HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Asie/ Australie

Oceania Tour

Jára

Hledám touto cestou zkušenou spolucestovatelku na listopadovou cestu po Oceánii – Fiji, Tonga, Západní Samoa, Vanuatu, Šalamounovy ostrovy, Austrálie, Papua Nová Guinea.

Zkušenosti čtenářů

Tomas

znie to velmi lakavo hned by som siel..a ta Papua New Guinea…. Hmmm to ma strasne laka..

Jára

Hledám touto cestou zkušenou spolucestovatelku na letošní listopadovou cestu po Oceánii – Fiji, Tonga, Západní Samoa, Vanuatu, Šalamounovy ostrovy, Austrálie, Papua Nová Guinea.

Petr Daubner
Jára:

Tohle vsechno chces videt za mesic? To toho moc neuvidis…

Jára

Ale uvidím. Mám to dobře rozplánované.

Tomas
Jára:

Cauko.. zo zvedavosti ked to mas rozplanovane kolko asi bude stat tvoj vylet po oceanii? docela ma to zaujima.. tiez planujem cestu, ale len na Fiji a neni to lacna zalezitost ale urcite to bude stat za to:-)

Jára
Tomas:

Ano, bude to dosti náročné, ale zvládnout se to dá. Rozpočet na měsíc mi vychází na cca 100 – 120 000,- Kč. Není nutné zbytečně rozhazovat.

Jan Podaný

Já jsem si vyhradil na Oceánii (část, víc se projet nedá, když se chci po ostrovech porozhlédnout a najít alepsoň poštu;)) dva měsíce a bude mě to stát 250 000,- CZK. Tak jsem zvědav, co uvidí Jára a za kolik.

Tomas
Jan Podaný:

Ahoj Jan Podany.. a ty sa tiez chystas do Oceanii?? kam vsade ides? 250000,- je docela hodne…

Jan Podaný
Tomas:

Tomasi, udělali jsme si itinerář na dva měsíce a zahrnuje: Fidži, Tuvalu, Samou, Americkou Samou, Niue, Tongu, Nauru, Kiribati, Šalomounovy ostrovy – Guadalcanal, Vanuatu – Tannu, Novou Kaledonii a Wallis a Futunu – Wallis. Rozpočet je vysoký právě kvůli letenkám, neboť jiná přeprava z ostrova na ostrov není reálná. Větší státní útvary – Austrálii, Papuu Novou Guineu a Nový Zéland záměrně vynechávám, neboť podle mého si zaslouží samostatné návštěvy. Dvouměsíční cesta po ostrovech je u mne motivovaná hlavně filatelií a poznáním zemí, kam Češi moc nejezdí. V Indonésii, Thajsku, Indii atp. byl již téměř každý a postřehů z cest a zápisků je v češtině z těchto zemí již také dost.

Hájek
Jan Podaný:

Pro Jana Podaného,
budeš mít někde na webu popis tvé cesty, něco podobného mám v plánu a rád bych se případně inspiroval při tvorbě mého iterináře. Dík

Jan Podaný
Hájek:

Hájku, budu psát sem na blog, možná něco proklouzne i na web, neváím, zda to bude zajímavé. Jinak itinerář mám, tak ti to pošlu mailem. I když není ještě úplně dotvořený, neboť již rok čekám na zprovoznění leteckého spojení Americká Samoa – Niue – Tonga.

Petr Daubner

No jestli chce Jára za listopad projet 7 zemí, včetně Austrálie, tak samozřejmě neuvidí skoro nic, jenom ty země prolítne. To mi vychází na každou zemi 4 dny…

Jára

Petře, nikdy v žádné zemi neuvidíš všechny jeho krásy a památky – to by jsi tam musel být půl roku. Jde o to navštívit to hlavní a udělat si dojem a představu.

Petr Daubner
Jára:

Jasně, ale pokud máš na každou zemi 4 dny,tak si tu představu neuděláš. Byl jsem ve většině těch zemí (ne PNG a Šalamouny). Čtyři dny Ti úplně bohatě stačí na Tongu, pokud zůstaneš jenom na Tongatapu. Ale ty ostatní? Na Fidži to chce alespoň 14 dní, na Vanuatu tak týden, pokud pojedeš třeba jen na Tannu, Samoa (dva hlavní ostrovy) se taky dá udělat za týden. PNG je ale velká a má krásné ostrovy (Biraru třeba), já osobně bych tam na méně než měsíc asi nejel. U Honzy je to podobné 2 měsíce,12 zemí, čili 5 dní na jednu zemi. Jenom si ty státy odškrtnete, ale moc toho neuvidíte. Trochu mi je vás líto, ale jsou to vaše peníze. Sorry, nechci machrovat, ale to je můj pohled.

Jára
Petr Daubner:

Mně osobně to poznání dostačuje, někomu třeba ne. Na světě je pořád spousta zemí, které jsem ještě nenavštívil. Jedna slovenská CK dělá expedici všemi 13 státy Jižní Ameriky za 44 dnů a musí to stačit – uvidíš vše podstatné.

J
Jára:

No jestli ty vyhovuje styl s cestovkou jako vystup, podivej se doleva, podivej se doprava, tamhle jsou suvenyry a za5 min odjizdime tak si to uzij.
Nejsem hardcore cestovatel a klidne zustanu mesic, kde se mi libi, ale tvuj zpusob se mi zda ponekud nestastny..:) 🙂

Petr Daubner
Jára:

Promiň, ale naivnější větu (že za 44 dní se dá v Jižní Americe vidět vše podstatné) jsem už dlouho neslyšel. Já byl v Jižní Americe 10 měsíců a vše podstatné jsem ani náhodou neviděl. Víc to asi nebudu komentovat, každý ať si holt cestuje, jak mu to vyhovuje…

Jára

Milý „J“ – nejspíš nechápeš základní podstatu cetování – ale jsi ještě asi mladý, tak se můžeš ještě zachránit.

J
Jára:

Ha ha, rad se neco dozvim od deti tveho veku…. 🙂

Jára

Ubohost tvého příspěvku nekoresponduje s cestovatelskou tématikou.

Jára

Hledám tímto zkušenou spolucestovatelku na listopadovou expedici po Oceánii – Fiji, Tonga, Západní Samoa, Vanuatu, Šalamounovy ostrovy, Austrálie, Papua Nová Guinea.

Radek Svatý

Jak už tady napsal Petr Daubner, je naprostá kravina si myslet, že se dá tohle všechno vidět za měsíc, projeté země si užít a dokonce si udělat nějakou představu. Mám samozřejmě na mysli cestu Járy, aniž bych mu to chtěl nějak vyvracet. Já jsem byl s přítelkyní před několika měsíci na ostrovech Tonga (3 ostrovy), Samoa (oba hlavní ostrovy), Fidži (2 ostrovy), Vanuatu (3 ostrovy), Šalamounovy ostrovy (3 ostrovy) a Cookovy ostrovy (hlavní ostrov), kde jsme strávili celkem 2 a půl měsíce. Válením se na plážích jsme moc času neztráceli a přesto jsme měli občas docela honičku. Jsme baťůžkáři, takže jsme se samozřejmě chtěli dostat na co nejlepší cenu. Bohužel lodní doprava ze země do země neexistuje, takže musíš chtě nechtě věnovat nejen peníze za drahé letenky, ale i spoustu času. Protože téměř všechny lety jsou odbavovány přes den, kolikrát jenom dopravou na letiště, čekáním na let, samotným letem a než se pak někam z letiště dostaneš strávíš i celý den! Navíc zapomeňte na jihovýchodní Asii, do některých destinací se létá jen 1x týdně, takže celý itinerář se musí plánovat podle dostupných letů a ne podle toho, jak se mi kam zrovna chce. Mimochodem, Járo, Západní Samoa už neexistuje. My jsme si během roku stráveného na Novém Zélandu udělali spoustu známých z Tongy, Vanuatu a Šalamounů a několik jsme jich pak osobně navštívili. Strávili jsme v jejich chatrčích několik dnů i nocí a měli možnost sledovat, jak připravují jídlo, jak tráví dny a večery, prostě jak žijí. Získali jsme něco, co se nedá srovnat ani s tím nejdražším zájezdem od cestovky a přestože jsme si představu udělali, netroufáme si říci, že jsme ty země poznali. S klidným svědomím můžeme ale říci, že každá země je dost odlišná, domorodci jsou také všude jiní a že všude je docela draho, kromě Fidži. Celá cesta nás včetně přeletů vyšla na 95 tisíc korun na osobu (odlétali a přilétali jsme na Zéland)! Jinak mám výborný tip na ubytko na nádherném korálovém ostrově na Šalamounech s úžasným šnorchlováním, kdyby měl někdo zájem…
Samostatná kapitola je Austrálie, kde jsme byli 1 a půl měsíce a najeli jsme půjčenými auty skoro 10 tisíc kilometrů a musím opět říct, že to byla občas honička (viz. http://radosvaty.rajce.idnes.cz/Australie_2011/). Austrálie i Papua si rozhodně zaslouží extra návštěvu a zase platí, že měsíc je málo, jak už psal Petr i Honza.
Máte-li zájem, z Oceánie i Zélandu jsme psali blog tady: http://www.radoalin.estranky.cz/
Naše fotky máme tady: http://radosvaty.rajce.idnes.cz/

Jan Podaný
Radek Svatý:

Radku, mrknu na tvé stránky, každá informace dobrá. Na Guadalcanalu mám ubytování již domluvené, takže toho nevyužiji. Osobně mě mrzí pouze to, že na nádhernou Novou Kaledonii mám jen tři dny, ale kvůli leteckému spojení to nešlo jinak. Pak budu týden na Wallisu i Nauru, protože jinak se tam nelétá. Mám dojem, že dva dny na Tuvalu jsou odpovídající.

Jára

Ahoj Radku. Ano, naprosto s Tebou souhlasím, že se v každé z těchto tichomořských destinacích dá trávit spousta času a že každá země je prostě jiná. Je jasné, že i ty zážitky člověk nezíská doma u televize, ale jen a jen osobní návštěvou, byť sebedražší. Já osobně si mohu dovolit být mimo domov maximálně měsíc no a za tento toho chci v Oceánii stihnout maximum. Cena rovněž odpovídá mým propočtům. Jen si mi stále nedaří najít tu spolucestovatelku. Ale jsem v tomto optimista. i když bych něchtěl čekat třeba další rok.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: