Ahoj, máte někdo zkušenost s cestováním po Norsku autem s malými dětmi(3 roky, 9 měsíců)? Máme čekat nějaká omezení? Chceme jet na cca 14 dní přelom červenec/srpen 2014. Co byste příp. doporučili k vidění, co je s dítětem možné (v kočáru a na zádech v krosně). Nevíte o nějakém vhodném ubytování hostelu v Oslu, kde nás ubytují i s takhle malými dětmi za rozumné peníze, resp. i hostely na jiných místech, i kempy. Budu ráda i za nějaké typy na atrakce pro děti, aby z té naší dovolené také něco měly:). Díky za jakékoli informace.
O cestování autem toho moc nevím (my tedy jeli přes Rostock/Trellebory/Götebory/Oslo. V Ušlu (Oslo) jsme byli před rokem a hostelů tam jsou kupy, záleží na tom, jakou byste chtěli kvalitu. Doporučil bych využít služeb našich CK a zajednat ubytování přes ně (jistota), my byli s CK Periscope a byli jsme spokojení. Ubytování je dost drahé, ale pokud byste s tím neměli problém, v Norsku můžete rozdělat stan na přespání všude, klidně v národním parku. Pro začátečníky je asi nejlepší okolí fjordů Sognefjord nebo Geirangerfjord. Turistických cílů je tam nepočítaně, blankytné říčky nebo vodopády, kde se můžete zastavit a pochodit kolem, nemusíte vůbec hledat, budou vám lemovat cestu pořád. Doporučuju k vidění: Stezka vodopádů Fosstigen, vyhlídka Dalsniba, vodopád Sedm sester, Kazatelnu, některý ze splazů ledovce Jostedalsbreen (třeba Briksdalen s nádherným vodopádem přes cestu) ), Oslo + Holmenkolen, Bergen +lanovky na hory, které ho obklopují. Vše se dá stihnout do 10 dnů. Každopádně cestu si určitě připravte, třeba ve Švédsku nenajdete žádnou čerpačku hned vedle dálnice jako u nás, musí být povinně kus od ní. Měření rychlosti je ve Skadinávii vymyšlené (radary jsou všude, ale každý funguje pár dní, takže nevíte, který zrovna měří). Tunely vytesané do skály bez jakýchkoli značek a nezřídka s klesáním 600m za pár minut (něco pro uši) i s kruháči uvnitř mě taky zaujaly. Chce to naplánovat a pak na Norsko nezapomenete!
Děkuji moc za typy.
tipy
Takhle malé děti z toho nebudou mít vůbec nic. To devítiměsíční nebude ani vědět, že někde je. To tříleté z toho také žádný zážitek mít nebude. Bude řvát, že chce domů. Místo toho, abyste je tahali v krosnách na zádech a spali po hostelech, bylo by lepší je dát někomu na hlídání a vyrazit bez nich. Nebo jet s nimi na víkend někde do kempu k rybníku ve vašem okolí. Až jim bude dvacet, dejte jim nějaké peníze a ať cestují. Ocení to mnohem víc a i vy nebudete mít zkaženou dovolenou.
Takové harcování je pro děti jenom utrpění, to si jenom slabomyslní rodiče honí ego, aby každý viděl, jací jsou drsňáci, že táhli děti pokud možno co nejdál. Dětem předškolního věku je nejlíp na zahradě u babičky nebo v chatce u rybníka.
Tip měsíce: Mexiko
Olinalá: poklad na konci světa
Playa del Carmen
Kolonizační města a zběsilá pravidla mexického silničního provozu
Knižní tipy
ROZHOVOR: Pavel Svoboda o neobjevené Kolumbii
Unikátní kultura a náboženství namibijských Himbů a Hererů
Nové články
ROZHOVOR: Pavel Svoboda o neobjevené Kolumbii
Bukurešť – pod ochranou Drákuly
ROZHOVOR: Víťa Dostál o Panamericaně, aneb z Aljašky do Ohňové země na kole
Vybavení na cesty
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru