Práce/pomoc v zahraničí

Parťák/parťačka pro Život a práci ve Švédsku

Tom

Zdravím,

najde se tu také někdo, kdo uvažuje o tom se do budoucna přesunout do Švédska a eventuálně tam začít žít?

Osobně se chystám již příštím rokem (přelom Srpen/Září, může se zdát, že hledám dost předsčasně, ale je tu mnoho věcí, na které je nutné brát ohled a nemusí být vyřešeny ze dne na den) přemístit do tého země za účelem pokračování ve studiu na vysoké škole a touto cestou hledám parťáka, který také zvažuje o přestěhování do Švéska. Prozatím se jedná o města Lund a Gotenberg, přestože možností může být trochu více ve finále (stále čekám, až se otevře jeden obor, na který bych chtěl určitě navázat). Podstatné informace mám již zjištěné a v případě nečekaného dotazu mám na koho se obrátit.

Jinak, jsem nekonfliktní, nekuřák, celkem klidné povahy a je velmi těžké mě rozházet. Jsem otevřený vůči vyzkoušení různých nových věcí a nebojím se žádné změny, ať již malé, nebo velké. Nicméně, více se o tom můžeme pobavit již přes jiný komunikátor/osobně.

Kontakt na mě je *[email protected]*, kde si o tom můžeme více popovídat (preferuji opravdu jen seriózní zájemce, ať to není ztráta času pro nás oba, a poslední věc – pokud se řadíte k antivaxxerům, tak se ani nenamáhejte mě kontaktovat, nehodlám s tímto odpadem ztrácet čas).

Zkušenosti čtenářů

Tom

Oprava: email je *[email protected]*

P.
Tom:

No já doufám, že s člověkem, který nazývá spoluobčany odpadem (bez ohledu na relevantnost jejich důvodů odmítání očkování proti covidu), nebude nikdo rozumný ztrácet čas (já očkovaný jsem, ale vadí mi arogantní lidi).
Kromě chyby v mailu je tam i chyba v názvu jednoho z uvažovaných měst. Správně je Göteborg (Gothenburg). Tak hodně štěstí a doufám, že tě nerozhází narůstající kriminalita přistěhovalců z jiných kultur.

T
P.:

Tady se více bavíme o lidech, kteří hlásají různé pseudo-teorie a hoaxy a považují je za pravdu. Měl jsem během posledních 2 let dost zkušenosti s těmito lidma a už mě to fakt nebaví (dokonce i pár v mých kruzích, kteří to dávali dost najevo). Relativně nedávno jsem musel kvůli jedné takové osobě zrušit výjezd do zahraničí, protože nebyla očkovaná a resolutně odmítala si zajít na test (přestože to byla podmínka vstupu).

Pokud člověk očkování odmítá, ale zároveň neplive tvrdým faktům a vědě do obličeje, tak je to situace jiná.

P.
T:

S takto nespolehlivými lidmi je lepší do zahraničí nejezdit bez ohledu na jejich názory na to či ono. Není lepší vycestovat sám, jak ostatně většinou jezdím na delší cesty já?
S těmi tvrdými fakty ve vědě si raději moc nefandi, zvlášť když se jedná o novinky a mnohé podezřelé okolnosti. Stačí se podívat do historie. Jako příklad mě napadá třeba nedávná historie, jak se neustále proměňují doporučení ohledně zdravých a nezdravých potravin, což je způsobeno i podplacenými vědci od firem (nebo jejich sdružení) vyrábějících dané produkty nebo v lepším případě těmi, kteří jednají v zájmu těch, kteří jim poskytují granty (sice legální, ale neetické).

P.
Amos

Hmm. 2x za sebou chybny email. Je to normalni? Zatim tu vysokou skolu odloz a dokonci si zakladni vzdelani.

T
Amos:

Ta tečka spíše ujela, ale na druhou stranu mi nechodí nevyžádaný spam (kdysi jsem tu psal a dal korektní email, načež jsem měl neskutečně zaspamovaný email, což je asi jediné plus.

T

Pravděpodobně určitě ano a nemám moc právě zájem zjistit tuto informaci až dost pozdě a pak řešit úplné zbytečnosti? (Už mi dokonce přistálo i pár hate emailů jen proto, že odmítám ztrácet čas s popírači – tohle normální lidi opravdu nedělají.)

Ale mohl by se zde najít někdo, kdo by měl zájem a vzhledem k tomu, že již veškeré informace mám po ruce to bude mít dost jednodušší.

Samozřejmě, věda se vždy posouvá dopředu, ale pokud mi bude osoba tvrdit všeobecně známé hoaxy a považovat je za pravdu, tak je to konec diskuze. Ale pravda je, že některé odvětví jsou na tom hůře právě kvůli velmi silné lobby ze strany velkých výrobců a dodavatelů (což z hlavy mě napadá kromě potravinového průmyslu také těžařský a celkově fosilní paliva, automobilový průmysl, plasty…). Granty sami o sobě jsou docela problém, ale jediný důkaz o tom, že studie byla vydána ve finančním zájmu může mít za následek retrakci studie, ale v praxi je to o dost horší.

T

Oprava: email je: [email protected]

T

A znovu opakuji pokud se řadíte k antivaxxerům, tak se ani nenamáhejte mě kontaktovat, nehodlám s tímto odpadem ztrácet čas). Považuji Vás za lidský odpad.

Ing. Nobody
T:

Ty jsi dobry typek. Tady je link z roku 2017. Vsichni mohou posoudit tvoje „kvality“:
https://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/partak-partacka-na-praci-do-anglie-2/

Petra

Takže krátká rekapitulace. Nejdřív napíšeš dvakrát chybný email. Potom si stěžuješ, že někdy v minulosti jsi na HS napsal korektní email a byl jsi zaplaven spamem. Ted znovu uvádíš korektní email. Už jsi znovu zaplaven spamem? No jestli nás v budoucnosti budou řídit „vysokoškolsky vzdělaná“ individua tvého typu tak se můžeme připravit na nejhorší.

P.
Petra:

Ten opravený email sem napsal evidentně troll, což je tu běžné (v případech, kdy kvůli spamu někdo napíše třeba závorky nebo at).

P.
P.:

Potrefená husa se ozvala…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: