HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Asie/ Australie

Thajsko – Kwai

Karolína

Hezký den. Koncem dubna odjíždím na krátkou návštěvu Thajska, budu pár dní v Bangkoku a pak pár dní na Phuketu. Ráda bych viděla most přes řeku Kwai, prý se to dá zvládnout za jeden den – výlet z Bangkoku. Pokud máte někdo ještě další typy nebo rady, budu ráda. Díky. K.

Zkušenosti čtenářů

David K.

Ahoj Karolíno,
zvládnout se to dá, i když strávíš většinu dne v buse do a z Kancahanburi – jedna cesta asi 3 h. Jako pěkný jenodenní (nebo ještě lépe s přespáním) je na plovoucí trh v Ampawě (1-1,5 h busem od BKK). Nejlépe o víkendu. Je tam celkem dost thajských návštěvníků, ale bílí turisté tam skoro nejezdí. Přespání doporučuju – večerní a pak brzký ranní život podél kanálu stojí za to vidět, přičemž můžeš přespat v domě přímu u kanálu, kde ti budou pod nosem jezdit babky na lodích s věcmi na trh. Něco málo jsem o tom dal na konec téhle stránky http://ecesty.cz/cestopisy/2008thajsko/zpravy080920th.htm
Když budeš na Phuketu, zajeď si do Phuket Town, kde je pěkné Chinatown.
David

Šamot

Ahoj, my jsme do Kanchanaburi jeli vlakem, ten jel uz v 7.40, tak jsme museli z guesthousu nedaleko Khao San Road vypadnout v 6 rano, nadrazi je dost daleko, za rekou a ani mistni nas tam moc neumeli navest, podle mapy uz vubec ne.Cesta stala 100 bahtu a trvala 2.5hod.V Kan-buri z nadrazi jsme jeli cykloriksou(20B), a spali jsme v Sam’s guesthouse (150B pro dva/noc). Taky neni spatne si pujcit kolo nebo motorku a vyjet mimo mesto.

Vladimira Svitakova

Ahoj, na rece Kwai jsme byli koncem unora. Vzhledem k casu jsme si na Kao San Road koupili vylet – 550bathu! V cene byla doprava (jedna cesta 1,5hodiny), obed, navsteva hrbitova, muzea, prochazka po meste, navsteva nedalekeho vodopadu a dvouhodinova jizda vlakem po zeleznici smrti. Take moznost. Jinak z BKK jsme si sami udelali jednodenni vylet do Ayuthayi – vlakem. Na Kao San Road nabizeji vylety do NP, na rafty ci slonni safari nebo treba i do Pattayi, ale s tim zkusenost nemam.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: