Tipy a triky pro fotografování

Pojištění techniky

Kop

Zdar. Chci se zeptat jestli někdo ví o nějakym pojištění na foťák a na techniku, když někam jedete? Já se chystam do Gruzie a budu toho mit sebou celkem dost.

Díky. Mějte se.

Zkušenosti čtenářů

Míra

Jezdím po světě taky poměrně dost, ale pojištění techniky? Tak o tom se mi může jen zdát. Několikrát jsem to zkoušel a vždy jsem ostrouhal….

Petr

Taky jsem tohle řešil, ale ono to ani logicky moc nejde. Nebo lépe řečeno by to šlo, můžeš si pojistit každou ptákovinu, ale odráží se to v ceně. Abys dosáhla rozumné ceny, mohla by sis možná zařídit pojistku proti krádeži, jenže to ti zase poůže jenom když ti někdo vyrabuje trezor. Nikdo tě nepojistí, že když ti spadne ze skály foťák, tak ti ho zaplatí. 🙁

Boyda

Zdravím, existuje připojištění zavazadla na částku 20.000,- a stojí to relativně pár peněz. Vztahuje se to tuším na krádež z uzavřené místnosti nebo nějak zabezpečeného místa, nevím jak by to bylo kdyby Vás okradli na ulici. Není to částka velká, ale v případě že už by se to stalo je to alespoň něco do začátku obnovy techniky.

Jonatán Časnačaj

Loni mě okradli v Maroku na ulici. Přišel jsem o šest let starý Canon a Generalli mi zaplatila tuším cca 15k. Měl jsem klasické cestovní pojištění s připojištěním zavazadel proti krádeži a poškození. Krytí pojištění je 30k a částka která se denně platí je zanedbatelná.

poplis
Jonatán Časnačaj:

no jo ,ale jak to pojistovne dokazete?pozaduje potvrzeni od policie v zemi kradeze?

protoze v nekterych zemich je to dost obtizne nebo spise nemozne.bohuzel vetsinou v tech nejrizikovejsich

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: