HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Asie/ Australie

Offroadem do Turecka,Sýrie,Jordánska

René Čamek

Offroadem do Turecka, Sýrie, Jordánska
Vážení cestovatelé,
Snažím se dát dohromady tým cestovatelů se zájmem o komplexnější poznání Blízkého východu. Bohužel mám minimální zkušenosti s cestováním v arabském světě, časté cesty pouze po Evropě- nejdále Nissan dojel na Sicilii – úpatí Etny . Sháním rozumné spolucestující do automobilu Nissan Patrol RV 2000 ( prozatím spolehlivý) . Snažil jsem se dát dohromady tým několika svých známých – většina však odmítla. Do auta se bez problémů vejde 5 osob + osobní výbava. Bylo by dobré , kdyby alespoň někdo měl zkušenosti s cestováním po Arábii a měl základní znalosti arabštiny.
Cesta je naplánována na 3 týdny od 3.7. do 25.7.2010
Jde o akci fyzicky nenáročnou, spíše únavnou (dlouhé přesuny Evropou a Tureckem).
V Damašku nocleh dle možností v levném hotelu event v privátu , jinak na opuštěných místech za městy ve stanu či pod širákem.
Běžné zdravotní problemy pokud možno zaléčím sám nebo přes své některé známé v Sýrii.
Trasa je dlouhá cca 7 000 km.
Přibližný itinerář:
3.7. Praha -Brno-Bratislava-Budapešť.
4.7.Bělehrad-Niš-Sofie-Edirne-Kilitbahir (trajekt do Turecka přes Dardanely),Troja.
5.7. Bergama, Asklepion, Izmir, Efez.
6.7. Pamukale, Afroditium,Konya,Adana.
7.7. přejezd do Syrie- Allepo, Ebla ,Apamea.
8.7. Hama, Krak de Chevaliers,Damascus
9.7. Damascus – walking tour
10.7. Damascus- walking tour
11.7. přejezd do Jordánska
12.7. Jeraish, Amman,Dead Sea,Karak
13.7. Aquaba, Wadi Rum,
14.7. Petra ,Dead Sea
15.7. zpět Sýrie, Damscus , Palmyra
16.7. Palmyra, Krak de Chev. , Lattakia
17.7. Lattakia pobyt
18.7. přejezd do Tuercka , Adana ,Kayseri
19.9. Ankara
20.7. Istanbul – walking tour
21.7. Istanbul – walking tour
22.7. Sofie
23.7. Návrat do Prahy (pátek) + 1 den rezerva ( sobota)
Prosím proto o zaslání nabídek na adresu rcamek@seznam.cz.
Informace o mně je možné najít na mých web stránkách www.camek.eu.
Podaří-li se sestavit tým, musíme před tím několikrát vyrazit na společný „plánovací“ pracovní víkend s cílem se seznámit, vyjasnit si úkoly , pasové formality, finanční náročnost akce a mnoho dalšího.
Těším se na nabídky a doufám, že se celá akce vydaří.

Zkušenosti čtenářů

Petr

Hezká myšlenka,jen trochu finančně náročná na dopravu.Předloni jsem téměř identickou trasu projel,jen s nepatrným rozdílem,místo do Sýrie jsem se vydal směrem k iránským hranicím.Trasa byla zhruba 6000 km a náklady na naftu mě vyšly asi na
30 000 korun.Ale pokud by celý tým čítal 5 lidí,tak by mě to docela zajímalo.Cestuju už dlouho a převážně po Asii a východní Evropě.Jezdím nejčastěji svojí dodávkou upravenou tak,aby se v ní dalo přespávat,ale v letních měsících raději pro nesnesitelné horko spím pod širákem,nebo což je častější varianta mě někdo z místních pozve pod svou střechu.Arabštinu neovládám,ale zvládnu snad ruštinu,angličtinu,turečtinu a hlady snad neumřu ani v Rumunsku.

René Čamek
Petr:

Děkuji za informace a event. nabídku k účasti. Nafta v Sýrii je údajně velmi levná – v přepočtu cca 4-8 Kč/l. Problem je s pojištěním auta na hranici Sýrie (cca 70 US)a vizem do Sýrie (toto nutné obstarat zde),nicméně viza bych snad zařídil. No možná jsme již 2. Vyčkám na další nabídky.

Prozatím zdravím

Livie

Ahoj, na Tvou cestu jsem vlastně úplně nevhodná, umím jen anglicky, studuju umění, zatím jsem cestovala jen po Evropě, ale budu mít čas a velkou chuť na nějaké dobrodružství….:)

René
Livie:

Tvoje účast není vyloučena, předpokládám, že máš zájem a znalosti z historie (umění) dané oblasti a že informacemi při cestě přispěješ. Nějakého dobrodružství si myslím užijeme dost. Mám podrobný plán cesty i s finanční rozvahou .Máš -li zájem- kontaktuj mne na můj mail- viz výše. Informace zašlu. Ahoj René

Jirka

Zdravím,pokud to stále platí,rád bych jel,ale také dost záleží na tom jak cesta bude finančně náročná,nevím jestli bych byl vhodný,jsem student,umím francouzsky,anglicky,německy, Turecko už jsem jednou na vlastní pěst navštívil, ale to je tak všechno,určitě se ozvěte..:) Email: Jiramen@seznam.cz

ivona

zaujal mě Váš plán, zajímám se o stopy starých kultur, i templářů, a chtěla bych vyrazit na nějakou takovou cestu, jetli tedy ještě máte volné místo, ozvěte se mi na babetka666centrum.cz, ta platí i pro jiné lidi, kteří mají podobný plán vydat se na Blízký Východ

Petr

Tak vás tady všechny zdravím.Koukám že spousta lidí uvažuje o stejném směru cest za poznáním.Já rozhodně letos pojedu prozkoumat poslední kousek,který jsem ještě nestihl projet,tureckého kurdistánu a pak podle času a financí bych se vydal ještě možná do Iránu,po kterém už pošilhávám několik let.Termínově to zatím vidím někdy mezi 15.6-10.8.Je mi to celkem fuk,jen se chci vyhnout ramadánu,protože pak je na východě všechno zavřený a žije se jen noční život.S jídlem to není takový problém,ale nepít při padesátistupňových vedrech je docela nahouby.Už jsem si to jednou vyzkoušel.Zatím ale pořád čekám na nějakou příhodnější cenu letenek a navíc stále doufám,že možná vyjede tady uvedený offroad team.Nehodlám dát za cestu letadlem víc jak 3000,-Při troše štěstí možná seženu i levnější letenku.Ideální by bylo za dvě stovky jako loni,ale s takovým štěstím nepočítám.Koneckonců stopem v kombinaci s místními dopravními prostředky jsem zvládl loni za čtyři dny dojet až do Yusufeli,takže otevřená je i tahle alternatíva.Kdyby to někoho zajímalo,tak o tom můžeme pohovořit.

Rasto

Caute,

v obdobi okolo 23.7-15.8 ideme dvaja autom smer Turecko, Syria, Jordan,Libanon a spet. Ideme tiez autom, tak keby ste sli trosku neskor tak to mozme dat spolu.

Rasto

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: