Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

přelety po Indonesii

Shadow

Kde prosím vyghledáváte přelety mezi jednotlivými ostrovy? Lze tam letenky rovnou koupit a uhradit kartou?
Děkuji

Zkušenosti čtenářů

Darina

Ahoj, dívám se většinou na konkrétní letecké společnosti (Air Asia, LionAir, Batavia, Garuda..) nebo přes Sky Scanner. Na letištích i v malých městech mají tyto společnosti většinou kancl, kde se dá letenka přímo koupit za hotové, popř. kartou. V turistických oblastech taky bývá spousta travel agencies, kde vám tza malý poplatek k oficiální ceně letenku vyřídí a vytisknou. Někdy se to hodí.

Katka

Ahoj prosím poradíte, je lepšie multi-letenka, napr. Viedeň – Jakarta – Bali – Viedeň.
Alebo letieť na Bali a z Bali a iba presuny letecké medzi ostrovmi? Netuším, ale ostať iba na Bali by me nechceli.
Dík.

Libor

Ahoj, záleží co chcete vidět. Jakarta za návštěvu nestojí a na západ Jávy se obvykle moc nejezdí (aspoň ne běžní turisti). Nejlepší by asi bylo letět do Yogyakarty a po návštěvě chrámů Borobudur a Prambanan přejet vlakem do města Probolinggo a pak (dá se dojet ten den) na sopku Bromo (ne autem s místní CK, což v Yogyakartě nabízí). Dále na sopku Ijen na noční výstup se sestupem do kráteru za modrými plameny. Scéničtější cesta je z města Bondowoso, ale tam se musí busem. Nebo vlakem do Banyuwangi a pak je to snadnější. Přesun na Bali už je pak jen krátkým trajektem. Není to pro cestovatelské začátečníky, ale po nastudování třeba na wikitravel.org (i když info může být zastaralé) to není nic těžkého.
Jaké letenky budou nejlevnější, je třeba vyzkoušet přes vyhledávače. Možná vyjde nejlépe multicity letenka do Kuala Lumpur a zpět z Bali a letenka do Yogyakarty se dokoupí (kdybyste nechtěli chrámy, můžete letět do Surabayi). Nebo kupte jen zpáteční do KL a letenku z Bali do KL dokupte (kromě té na Jávu). Obecně lety z KL do Indonésie jsou velmi levné, zvlášť pokud je to jen s příručním zavazadlem. Jinak u Bali jsou i menší ostrovy, které stojí za návštěvu, kam se jezdí na lodi (včetně většího Lomboku).

Katka

Libor, moc ďakujem. My práve zvažujeme a odhovárajú ma skúsení cestovatelia, od toho, aby sme za 3 týždne chceli vidieť aj Jávu aj Sumatru aj Bali. Vraj je to holý nezmysel a je lepšie využiť ten čas a spoznať Bali a okolité ostorvy. Práve to je asi problém, že sme cestovatelia nie s veľa skúsenosťami cestovať po „vlastnej osi“. Pôvodne sme chceli s cestovkou, ktorá má toto všetko vtesnané do 17 dní a sme sa na to namotali, postupne však zisťujem, že to asi nie je reálne na vlastnú päsť.

Libor

Zkušení cestovatelé si udělají více času na tyto 3 ostrovy než 3 týdny, ale spíš nedoporučují to Bali. Do 3 týdnů bych osobně taky Sumatru necpal, východ Jávy je k Bali a nějakým ostrůvkům u něj tak akorát. Záleží ale na vás, jestli jedete na odpočinkovější dovolenou nebo chcete v omezeném čase co nejvíc poznávat. Pokud by vám nevadilo vícero přesunů a trvali jste na Sumatře kvůli treku z Bukit Lawang za orangutany (lépe 2-denní, jinak budete okolo vás plno lidí a prales si tak neužijete) a k tomu si přidali už jen Berastagi a výstup na sopku Sibayak (tyto 2 atrakce jsou snadno dostupné a jedny z nejlepších na Sumatře, vyhněte se víkendu, pokud to půjde), stačí vám na Sumatru včetně přesunů (nejlépe sdíleným turistickým taxi) a přeletů (KL – Medan, Medan – Yogyakarta) 6 dní.
Pak na Borobudur a Prambanan může stačit 1 den (ideálně velmi brzy ráno před davy školáků Borobudur a pak přesun taxíkem, bus s přestupem ve měste jezdí, ale nevím, jestli se to stíhá) a spolu se sopkami Bromo a Ijen dáte východní Jávu i za 5 dní. Na Bali a okolí bude zbývat 10 dní, což celkem stačí na základní poznání ostrova a kratší relax na pár plážích. Lombok bych ale už nepřidával.

Jolis

Kači, jestli chceš, můžu ti poslat náš itinerář po východní Jávě a Bali. Oba ostrovy nám zabrali asi 14 dní. Stačí poslat mail. 🙂

Tonda
Jolis:

Ahoj Jolis, mohl bych tě taky požádat o tvůj itinerář? t-fon@volny.cz

Lucie Zitová
Jolis:

Plánuji cestu do Indonésie, mám zkušenosti z Thajska, ale tam to jezdí vždy a všude, trochu se bojím že přesuny zde budou o hodně delší.. Mohu prosím poprosit o váš itinerář. Děkuji Lucie

Katka

Jolis, budem veľmi rada. Ďakujem. Môj email je: katuska2706@gmail.com.

Michaela

My jsme si kupovali letenky přes http://www.ticketindonesia.info. Platila jsem kartou, ihned přijde potvrzení o platbě a samotné letenky emailem do 24 hodin.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: