Volná diskuse

Platební karty v J. Americe

Eva

Chtěla bych se zeptat jestli do Argentiny, Brazilie, Chile, Peru… stačí platební karta VISA (jsou použitelné bankomaty i v malých městech?) nebo je lepší jiná karta či cestovní šeky.
Pak taky jestli je nutné očkování proti vzteklině a choleře. Někdo je doporučuje, někdo tvrdí, že nejsou potřeba.
Předem dík za odpověď.

Zkušenosti čtenářů

Eva

Ještě jsem se zapomněla zeptat jestli jdou v J.A. běžně koupit alkalické tužkové baterie a kolik asi tak stojí. Potřebuju je do foťáku a nevím zda budu mít možnost dobíjet.

Radka Cudlínová

Loni v Peru jsme z karty (Visa) v pohodě vybírali. Ve větších městech. Očkování proti choleře ani vzteklině jsme neměli. Vzteklina asi až tolik nehrozí, psi nebyli vzteklí. A od cholery mě rovnou zrazovali i na cestovní medicíně, že vakcína stejně není až tak účinná.
Jinak v Peru je 220V, takže nabíjet baterky určitě půjde. AKorát v hotelích na severu země (byli jsme pouze na severu cestou z Ekvádoru) bylo málo zásuvek.

Eva

Mne spíš zajímá jestli se tam daj ty tužkové baterie běžně koupit třeba i u benzinek, jelikož se budem asi víc pohybovat v přírodě než v hotýlcích. Jinak díky.

Petr Hingar

Za Argentinu:

karta neni problem, jde s ni platit skoro v kazde vetsi vesnici.;o)..a ad baterky..meli je(co si pamatuji) na kazde benzince

Za Peru:

krta opek bez problemu, jen je podstatne mene bankomatu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: