Spolucestování Amerika

peru, ekvador, kolumbie

hela

ahoj, chystame se v lete (termin mezi cervenec a srpen) na cestu peru, ekvador a kolumbie. Chceme jet idealne ve ctyrech (max 5), ale jeden clovek nam odpadl.. Tzn kdyby se chtel nekdo pridat, info na mailu. Obecne: hory (hlavne peru), mesta, dzungle (ekvador)..

Zkušenosti čtenářů

Lenka

Ahoj, našla jsem vaše info, že hledáte spolucestující -ho na letní dovolenou. Je možné se dozvědět trochu víc?
Díky moc za info

Lenka

Jana

Ahoj Helo a Lenko,
ja mam taky zajem.Mam volno celej cervenec a srpen. Muj plan je videt co nejviz z Amazonie -wild life, jungle a tak.Dale Colca Canyon, La Paz, Sucre, Potosi, Uyuni a Salt Lakes.
Je mi to v podstatne jedno. Nechce se mi samotny. Tak se rada prizpusobim a nebo pripojim na kus cesty.
Projela sem Africa a stredni ameriku a tohle by mela byt moje dalsi destinace.
Dejte vedet
Jana

Iva
Jana:

Kaňon Colca je překrásný. Dolů to jde, ale nahoru! Musí se vystoupat 3800m, spí se v bambusových bungalovech v nádherně upraveném prostředí. Nahoru si lze pronajmout muly, pokud myslíš, že bys to nezvládla. La Paz je příšerné, příšerné, nejhorší město, které jsem viděla, nebudeš tam moci dýchat, je tam hrozně auťáků a vzduch zamořen jejich výfuky. Stojí za to si udělat 4denní trek Cordillerami Real tzv. EL CHORO TREK – 64 km, začíná v sedle La Cumbre (4640mnm.)3 dny, přelejzá se sedlo cca 5300m.Pak sejdeš k řece (trvá to 1 den s blouděním a dopravou z La Pazu), ale pak zase musíš vystoupat několikrát nahoru a dolů do vesnic Bella Vista, San Francisco, Casa Sandilliani, Chairo, Yolosa. Krása.Zažiješ mnoho
překvapivých okamžiků a šokujících situací. V Sucre se nenech napálit Muzeem dinosaurů – řekla bych podvod. Ke stopám se nelze dostat, jsou asi 1km vzdálené a vypadají jako kolibříci. Máš se na ně dívat dalekohledy, které nefungují, jinak je to park, kde jsou z betonu vyhotovena pravěká zvířata, jako u nás v Plzni. Potosí – tam je zajímavé jedině to, že jdeš do dolů na stříbro, které podle mne jsou dávno zavřeny a fungují jen jako atrakce pro turisty. Musíš si koupit dynamit, cigára, koku, limonádu, a 96% alkohol, což se dává jako dárky „horníkům“. Uyuni, hrozné, velký nepořádek, nostalgický park starých lokomotiv asi 3 km, nenech se nalákat na 1000km v terpňáku na nějaký blbý laguny, nestojí to za to, věř mi, ale Jezero Salt Lakes je úchvatné a jedině ono stojí za to jej vidět.

Iva
Jana:

Možná prosinec, leden, únor bych vyjela do Venezuely
(vodopády Canaima a hora Roraima), Kolumbie, Equadoru a na sever Perú (Iquitos, Amazonka). Nerada cestuji sama. Je mi víc jak 60 let. Již jsem několikrát byla v Mexiku, Střední a Jižní Americe. Bez cestovky. Nepřidá se někdo odvážný ke mně?

Iva
Jana:

Iva mejl: [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: