HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Amerika

Střední Amerika 11/2011

Pavel N

Ahoj, neměl by někdo zájem jet Střední Ameriku – Mexiko, Guatemala, Belize, Honduras, Costa Rica, El Salvador. Podle možností jen něco.
Počítám tak měsíc.

Zkušenosti čtenářů

Pavel N

Termín se dá domluvit je mi to jedno od září do konce roku. Preferuji klasické cestování s batohem za rozumnou cenu. Plán cesty zatím taky ještě nemám, dá se improvizovat a vymýšlet až až.

Anci
Pavel N:

Ahoj Pavle,
ja to planuji na duben 2011, Kuba, Mexiko a Guate…klidne i dal, cas mam, urcite jsem pro cestovani s batohem, na pohodu, zadny stres a uzit si to poradne.
Dej vedet, jestli muzes i driv 🙂
Jak jsi na tom se spanelstinou?
Anci

Dan

Nic ve zlým Pavle, ale za měsíc ty země nestihneš ani omylem. A nebo je uvidíš jen z rychlíku. V těch zemích jsou pomalé přesuny a to i tehdy když si pronajmeš auto. Za měsíc stihnes poznat pořádně jen jednu zemi. A věř mi, že proletět je (abys viděl jen něco) je strašná škoda. Raději vyber jen jednu a tu projeď pořádně. Každá je jiná. Byl jsem ve všech zemích co zmiňuješ. Celkem 4x ve střední americe. Z těch zemí co zmiňuješ se mi nejvíce líbila Guatemala (a Nicaragua, ale o té nepíšeš). V Guatemale je toho srašně moc k vidění a kousek je Belize s krásným mořem na potápění. Sám nyní zvažuji cestu – Belize a Guatemala. Na květen.

Pavel N
Dan:

Ahoj, no to je jasny, ze se to neda stihnout. Vim ze to vzdy vyjde tak na 2 maximalne 3. Mam zkusenosti s cestovanim po Asii a tak si myslim ze to bude s tou dopravou naprosto stejne. Kdyztak se mi ozvi na mail. Zajimaly by me nejake blizsi informace. Jel bych to klidne jako ty ale muzu az na podzim.

Lada
Dan:

Ahoj Dane, pozitri odletam do Nikaraguy, co te se ti tam tak libilo? Jestli mas nejaky typ, sem s nim!:) Ne, ze by nebyl plan, ale vse se da zmenit, preplanovat. Dik,L.

Dan
Lada:

Napíšu a rád, ale až večer. teď pracuji.

Dan
Dan:

V Nicaragui jsem byl loni v červnu. Pro mě s Guatemalou nejzajímavější země SA. Stejně jako všude je třeba si ve velkých městech třeba dávat pozor na peněženku, platit za dopravu až v dopravním prostředku, když už se člověk opije tak se v takovém stavu nepotulovat nikde po městě v noci (snadný terč pro kapsáře) apod.
V Nicaragui jsou obecně lidé velmi pohostinní a vstřícní. Neumí vůbec anglicky, ale s trochou španělských slovíček se všude dají udělat kamoši ? Je dobré (já tuto taktiku používám všude ve SA) pochválit že se mi země líbí, a že jsou tam fajn lidi – to otevírá srdce. Zejména v Nicaragui to ti lidé rádi slyší, že se tam člověku líbí.

Praktické poznámky, které nejsou v průvodci – nově se lze dostat po moři rychlým člunem ze San Juan del Norte (na pobřeží Karibiku) do Bluefields. To dříve nebylo a průvodci o tom nepíší! Dříve se člověk co chtěl sjet až ke Karibiku po Rio San Juan musel vracet a ztrácet čas. Člun ze San Juan del Norte je velmi rychlý (myslím, že je to upravený vojenský člun) a cesta do Bluefields stojí 600 cordobas (platit až v člunu a nenechat se nachytat na trik, že nemá na rozměnění – obecně všude si vždy připrav přesně obnos, který stojí dopravu – oni v celé SA rádi „zapomenou“ vrátit).

Určitě doporučuji Little Corn Islands (absolvoval jsem zde perfektní potápěčský kurz – jsou zde jedny z nejlevnějších a podvodní svět nádhera – žraloci, rejnoci, barakudy apod.). určitě je fajn Ometepe, vylezl jsem i na severu na volcán Cosiguina u Potosí. Pěkný je Miraflor – tam jsem byl u páru nicaraguec – Němka jak o tom píše Lonely Planet. Jsou to fajn lidi co provozují na v Mirafloru ubytování.

Moc se mi to tady ani nechce vypisovat je toho hodně. Jestli chceš tak mi napiš na mail telefon a můžeme si zavolat. Darekdevil ZAVINÁČ seznam

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: