HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Práce/pomoc v zahraničí

Parťák/parťačka pro Život a práci ve Švédsku

Tom

Zdravím,

najde se tu také někdo, kdo uvažuje o tom se do budoucna přesunout do Švédska a eventuálně tam začít žít?

Osobně se chystám již příštím rokem (přelom Srpen/Září, může se zdát, že hledám dost předsčasně, ale je tu mnoho věcí, na které je nutné brát ohled a nemusí být vyřešeny ze dne na den) přemístit do tého země za účelem pokračování ve studiu na vysoké škole a touto cestou hledám parťáka, který také zvažuje o přestěhování do Švéska. Prozatím se jedná o města Lund a Gotenberg, přestože možností může být trochu více ve finále (stále čekám, až se otevře jeden obor, na který bych chtěl určitě navázat). Podstatné informace mám již zjištěné a v případě nečekaného dotazu mám na koho se obrátit.

Jinak, jsem nekonfliktní, nekuřák, celkem klidné povahy a je velmi těžké mě rozházet. Jsem otevřený vůči vyzkoušení různých nových věcí a nebojím se žádné změny, ať již malé, nebo velké. Nicméně, více se o tom můžeme pobavit již přes jiný komunikátor/osobně.

Kontakt na mě je *sloupkdekam@gmail.com*, kde si o tom můžeme více popovídat (preferuji opravdu jen seriózní zájemce, ať to není ztráta času pro nás oba, a poslední věc – pokud se řadíte k antivaxxerům, tak se ani nenamáhejte mě kontaktovat, nehodlám s tímto odpadem ztrácet čas).

Zkušenosti čtenářů

Tom

Oprava: email je *sloupkdemam@.gmail.com*

P.
Tom:

No já doufám, že s člověkem, který nazývá spoluobčany odpadem (bez ohledu na relevantnost jejich důvodů odmítání očkování proti covidu), nebude nikdo rozumný ztrácet čas (já očkovaný jsem, ale vadí mi arogantní lidi).
Kromě chyby v mailu je tam i chyba v názvu jednoho z uvažovaných měst. Správně je Göteborg (Gothenburg). Tak hodně štěstí a doufám, že tě nerozhází narůstající kriminalita přistěhovalců z jiných kultur.

T
P.:

Tady se více bavíme o lidech, kteří hlásají různé pseudo-teorie a hoaxy a považují je za pravdu. Měl jsem během posledních 2 let dost zkušenosti s těmito lidma a už mě to fakt nebaví (dokonce i pár v mých kruzích, kteří to dávali dost najevo). Relativně nedávno jsem musel kvůli jedné takové osobě zrušit výjezd do zahraničí, protože nebyla očkovaná a resolutně odmítala si zajít na test (přestože to byla podmínka vstupu).

Pokud člověk očkování odmítá, ale zároveň neplive tvrdým faktům a vědě do obličeje, tak je to situace jiná.

P.
T:

S takto nespolehlivými lidmi je lepší do zahraničí nejezdit bez ohledu na jejich názory na to či ono. Není lepší vycestovat sám, jak ostatně většinou jezdím na delší cesty já?
S těmi tvrdými fakty ve vědě si raději moc nefandi, zvlášť když se jedná o novinky a mnohé podezřelé okolnosti. Stačí se podívat do historie. Jako příklad mě napadá třeba nedávná historie, jak se neustále proměňují doporučení ohledně zdravých a nezdravých potravin, což je způsobeno i podplacenými vědci od firem (nebo jejich sdružení) vyrábějících dané produkty nebo v lepším případě těmi, kteří jednají v zájmu těch, kteří jim poskytují granty (sice legální, ale neetické).

P.
Amos

Hmm. 2x za sebou chybny email. Je to normalni? Zatim tu vysokou skolu odloz a dokonci si zakladni vzdelani.

T
Amos:

Ta tečka spíše ujela, ale na druhou stranu mi nechodí nevyžádaný spam (kdysi jsem tu psal a dal korektní email, načež jsem měl neskutečně zaspamovaný email, což je asi jediné plus.

T

Pravděpodobně určitě ano a nemám moc právě zájem zjistit tuto informaci až dost pozdě a pak řešit úplné zbytečnosti? (Už mi dokonce přistálo i pár hate emailů jen proto, že odmítám ztrácet čas s popírači – tohle normální lidi opravdu nedělají.)

Ale mohl by se zde najít někdo, kdo by měl zájem a vzhledem k tomu, že již veškeré informace mám po ruce to bude mít dost jednodušší.

Samozřejmě, věda se vždy posouvá dopředu, ale pokud mi bude osoba tvrdit všeobecně známé hoaxy a považovat je za pravdu, tak je to konec diskuze. Ale pravda je, že některé odvětví jsou na tom hůře právě kvůli velmi silné lobby ze strany velkých výrobců a dodavatelů (což z hlavy mě napadá kromě potravinového průmyslu také těžařský a celkově fosilní paliva, automobilový průmysl, plasty…). Granty sami o sobě jsou docela problém, ale jediný důkaz o tom, že studie byla vydána ve finančním zájmu může mít za následek retrakci studie, ale v praxi je to o dost horší.

T

Oprava: email je: sloupkdemam@gmail.com

T

A znovu opakuji pokud se řadíte k antivaxxerům, tak se ani nenamáhejte mě kontaktovat, nehodlám s tímto odpadem ztrácet čas). Považuji Vás za lidský odpad.

Ing. Nobody
T:

Ty jsi dobry typek. Tady je link z roku 2017. Vsichni mohou posoudit tvoje „kvality“:
https://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/partak-partacka-na-praci-do-anglie-2/

Petra

Takže krátká rekapitulace. Nejdřív napíšeš dvakrát chybný email. Potom si stěžuješ, že někdy v minulosti jsi na HS napsal korektní email a byl jsi zaplaven spamem. Ted znovu uvádíš korektní email. Už jsi znovu zaplaven spamem? No jestli nás v budoucnosti budou řídit „vysokoškolsky vzdělaná“ individua tvého typu tak se můžeme připravit na nejhorší.

P.
Petra:

Ten opravený email sem napsal evidentně troll, což je tu běžné (v případech, kdy kvůli spamu někdo napíše třeba závorky nebo at).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: