času, ale rad bych sehnal nekoho na pristi leto (někdy v červenci, srpnu pripadne i v zaří), kdo by se se mnou přídal na měsiční cestu Ruskem (resp. na platnost 30denního víza). A čím dřív se začnou shánět letenky tím jsou levnější, že…:-)

Muj plan je nasledujici, chtel bych letet z Vidne s AirBerlin do Moskvy, tam se zdržet co nejméně času (to hnusné město mě stačilo fakt jen jednou), nasednout na vlak a jet dál na východ. U Moskvy třeba Suzdal, Jaroslavl. Láká mě se jet podívat i na Solovecké ostrovy (nejlépe asi přes Petrohrad, ale ač je to krasné město, tak podruhé v krátké době tam taky nemusím), kam je ale problem s dopravou, gró „výpravy“ by ale měl být dál na východě, dostat se k Bajkalu, zkusit jeden z treků a dojet až vlakem do Vladivostoku. Je mi jasné, že se nestihne ani zdaleka všechno (Solovecké ostrovy jsou spíš utopie), bylo by to na domluvě v podstatě jediná pevná věc je, že chci vlakem dojet k Bajkalu a pak do Vladivostoku.

Z Vladivostoku zpět do Prahy letecky, to buď přímo přes Moskvy (třeba s S7 Airlines nebo i Aeroflotem), ale raději bych z Vladivostoku doletět do Pekingu a podíval se v podstatě jen tam a do blízkého okolí a přes Moskvu s Aeroflotem zpět do Prahy. A pokud bych si dokázal našetřit, tak si vybrat jednu z levnějších agentrur a jet organizovaně na tři, čtyři dny do Severní Koreje.

Hledám samozřejmě někoho i jen na část cesty.

Jinak je mi 23, jsem pracující student, zkušenosti s cestováním mám, v Rusku už jsem jednou byl (ale jen v Petrohradě, Moskvě a okolí).

A.

Zkušenosti čtenářů

Tom

Ahoj. V rusku už jsme byl mám to projetý vlakem z Vladivostoku,Ulan Ude, Bajkal,Irkutsk, Moskva..

Zaujala mě ta druhá část cesty. Mě láká jed na bajkal a pak mongolsko,čína. S tou koreou super nápad..na kolik to vyjde cca???

Díky Tom

Aleš
Tom:

Ahoj,

já jsem se asi rozhodl, že Čínu a Mongolsko a tu KLDR nechám na příští rok, protože bych to finačně neutáhl (týdenní výlet do KLDR vyjde tak na 800 až 1200 USD), takže spíš si chci zařídit delší vízum do Ruska (služební 3 měsíční) a být jenom v Rusku a ten plán by byl asi následující – projet magistrálu a zastavit se na významějších místech, dát nějakej týdenní trek okolo Bajkalu, zase nasednout na vlak dojet do Vladivostoku. Odtamtud letecky na Kamčatku, udělat tam nějek trek. Z Kamčatky letecky do Moskvy a z ní vlakem na pár dní na Solovky. Dohromady čekám necelé dva měsíce v Rusku. Tak by ses mohl přidat na část, co by tě zaujala.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: