HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Amerika

Peru, Bolivie, Equador – cervenec, srpen 2011

Jana

ahoj,
Hledam partaka na cesty. Mam volno celej cervenec a srpen. Muj plan je videt co nejvic z Amazonie – wild life, jungle a tak.
Dale Machu Picchu (na inka trail uz se nedostanem…moc pozde..musi se rezervovat mista)
Colca Canyon, La Paz, Sucre, Potosi, Uyuni a Salt Lakes.
Je mi to v podstatne jedno. cesty.Nechce se mi samotny. Tak se rada prizpusobim a nebo pripojim na kus cesty k nekomu kdo jede.
Projela sem Afriku a stredni ameriku a tohle by mela byt moje dalsi destinace.takze par zkusenosti mam.Ale spanelsky neumim.
Dejte vedet
Jana

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Ahoj Jani, na Inka trail bych ani nechodil. Na Machu Picchu se dá dostat z mnoha míst. Je zde spousta možnejch treků, který jsou stejně krásný jako Inka trail a jsou zadarmo. Inka trail má jedinou výhodu, že nedojdeš dolů do dědiny Machu Picchu pueblo (Aqua Calientes) ale přímo nahoru a budeš mezi prvníma. Nějaký fotky mám na cestovani.98.cz, videa o Bolívii a Peru na http://www.bushmanfilm.com. Kdybys chtěla nějaký info, jsem z Brna…

Bára
Jirka:

Ahoj jirko, kdybys mel pro me nejake info, co zajimaveho videt v Bolivii, Peru, co neni v pruvodcich, tak jsem jedno ucho 🙂
a jestli vis, jak se nejlepe dostat ze Sao Paula do peru (predpokladam, ze busem, spis me zajima cena a delka cesty) tak budu taky rada.
Diky, Bara

honza b.
Bára:

Busem, to pojedes docela dlouho… Teoreticky muzes jet i primym autobusem – do Limy 5 dni, 5800 km: http://econews.pe/a-sao-paulo-en-bus-con-ormeno/2010-11-05.
TAM leta do spousty mist v Jizni Americe prakticky bez priplatku oproti Brazilii – pokud teda jeste nemas letenku.

terehodas
Bára:

kamaradi,pokud nekdo zabloudi do Rurrenabaky v Bolivii, mam tu cestovku se manem Mogli. Zaridim vam cestu do NP Madidi ale y na Pampu. prosim privezte mi slivovici. ale i bez ni me navstivte.
tesim se na vas
Tereza

banan

jsme cely cervenec v Bolivii a cestujeme autem. Pokud se chcete nekdo nekde sejit, kousek vzit apod. napiste mi na meil pendapon@gmail.com . http://www.bimboroad.blogspot.com

Iva

Ahoj Jano,
na Machu Picchu není nikdy pozdě. Až budeš v Cuzcu, dojdi di pěšky po av. del Sol asi 2 km až k nádraží, které je v ulici těsně nad velikou tržnicí. Někde bych určitě vyhrabala jeho jméno, teď to nevím. Připrav si
65 USD a pas a tam si koupíš vlakovou jízdenku z Ollantaya.. do Machu Picchu. Ovšem do Ollantaya se dostaneš busem za pouhých 10 Solů a to z av. Pavios – 2. stanoviště (pozor první stanoviště jsou taxíky – drahé), busy nazpět jezdí i v noci třeba ve 2 hodiny.
Až budeš ve vsi M.P. tak na náměstí v Informačním centru si koupíš vstupenku na M.P. asi za 135 Solů. Nocleh tam najdeš, na každém kroku je hotel. Doporučuju ti návštěvu večerních hospůdek, hrají tam bezvadně na ulicích. Taky večer můžeš jít do Teplých pramenů (podél řeky jdeš asi 2 km). Nákup vlakových jízdenek je na nervy, protože tam bývá strašná fronta agentů z cestovek a ti třeba nakupují vlakové jízdenky pro 20 lidí, tak to trvá. Měla bys tam jít po ránu tak v 8 a čekat až otevřou. Čau Iva

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: