HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Rusko

Petrohrad, Petrozavodsk, Moskva

tarquin

Zdarec, chtěl bych se podívat do těchle třech měst. Nevíte co je po cestě, v okolí a aji třeba v těch městech zajímavýho? (je tam vubec něco zajímavýho?)
Díkec

Zkušenosti čtenářů

Jenda

Ahoj, jen stručně – Moskva: Kreml (nevynechej zbrojnici !), Novoděvičí klášter s hřbitovem, Treťjakovská galerie (ruské umění), Puškinovo muzeum umění. Chrám Krista Spasitele. Samozřejmě Rudé náměstí, Pomník neznámého vojína (oboje u Kremlu). Arbat mě dost zklamal.
Kolem moskvy je tzv. Zlaté kolo, to jsou města a významné kláštery (tam jsem nebyl).
Petrohrad – pevnost, Aurora, kostely – Kazaňská katedrála, Vzkříšení Krista, Isakijevská katedrála. Něvský prospekt s náměstími. Nevynechej Ermitáž, byl jsem tam 5 hodin ! Zajímavá jsou i muzea na ostrově Strelka. Okolí – Puškin (Dětskoje selo), v paláci je Jantarová komnata. Petrodvorec – úžasné parky s fontánami.
Petrozavodsk neznám.
Vstupné nevím, ale v r. 2000 bylo pro cizince dost vysoké, někde i 8x vyšší než pro Rusy.
Rusky umíš ? Pokud ne, nauč se alespoň číst azbuku.

koplenka

Ahoj,
Petrozavodsk – tak celkem sympatické město, i když toho tam úplně moc není… Leží to na břehu Oněžského jezera, takže na naběrežnoj je vyskládáno plno soch a skulptur… Jinak je tam mega velká socha Lenina, o které místní říkají, že je to největší granitová socha na světě, ale to si nejsem úplně jistá. Taky se odtud dá jet na ostrovy Kiži, krásný ruský dřevěný skanzen, je to v UNESCO, ale, jak psal Jenda, turisti platí mnohonásobně víc než domorodci, tak se nauč (pokud neumíš) aspoň základní ruské fráze a snaž se vypadat nenápadně. Pak je ještě v okolí Petrozavodsku vodopád Kivač, celkově má Karelie moc krásnou přírodu.
Doporučila bych, když už budeš tak na severu, jet se podívat na Solovky, ty jsou krásné.
Jinak zlaté kalco kolem Moskvy – klášter Sergeev Posad stojí za návštěvu, Vladimir a Suzdal (kousek od sebe, dá se v jednom dni, pěkná města), Tula (muzeum zbraní, perníku a kreml). Kousek od Tuly je Jasná Poljana, kde žil Tolstoj, tam je taky hezky. A pak ještě kousek od Moskvy jsou Leninskie gorki, kde žil Lenin, má tam muzeum, je to megakomplex a uvidíš postel, kde Lenin spal, hrníček, ze kterého pil… 🙂 a tak.
Lk

Eva Králíčková
koplenka:

Prosím o jméno závodu v PEtrozavodsku, který těží šungit a vyrábí z něj výrobky. Díky moc. eva@kralicek.cz

tarquin

Dikec za rady, památky si poznamenávám, plánuju jet autem, chtěl sem se spíš zeptat jestli je něco co stojí za to v okolí a po cestě, mezi těmadle městama a pak mezi Moskvou a Ukrajinou.. nebo jestli mám počítat s pouhým tranzitem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: