Spolucestování Asie/ Australie

Srí Lanka – bezpečnost

Martin

Ahoj, chystáme se na přelomu roku na Srí Lanku (máme letenky s Jordáncema z Vídně za cca 15 tis.), ale pořád máme obavu z bezpečnostní situace tam. Každou chvíli je tam nějaký atentát, desítky mrtvých, většinou Colombo…máte někdo představu, jaké je reálné nebezpečí a čemu je potřeba se vyhnout? Samozřejme je mi jasné, že v hotelu nebo na pláži se nám nic nestane. Ale jinde? Díky.

Zkušenosti čtenářů

Dana

Ahoj, já tam byla loni v dubnu a všchno bylo naprosto v pohodě. V den kdy jsme přiletěli a přespávali v Colombu, tak bombardovali vojenský letiště a kdybych si to ráno nepřečetla na netu, tak to ani nevím. Při cestování nikde problém nebyl. Akorát to asi nechce jezdit na ten sever a východ, kde je to horší. Samozřejmě nevím, jak to tam je teď, ale nebála bych se toho. Je to pohodová země.

karel

byli jsme s kamarádem v zime na severu a bylo to v pohodě ale museli jsme si zvyknout na kontroly vojáku, ale bylo to bez turistu a obyčejní lidi jsou tam super,ale stát se muže vždycky něco. situaci bych přirovnal k Izraeli. na jihu je to v pohodě, kromě Colomba ale nejhezčí je to ve vnitrozemí. hodně štěstí.

HoKa

Sri Lanka je obecne velmi bezpecna. Jeli jsme klasicky okruh a uplne bez problemu, jen na severu pribylo vojenskych kontrol. Honza, http://www.hoka.tachov.org

Martin
HoKa:

Diky moc za rady. Myslel jsem teda hlavně aktuální situaci, poté co padlo příměří mezi Tamilci a vládou. Když píšete „sever“, to myslíte opravdu sever ostrova pod kontrolou Tamilů? Tam snad ani turisty nepouští, ne?

Pepino65
Martin:

Byl jsem tam loni v prosinci, když zabili šéfa Tamilů a den po atentátu v Colombu. Až na přelet stíhaček (jeden přelet, ten co zabil onoho šéfa) jsem nic nezažil. Za 2-denní výlet do hor – Kandy, Nuwara-Eliya, vodopády Ramboda – kde jsem spal – jsem zaplatil 177 USD včetně polopenze a klimatizované Toyoty. Vůz s řidičem, takže žádný strach z výbuchu autobusu apod. Bydlel jsem v hotelu asi 70 km severně od Colomba, jmenovalo se to Marawila, hotel Palm Bay Club, ale snažil jsem se jezdil na výlety, protože válet se v hotelu je nuda. V každé případě, válku na Srí Lance jsem viděl – na CNN.

Filip
Martin:

Ahoj, na Lance jsem byl podruhý letos v dubnu. Atentáty tam proběhly za tu dobu 2, ale Tamilové je směřují spíš na vládní představitele nebo budovy… Na sever se může, ale na vlastní nebezpečí. My byli před dvěma lety i na výchdě. Pravda, cestou jsme museli sedět v autobusu úplně vpředu u dveří, aby prej bylo vidět, že vezou cizince a cestou zpět jsem asi 4 hodiny vlál ve dveřích… Nikdy jsem ale nezažil, sebemenší (ne)bezpečnostní problém, ani od jiných cestovatelů jsem o něčem podobným neslyšel… Každopádně návštěvy Lanky bych se ani teď vůbec nebál. Měj se fajn a užij Srí Lanku. Filip

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: