Spolucestování Asie/ Australie

Papua-Nová Guinea

Karel

Byl jste někdo na Nové Guinei a co případně poradíte?Rádi by jsme tam vyrazili a budeme vdecni za každe info. K Případně jestli se nechce nekdo přidat?

Zkušenosti čtenářů

Martin T.

A co potřebujete vědět konkrétně? „Každé info“ je dost široký pojem… Na PNG jsem nebyl, mám informace pouze z druhé ruky. Na Papui (bývalý Irian) ano, ale pouze v jedné oblasti. Řekl bych, že turisté navštěvují spíše indonéskou část, protože je zřejmě levnější a bezpečnější a zejména dostupnější z Asie, na rozdíl od PNG, kde je letecké spojení realizováno spíš přes Austrálii (nejsem si jist, zda nemá Air Niugini nějaký let ze Singapuru, ale nebude to levné).

Martin T.
Martin T.:

Air Niugini skutecne leta ze Singapuru do Port Moresby, nicméně cena RT letenky přes jejich web vyjde na 60 000 Kc. Uplna lace ! 🙂
Varianta přes Jakartu do Jayapury je samozřejmě podstatně levnější.

Karel
Martin T.:

Prosím te a netušíš teda za kolik se tam dá dostat?Tech 60litru za to opravdu nehodlam dat

Martin T.
Karel:

A KAM přesně chceš? Ostrov Nová Guinea je velký jako střední Evropa (včetně přilehlých ostrovů kolem 800 tis. km2). A pokud chceš cestovat do Varšavy nebo do Záhřebu, tak musíš vždycky zvolit trochu jinou cestu. (Lepší příměr mne nenapadá).
Nezlob se, ale když nedáš žádné úvodní informace a představy, jak Ti může někdo odpovědět…? Zapátral jsi na internetu v dostupných zdrojích?
Můj maďarský kolega, ostřílený cestovatel jezdívá po trase Jakarta- Jayapura- (víza do PNG) – Vanimo- Wewak- Lae- Madang… dá se odtud i na centrální Vysočinu či do malarické delty řeky Sepik. Port Moresby je na jižním pobřeží.
Indonéská Papua je samozřejmě úplně jiná otázka.

Honza

Ahoj,
docela rad bych se pridal k Vam, nicmene o Papui-Nove Guinei nevim zatim nic. Momentalne cestuji po Indonesii a vazne uvazuji o indoneske casti Papui, takze prejet hranice po zemi by nebyl problem. Jde jen o to, jestli uz mate nejakou konkretnejsi predstavu o terminu, delce pobytu, atd. Pripadne pokud byste zmenili nazor, muzeme se domluvit na ceste po indoneske casti Papui, rekl bych, ze je to stejne zajimave a asi bezpecnejsi. Kdyz tak se ozvi na mail.
Honza

Martin T.
Honza:

Abych trochu osvětlil tu terminologii, která se tady nepoužívá přesně: pokud mluvíme o ostrově jako celku, pak je to Nová Guinea. Pokud o východní nezávislé části ostrova, pak Papua-Nová Guinea (PNG). Pokud o západní indonéské části, pak se jedná většinou o provincii Papua, od níž se odštěpila provincie Západní Papua, region v oblasti tzv. Ptačí hlavy s hlavním městem Manokwari. Aby to nebylo tak jednoduché, pak ještě zmíním bývalý název oné západní půlky ostrova – Irian Jaya či pouze Irian, jak tomu říkají Indonésané. Je to jasné, milý Watsone? 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: