Spolucestování Asie/ Australie

plány na léto

honza

Ahoj, je mi 25 a chtěl bych letos v červenci a srpnu projet zkrz Írán do Pákistánu, a odtamtuď či případně z Indie odletět zpátky. Nemáte někdo stejný plán, že bychom spojili síly? CHtěl bych v Pákistánu něco vylézt, podívat se v Íránu do Balúchestánu, všechno co nejlevnějc a v pohodě. Honza

Zkušenosti čtenářů

Pepe

ahoj mam podobny plan, kdyztak muj mail je [email protected] napis a pokecame o tom

jeff
Pepe:

Máš nějakou konkretní představu o tom lezení???

honza
jeff:

čau, nemám, ještě jsem to moc nezjišťoval, ale ňáký klasický alpinistický túry, zas se mi nechce tahat moc matroše, jedu tam poprvý, takže chci vidět i ňáký města. Máš ňáký tipy, kam jet?

klára

Ahoj, pěkný plány, tam někam bych taky chtěla. Kdyžtak se mi ozvi na mejl…

jeff
klára:

No, co třeba přechod werthum passu a výstup na wherthum peak (oblast Bathura). Matroš je lepší mít vlastní, ale ve Skardu či Hunze se dá základ pujčit.

honza
jeff:

no, nak nemuzu ten vrchol dohledat, ale do tyhle oblasti jsem se chtel zrovna mrknout. Jak je to težký, kolik je to dýlek a na jak dlouho?

jeff
honza:

Když otevřeš LP trekking in the Karakoram…tak je to tam popsaný,myslím, že to lze udělat se základním ledovcovým vybavením a nějakým kratším, lehčím špagátem, vpodstatě jde hlavně o krosnutí toho sedla, může být náročný na orientaci(jako ostatně většina podniků tohoto druhu v Pakoši),vyráží se z Passu jakoby na Bathura trek ten kopec bude spíš trekking peak(obtížnost UIIA III max. na skále, počet délek nevím), ale moc chozený to určitě nebude. Co se týká možností tohoto druhu je toho spousta a hlavně v shimshalu(výstupy kolem 6000), kam už dneska jezdí jeepy, ten wherthum pass mě napadl jen takhle od stolu. mapu koupíš v Hunze nebo Skardu.

jeff
jeff:

mrknul jsem do mapy a taky jsem ho nenašel, ale našel jsem nějaký info na rudi-anne.blogspot.com z výstupu na něj

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: