Austrálie

Stěhování do Austrálie; co teď a co potom.

Adam

Ahoj,

uvažuji o tom už spoustu let. Rád bych se podíval na nějakou dobu do Austrálie a pokud se mi tam bude opravdu líbit, tak bych udělal vše pro to, abych tam třeba jednou mohl zůstat.

Potrvá ještě několik let, než s partnerkou dokončíme studium, co nejvíce našetříme a budeme schopni začít o něco takového byť jen usilovat. Mám v povaze řešit vše dopředu, mít jasně stanovené plány a právě nad stěhováním často přemýšlím. Česko je krásná země, ale přestěhovat se do Adelaide/Melbourne nebo i nějákého menšího města a zkusit tam podnikat je můj sen už od dětství.

Moc rád bych pro to začal dělat maximum už dnes, ale opravdu nevím, kde začít. Internet je plný dobrých rad, ale nikde doopravdy není, jak vlastně začít a co je doopravdy důležité. Počítám s tím, že je to běh na dlouhou trať a minimálně ten začátek při stěhování je velice nákladný. Požadavky australské vlády na permanent residency mi také nepřipadají jako nějáká sranda, ale stále je to o něco mírnější, než třeba při imigraci do USA.

Žádal bych o Skilled Visa Subclass 189 nebo 190. Můj obor spadá do seznamu kvalifikovaných povolání a v bodování nanečisto dosahuji 65 bodů, což splňuje minimální hranici. Poté, co splním alespoň nějakou praxi v oboru by mi mělo přibýt ještě pár dalších bodů. Zvažoval jsem i Work and Holiday Visa Subclass 462, ale nesplňuji na ní požadavky vzdělání. Jsem vyučený v řemeslu a nyní si dodělávám druhou střední školu, obchodní akademii s maturitou.

Mám pocit, že pouze dostudovat, najít si práci a našetřit si pořádnou rezervu, což samo o sobě není jednoduché, nebude stačit. Co dalšího můžu začít dělat už dnes, abych zvýšil své šance, že se do Austrálie jednou podívám na delší dobu a třeba tam budu moci zůstat?

V případě, že by se našel parťák / parťačka s podobným cílem, také se určitě ozvěte na můj email ([email protected]), třeba bychom spolu něco vymysleli. 🙂 A ještě lépe kdyby se našel někdo, kdo v Austrálii žije a chtěl by si popovídat.

Zkušenosti čtenářů

Eva

Zdravím,

žila jsem před lety rok v Austrálii a stále tam mám kontakty. Vzhledem k aktuální situaci, je možné že se vízová politika v AUS brzy změní. Co vím, tak z důvodu velkých kovidových omezení (hlavně třeba ve Victorii ale v podstatě všude) se mnoho obyvatel plánuje z AUS vystěhovat, hlavně tedy pokud mají možnost kam se vrátit. Což v případě Austrálie má skoro každý, neboť je to zemně přistěhovalců. Je to z důvodu, že lidé už skoro 2 roky nemohu prakticky cestovat a to i napříč státy Austrálii, velká řádka lidí přišla o práci a je čím dál častěji připodobňována k Severní Koreji ;). Vzhledem k tomu, že Austrálie byla vždy vnímána jako velmi svobodná země a lidé se do ní stěhovali právě z tohoto důvodu je logické, že je hlavně tento důvod odrazuje v ní nadále setrvávat. Tak že, pokud opravdu ubyde větší procento z 25 milionů obyvatel nebude mít Austrálie jinou možnost než podmínky pro víza zmírnit, aby zabránili velkému snižování populace…. Je to jen má úvaha, možná trochu přehnaná – což se pozná časem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: