HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Západní a jižní Evropa

Stanování na Madeiře

Irena

Ahoj,

chtěla jsem se zaptat, jestli máte někdo zkušenosti se stanováním na Madeiře. Plánuji tam příští rok cestu a bohužel cena ubytování v hotelech je trošku nad mé finanční možnosti. Levné hostely jsem tam zatím neobjevila.
Jde mi především o to, že pravděpodobně pojedu sama, pokud neseženu nějakou dobrou duši. Je tam bezpečně? Může se stanovat kdekoliv?
Díky za odpovědi. Irena

Zkušenosti čtenářů

Světla

Ahoj Ireno, taky bych chtěla na Madeiru. Jak jsi prosím Tě dopadla? Dalo se to se stanem? Světla

Pavel Svoboda
Světla:

Ahoj, se stanem se dá v pohodě, byli jsme tam na 14 dní a pro jeden stan se vždycky se nějáký místečko najde. Snad tam není ani stanování zakázaný, se stanem tam prostě moc lidí nejezdí, převládaj německý důchodci. Krásnej hornatej ostrov, je tam hodně co vidět, chce to sebou ale benzínák na vaření.

sylta
Pavel Svoboda:

Ahoj! Na Madeiře jsou i hostely, levné a dobré i když jich není moc. Nazývají se POUSADA DE JUVENTUDE. Jsou dobře umístěné. např. ve Funchalu kousek od centra,blízko autobusového terminálu. Tam je ubytování dražší-14Eur, ale např. v krásném severozápadním městečku Moniz – 8 Eur. Ubytovny jsou staré šlechtické rezidence, krásné!Stany bohužel nevím.

sylta
sylta:

ještě Madeira – bezpečnost. Byla jsem tam sama a v pohodě. Žádné obtěžování, ani v noci ve městě. Na vandru přírodou jsem nepotkávala moc turistů. Jen některé trasy – hlavně ty kolem Funchalu jsou vytíženější a chodí tam celé výpravy. Ale Madeira je bezpečná.Portugalci mluví i dobře anglicky.

Pavel Svoboda
sylta:

Absolutně bezpečný místo, vždyt má ostrov na délku jen 57km, tam se všichni znají 🙂 turistů bylo i během března, který je nejděštivější v roce, na některých trasách-levádách docela dost. Ale někde zase skoro nikdo. Stanováním se dá určitě vyhnout davům.

zuzka

Ahoj, chtěla bych jet v létě na Madeiru, neměl by někdo zájem se připojit?Zatím jsme dva a chtěli by jsme projít a projet celý ostrov. Neplánujeme žádný hotel, jen stan.

Denisa
zuzka:

Ahoj Zuzi,
pokud se na Madeiru chystate uz v kvetnu, tak bych se k vam rada pridala.
Napis mi, prosim e-mail na den.neh@seznam.cz
Denisa

Marek Šalanda
Denisa:

Ahoj,

právě jsem se vrátil ze své čtvrté cesty po Madeiře – spíme tam vždy ve stanech, v penzionu jen poslední den. Máme za sebou i přechod celé Madeiry od západu na východ a pokud budete potřebovat, rád se podělím o čerstvé informace týkající se průchodnosti s krosnou a míst ke stanování. Potřebujete, nebo už máte? Marek Šalanda

Lucka
Marek Šalanda:

Ahoj Marku, chystame se v kvetnu se stanem a baglem na MAdeiru takze nejake uzitecne info by se mi urcite hodilo. Pokud bys mi mohl neco poslat, nebo pokud mate nejake stranky,dej mi vedet.dik moc

Martin
Marek Šalanda:

Ahoj,
chystám se na Madeiru s krosnou a stanem, veškeré info a rady s díky uvítám.
Martin Srp

Magda
Marek Šalanda:

Ahoj Marku,

mohl bys mi prosím poslat nějaké informace, kde a jak se dá stanovat na Madeiře? Chystám se tam teď v červenci.

Moc děkuju.
Magda

standa
Magda:

ahoj Magdo, sehnala jsi nějaké užitečné info? Rád bych se k někomu připojil, ale časově můžu pouze 16 dni v srpnu(nejlépe v první půli měsíce)

Borová
Marek Šalanda:

prosím o nějaký kontakt, potřebovala bych nějaké rady na cestu na Madeiru. dík

zuzka
Marek Šalanda:

Ahoj, chystám se s kamarádkou na madeiru se stanem na 14. dní. Mohl by jsi mi prosím napsat která místa stojí k vidění.. nějaké neprofláknutá místa .. Nevíš ještě zda stopování na Madeiře je bezpečné ? děkuji:)

Marek
zuzka:

Ahoj Zuzko, napiš mi prosím na email: marek zavinac salanda tecka cezet 😉 Posílám tyto info jen na email, neb se mění každou cestou a každým měsícem

Rýza Kotrčová
Marek Šalanda:

ahoj Marku, ještě jsi online na této platformě? rádi bychom si vyslechli tvé zkušenosti, chystáme se na Madeiru se stanem! 🙂

Bohdana Prokešová
Rýza Kotrčová:

Ahojky, prosím kdy se chystáte? Ráda bych se třeba případně připojila; email: econnops@gmail.com
Bohdana

zuzka
Denisa:

Ahoj, zatím jsme jen předběžně domluvené, že chceme odletět na přelomu leden/únor..

Pavel

Zadej http://www.tamazasezpatky.cz, maj tam bezva cestopis, urcite ti to pomuze.

Marek Šalanda

Ahoj všem,

když kliknete na mé jméno, hodí vás to na můj e-mail – pište mi prosím tam – tuto diskusi nestíhám sledovat a na mejlu mám k dispozici stále čerstvější info, neb na Madeiru jezdím stále a pravidelně. A někteří z vás mi i posílají aktualizaci něčeho, co se třeba změnilo.

Šťastné cesty! 🙂

Marek

Pavel

Hned bych jel a nejlépe na víc než na týden.

Karel

Hned bych jel a nejlépe na víc než na týden.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: