HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování kamkoliv

Petěrburg – 5 dní

V.Gregorová

Plánuji vyjet příští léto na pár dnů do Petěrburgu….Kdo jste byl, poraďte prosím jak tam na místě seženu prohlídky do Zimního, na Jantarovou atd…potřebuji tel.nebo mejl na nějaké „I“, abych tam dopředu vstupy zamluvila. Něbo poraOďte jinak. Rusky mluvím výborně, v Rusku jsem už několikrát byla…

Zkušenosti čtenářů

Jenda

Já tam byl před několika lety, pravda, nebyla největší sezóna (zač. června), ale nic dopředu jsem neměl a dostal se všude. Jenom rada, co vím, tak Ermitáž (Zimní palác) se otvírá v 10.30h, přijď o něco dříve, je tam už docela fronta. Nebo, máš-li dostatečnou drzost (a třeba i důvod), zkus předběhnout (-: Rusové na to jsou zvyklí, mraky lidí tam má všelijaké výsady, slevy atp.

livie
Jenda:

Jendo, jenze oni prave ony vysady maji, takze je aplikuji samozrejme… my jim toho asi moc neukazeme. Zaludek predbehnout frontu par stovek lidi je frejerina, ktera nemusi dobre dopadnout, i to jsem tam zazila:-).

Jenda
livie:

to byla samozřejmě nadsázka…vy ženský nemáte smysl pro humor nebo co (-: V. se samozřejmě nemůže vydávat za účastníka Velké vlastenecké války.

V.
Jenda:

no já vím že tam sjou možnosti protekcí a slev i pro cizince, ale jak vidím, že to asi pro ně bude dražší…i když lidi co budou se mnou chtějí prohlídku v ruštině, jelikož se jí učí

livie

Ahoj, do predu neni treba nic shanet… Do Ermitaze fronty jsou, ale da se to. To same „Carskoje Selo“ (mesto Puskin) s jantarovkou. Pokud mluvis rusky (bez „ceskyho“ prizvuku kupuj si vstupenky pro mistni, jsou mnohonasobne levnejsi.

V.Gregorová

Děkuji za informace, já asi jak to vypadá budu mít s sebou nějaké lidičky, možná větší skupinu. Možná dopředu zavolám /pokud se dopídím kam/ a zamluvím vstupenky dopředu.Pokud víte, napište kam všude jít /co za to stojí/ na těch 5 dnů. Ermitáž a Carskoje selo je jasný. Pak myslím na Auroru, noční projížďku městem …….máte někdo pojem o cenách za jídlo? Myslím v restauraci? Myslíte, že po zakoupení vstupenky už nikdo uvnitř nebude zkoumat zda jsme místní nebo ne?

Jenda

Jídlo čoveče nevím, jestli to bude nějaká stalóvaja s pirohama, tak málo (-:
Jak budeš uvnitř, nikdo už po tvém lístku samozřejmě ani nevzdechne, poslední je trhačka u dveří, budete-li grupa, spočítá vás, zda máte stejně lístků.
Tipy: Petropavl. pevnost, chrám Vzkříšení Krista (vypadá zvenku jako Vasil v Moskvě), Kazaňská katedrála, můžeš zkusit muzea na ostrově Strelka, já byl v Muzeu antropologie a etnografie. Pravda, je vidět, že se do něj mnoho let neinvestovalo, ale pořád ujde (ušlo). Největší atrakcí jsou příšernosti, které sbíral Petr Veliký (srostlá dvojčata, dvouhlavé děti, dvouhlavé tele…). No uvidíš (-: Ale ukázky kultur celého světa jsou opravdu pěkné (Indiáni, Eskymáci, obyvatelé Indonésie, Afriky, Inide, Tibetu…). Do Isakijevské katedrály jsem neukecal ruský lístek a 150 Kč za studenta se mi zdálo příliš. No a nesmíš samozřejmě zapomenout na Petrodvorec se světoznámými parky, kašnami.

livie
Jenda:

Nebudu opakovat po Jendovi (treba bych zase nepochopila ukryty vtip:-)), pridam snad jen jeste Michailovsky palac (Ruske muzeum), ten je nedaleko zmineneho chramu Vzkriseni Krista a Nevskeho prospektu a Isaky za ten vstup take rozhodne stoji. Taky samozrejme nocni otevirani mostu pres Nevu. Pro ty, kteri oceni balet, pak doporucuji Alexandrijske divadlo (napr.navstivi Romeo a Julie) nebo (nevim jestli je po vyhoreni otevrene) Mariininske (napr.Labuti jezero).

Ivona

Ahoj Livie, také bych se možná ráda vydala po Petěrburgu, nemohl bych se přidat, a kdy tam hodláte vyjet, bybetka666@centrum.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: