Spolucestování Asie/ Australie

New Zealand 2010

Lida

Ahoj vsichni,
neplanuje nekdo jet na Novy Zeland v prelomu roku ci koncem 2010 za praci a poznanim. Hledam partaka ci partacku.

Zkušenosti čtenářů

Anežka

já bych klidně jela kamkoliv, kdyby byla jistá práce

Lida
Anežka:

Koukala jsem na ruzne prispevky a s praci by to snad mohlo byt v pohode-pro Anezku
Unor je na me moc brzy nestihnu si vse vyridit spise az tak druha polovina pristiho roku-pro Evici.

Evice

Ahoj,

ja planuju odjezd v unoru na Zeland. Chci tam pracovat, pak cestovat a mozna jeden mesic anglictinu. Pokud by ses chtela pridat, napis: [email protected].

Mira

Ahoj,chystám se na NZ ve stejnou dobu(Asi kolem pulky října)Brouzdal jsem po netu a práce určitě bude a když ne tak stejně jednou bude.Nějaké základní věci už vím,ale těd když je volno budu mít možnost pokecat s člověkem který si tenhle trip už dal,tak kdýžtak později dám vědět jeho NZ experience.

Lida
Mira:

to zni dobre, tak dej vedet co a jak. dik

Danda

Čau Lído,čau zélaňďáci,mám vyřízený WHV a když vše dobře půjde,rád bych vyrazil na NZ koncem léta,nejlépe září..Je to asi nejlepší období pro hledání práce.Mám tam kámošku,která zde pracuje a studuje dva roky,tak trochu počítám s malou pomocí,info atd..Představa?Práce-cestovat,práce-cestovat..Má někdo podobný choutky?

Lida
Danda:

Dando a Miro, nechte na sebe email, at se muzeme spojit. muj email [email protected]

Mira

Zdravím vás lidi,máte nějaky konkrétní plán cesty nebo přeststavu?
p.s.email se zobrazí po kliku na nick,jo a Lido poslal jsem jen tak zkušební email.

Lenka

Ahoj všem 🙂

letos koncem října, či začátkem listopadu se chystáme s kamarádkou vyrazit směr NZ. Teď v březnu vyřídíme víza, pak koupíme letenky a vyrazíme. Práci a ubytko si budeme shánět až na místě. Nebudeme hledat práci na farmě, ale třeba v obchodě, hotelu, restauraci apod.
Tak se chci optat,zda má někdo stejný cíl, přeci jen by bylo snažší se podělit o náklady co se týče ubytování, auta a společného cestování 🙂

Budeme se těšit

Katka

ahoj všichni,

chtěla bych taky vyrazit na NZ, zajímalo by mě, jestli je tam nějaká práce třeba za pár měsíců, chtěla bych vyrazit co nejdřív, ale nemám nic, zařízené vízum atd. Myslíte, že jsou ještě nějaké volné vůbec?
.
kdyby měl kdokoliv zájem vyrazit, tak se ráda připojím, ve více lidech by to bylo určitě příjemnější.

díky za každou odpověď

KK

Saša
Katka:

Ahoj Katko,

my vyrážíme v půlce července spolu s kamarádkou. Plánem je práce a pak trochu procestovat, návrat konec září.
Víza obnovují vždy k 1. březnu, takže myslím v pohodě.

Aleš
Katka:

Ahoj, chystame se na Novy Zeland nekdy podzim 2010, polovina rijna. Praci bychom uz tam meli mit zajistenou, mame tam zname, kteri ji zajisti… Je nas jen lichy pocet, proto bychom brali dalsiho do party. V planu mame zustat 7-8 mesicu, kdy vetsinu casu budem pracovat, pak minimalne mesic cestovat… V dalsi komunikaci pokracuj na emailu : [email protected]

Majan

Čau lidi, nemate nekdo zajem o praci na vinicich na Novym Zelande od července do zaří. Chtěl bych do poloviny zari pracovat a potom trochu cestovat. Hledam partaka ci partacku.

Míša
Majan:

Ahoja,
můžeš mi prosím poslat bližší info na mail????Díkes moc

Míša
Míša:

[email protected] dík moc

Maro

Hledám holku (25 až 30let – sportovní typ) s věčným úsměvem na tváři, která nedokáže být zlá a má ráda život :-). V dubnu jsem měl nastupovat do práce, ale posunulo se to a tak bychom mohli koncem března vyrazit na Nový Zéland 8-).
Co nabízím: než se poznáme, nic neslibuji, ale pak třeba společnou cestu někam nebo rovnou životem :-). O mě: 30let, 175cm/70kg, Slezsko, VŠ, velké srdce a skryté rezervy :-)). Extrémní sporty, kamarádi, úsměv, láska a hory a jako zdroj životní síly. Zájem o přírodu, kulturu, hudbu, umění, romantický pohled na středověk, touha po baráčku pod horami, milovník systému a pořádku…, jsem prostě trochu mimo realitu, která na mě víc a víc tlačí :-)))
PS: asi bych nesnesl neústupnou, přísnou a vůdčí povahu.
PS2: na Zélandu jsem už 2x byl a vím co a jak, kromě NZ jsem ještě přemýšlel o workingholiday v Kanadě.

Lucie
Maro:

Ahojky Maro,
tak jakpak jsi na tom s vyletem na Zeland? Pokud jsi jeste nenasel spriznenou dusi, ktera se nejen usmiva ale dokaze i vyloudit usmev na tvari tech druhych, a ktera ma zajem o nejake to dobrodruzstvi, dej vedet. Ja jsem na Zelandu neco pres 4 mesice, zatim jsem toho moc nenacestovala. To se pravdepodobne brzy zmeni, jelikoz za 3 tydny asi nebudu mit praci. Tim padem se vrhnu na prozkoumani Zelandu bud stopem a nebo na kole. Kontakt na me je 021 2820809, tak me muzes kdykoliv dat vedet. Vetsinu tvych kriterii splnuji:-) a posoudit se to stejne da nejlepe az v realu. Krasne velikonoce, Lucie

Maro
Lucie:

Ahoj Luci, bohužel jsem ještě na Zéland nevyrazil. Přemýšlím teď o Kanadě :-). Kdybys dala vědět dříve, snad bych dojel :-D. Teď už se mi to zdá dost neperspektivní, i když to stále nezavrhuji. Pokud budeš chtít, napiš na mejl: [email protected]
Ahoj Maro

Saša

DOtaz number two:)
Prosím, vízum mám schválené, ale co teď? Vytisknout, nebo to ani není potřeba? Předpokládám, že si to věří třeba podle čísla pasu…resp. můžete poradit někdo, jak dál teď?

Daja

Ahoj,
chtěla bych vyrazit na Nový Zéland, odlet plánuji letos koncem léta, plán cesty – práce a potom cestovat. Je tu někdo s podobným záměrem?

Jak dlouho dopředu jste zařizovali vízum a letenky?

Aleš
Daja:

Ahoj… Nasel jsem tvuj inzerat, ktery hlasa, ze by si rada odjela nekam do
cizina, treba i na Novy Zeland, my se tam taky chystame, ale je nas lichy pocet,
proto shanime spolucestující… . Jinak jsme mladi lide okolo 24 let… Pokud
mas v planu tam stale jet, tak se dal muzem domlouvat… Ales

Daja
Aleš:

Ahoj,
zajem mam stale…napis mi pls blizsi informace na mail: [email protected].

Martin

Zdravim Vás, chystám se okolo června na NZ a bohužel mě před dvěma dny parťák řekl, že se neuvolní ze školy… Chtěl by jsem tam jet cca na půl roku klidně i déle, když by byli peníze, tak by jsem chtěl koupit i auto. Představoval by jsem si nějakou práci na farmách, kterou by jsme mohli zajistit buď předem, ale nebojím se ani hledání práce až na místě. Jen se mě tam nechce jet samotnému. Jestli by měl někdo zájem tak napište a rád si o tom s vámi popovídám.

Ivana
Martin:

Ahoj, už si našel parťáka? Já mám podobný plán, možná zůstat spíš dýl 8-10 měsíců..Ale zatím taky nemám nikoho k sobě..Tak se zkus ozvat na [email protected].
Zatím ahoj,Ivana

Ivana
Ivana:

omlouvám se, nějak sem přehlídla,že už kol. června..já chci jet až někdy na podzim..

Majklik

WHS si tisknout nemusis, ale nic nezkazis kdyz to udelas pro jistotu.Po Priletu na NZ pouze staci pas a oni si to vyhledaj v databazi.Dostanes razitko vstupu a tot vse.

Mira

WooW ůplně jsem v tomhle threadu teď už ztratil,ale vyřídil jsem visa a odlet plánuju na 8 října +-týden.Proto se teda ptám,zda li je tu někdo s podobným datumem a záměry(poznat co nejvíc….)?

Have a nice day

Ivana
Mira:

Ahoj, já jsem sama a hledám někoho k sobě na cestu..Tak se můžeš ozvat na [email protected]!

Marketa

Ahoj pratele cestovatele, odletam na NZ 6.5., zatim sama. Nemate nahodou nekdo taky cestu pres Londyn a pak s Royal Brunei do Aucklandu, prilet 9.5. rano? Aby nam ta dlouha cesta lip utikala… :o)

Strucne o me: 30 let, VŠ (ekonom), pry jsem prijemna (pokud se nenastvu) a mam moc rada zviratka. Pokud nemam co rict, tak zbytecne nemluvim.

Navrh moznych temat hovoru behem cesty:
Vyhody zimniho pocasi na Novem Zelandu
Prirozenost jizdy po leve strane silnice
Tvarovani postavy pri zimnim pruningu (vinice)
Jak se nezaleknout funkci na vasi nove zrcadlovce
Vyhody omezene vahy zavazadel aneb ke stesti nam staci malo
Fiji, Tonga nabo Samoa?

Budu se tesit,
Marketa

vita

Zdravim vsechny dobrodruhy.Kolem cervna az cervence mi odletaji partaci zpet do CR a ja tu zustavam s nasim krasnym brouckem(BUG-spz naseho auta).Kdyby se nekdo rad pridal a toulal se krajinou,tak se ozvete.Mesta me moc nelakaji-spis hory :-)Je mi 26(19.cervna 27,takze bude mala party;-))

Ivana

Zdravím všechny,
plánuju jet na Zelánd, ale nemám k sobě nikoho, kdo by semnou odcestoval..
Chtěla bych jet zhruba na 10 měsiců, někdy na podzim. Práce cokoliv co bude, nemám problém..
Tak kdo máte zájem, tak se mi ozvěte na mail: [email protected].
Budu se těšit, Ivana

Jony
Ivana:

Ahoj, mám podobný plán odjet za poznáním a prací na NZ koncem léta zaří – říjen ještě nemám letenku, takže pokud jsi ještě nikoho nenašla, klidně se ozvi… Jony

Přema

zdarec všeci,
sháním ubytování na Novém Zélandu konkrétně v Aucklandu, kdyby měl někdo nějaký dobrý tip tak budu moc rád. Hodlám odjet tak někdy v červnu nejpozději v červenci. Ještě nemám koupenou letenku. Jedu sám tak by nebylo špatné mít spolucestujícího. Plán mám takový: tak měsíc a půl studovat angličtinu mezitím si najít práci no a pak samozřejmě cestovat. Kdo by měo podobný plán a zájem tak pište na: [email protected]

Klára
Přema:

a do kanady bys se mnou nejel?;o)

Ondra

Zdarec,
za kolik dni vam rozhodli o VH vizu?

Martin Ch,
Ondra:

maximalni doba je 2-3 pracovni dny od zaplaceni 🙂

Martin Ch,

5.6. odlat prg – auck
prilet 7.5. 7:30 rano ..pokud je nekdo v Aucklandu chce slyset cestinu …bo nekde leti stejnej termin ..mail :))

Eva

Ahoj,jmenuju se Eva,26 let.Pokud se mi podari vyloudit neplacene volno na 3 mesice,pak bych mela v planu zacatkem listopadu odletet do Australie a pak i pribrat Novy Zeland.Jen tak cestovat,poznavat,uzivat si ,relaxovat….atd.Blizsi informace o cestete a pobytu si jetse sama musim nastudovat,ale kazdopadne bych byla rada,kdyby se nekdo chtel pridat.

Roman

Ahoj také mém v planu vyrazit přelom 2010,možná leden 2011.
Práce i nějaké to cestování.Je mi 26,vím ještě o kamošce co má stejný termín v úmyslu…tak se ozvěte

pavla
Roman:

Ahojda, přesně tak nějak to planuji.Rada bych vyjela na NZ na konci roku nebo na začátku dalšího.Nemám žádného parťáka k sobě,tak bych se rada připojila…pajka

Natalie Villanueva

Ahoj, momentálně pracuji v Irsku, ale už mám domluveno že si v říjnu nebo v listopadu vezmu dovolenou na 3 měsíce a odjedu na NZ. Vízum už mám teď jen plánuji. 3 měsíce jsou dlouhá doba. Tak nevím jestli pracovat a cestovat, nebo jen cestovat a měsíc věnovat dalším zemi při cestě (Thajsko či Asie a Austrálie). Kdyby se chtěl někdo přidat a vymyslet tip na super strávené 3 měsíce na jižní polokouli – budu velmi ráda…

Jirka

ahoj lidi… dostal semt tip na tuhle stranku… mel ybch par otezek … a prvni bych asi zacal jeslti se da prace na NZ sehant i nekdy kolem listopadu prosince nebo i pozdeji. diky za odpovedi

Mira

Ahoj lidicky,po parmesicnim pusobeni na N.Zelandu na severnim ostrove se chci podivat jeste na jizni ostrov..sice velmi kratce, jde o 10 dni,navic i mimo sezonu, slo by o dobu 20.9.2010-30.9.2010/pak musim letet../. Ma vize je si pujcit auto a sjet co se da,pokud mozno temer cely „okruh“,zacatek i konec v Christchurch,mozna je to hloupost,klidne si necham poradit, myslim,ze by se to pri trose spechu zvladnout dalo.Vim, ze je cechu na NZ celkem dost a tak hledam stejneho „blazna“ ktery by se se mnou podelil o auto a naklady a jel se mnou, kdybychom se narvali do auta tak muzeme i ve 3lidech/mam ale kufr a bagliky tak nevim jak s mistem/,kdyby nekdo mel auto a zamyslel neco takoveho tak se mohu pridat. Pokud jsi fajn clovek a mas stejne plany dej vedet co nejdriv, ja jsem 29,vs doufam v pohode clovek co nezkazi srandu.. fajn den vsem cestovatelum:)

Mira

Ahoj vsichni, hledam mezi vami jednoho az max. 3 lidi kteří se ted nacházejí nejlépe na severním ostrove NZ a nemají tolik času a peněz /odjezd, ted bez práce../ ale chtěli by se ve dnech 20/mozna par dni drive/-30.9. podivat na jizni ostrov jako spolucestující s kterými bych se rozdelil o naklady na cestu. Jsem na Bay of Plenty,mam k dispozici auto(! skoda to nevyuzit,sam jet nechci, na to nemam). Ještě nevim co se za tuhle kratkou dobu da stihnout ale to bychom se snad domluvili,ted jde spise o to jestli tu vůbec někdo se zajmem je. Kdybyste chteli nebo o nekom vedeli urcite dejte vedet co nejdříve.verim ze je nas tu dost.. 🙂
p.s. to jsem opet ja psal jsem predesly prispevek pak jsem si uvedomil ze muzu mit jeste k dispozici auto a vymyslet to malinko jinak

Zuzka

Ahoj,
chystám se v listopadu na Nový Zéland a hledám parťáka. Práce, cestování, práce, cestování + ke konci určitě Austrálie, Fidži a ideálně pak i Asie.
Informace a kontakty sháním, kde se dá, už se začínám těšit, tak teď ještě jen ideálně najít spolucestovatele 🙂
Takže jestli má někdo podobný plán, určitě se ozvěte – [email protected]

Zuzka

Ahoj,
chystám se v listopadu na Nový Zéland a hledám parťáka. Práce, cestování, práce, cestování + ke konci určitě Austrálie, Fidži a ideálně pak i Asie.
Informace a kontakty sháním, kde se dá, už se začínám těšit, tak teď ještě jen ideálně najít spolucestovatele 🙂
Takže jestli má někdo podobný plán, určitě se ozvěte – [email protected]

Peta

Ahoj,chtěla bych se zeptat,jestli mi tady někdo může poradit,když chci s přítelem odjet na Nový Zéland,co vše je potřeba vyřídit,a jak dlouho tak vše trvá.A kolik peněz je potřeba tak mít sebou na začátek,než bychom si našli práci,a kolik tam tak stojí nějaké ubytování.Prostě prosím o nějaké shrnutí dobrých informací před cestou na Nový Zéland. Piště prosím na email [email protected] .Klidně bychom jeli i ve více lidech,když by se někdo přidal.Nejdřív bychom mohli odjet ale asi tak až přístí rok 2011,snad na začátku.

Štěpán

Ahoj,
chci letet v rijnu/listopadu na 4-6 tydnu na Novy Zeland cestovat. Shanim partaka na cesty. Muj email: [email protected], tel: 731 484 691

pajda

Ahoj, hledám spolucestovatele-kamarádku, která chce zažít něco neobvyklého, něco super a něco daleko. Odjezd než opadne listí, zpátky do roka a do dne, směr Zéland (nový), cestou ochutnat něco asijskýho, pokoukat, pofotit, polítat, popracovat, poplavat a zasmát se. All inclusive nebo naboso-jak máš chuť. Pojeď, bude to dobrý!
Pajda, 22

petra
pajda:

Ahoj, jedu na zeland zacatkem listopadu,..asi na 2-3 měsice a rada bych se pridala, klidne se ozvy na muj meil a muzeme se domluvit…

Mirka
pajda:

Ahoj.Jsem prave odletam z Indonesie.Chtela jsem rovnou letet na NZ, ale vypada to, ze vyhodnejsi letenky jsou prece jenom z Cech tak se na cas vracim, ale rada bych vyrazila opet na 2-3 mesice stejnak jak Petra..Uz mate koupene letenky ci nejake presnejsi plany?:]

petra
Mirka:

Ahoj Mirko, nějaké plány s novým zélandem?? Já odjíždím začátkem listopadu, ale ještě nic přesnějšího..

Štěpán

Budu odletat z Auckalnu nekdy okolo 20 listopadu. Pokud by tam nekdo v tuto dobu priletal, mohu mu prenechat vuz…levne

nataly
Štěpán:

Ahoj,s pritelem prave hodlame prijet na konci rijna do Aucklandu a o vuz bychom meli zajem. Muzu se zeptat o jaky vuz jde, za kolik bys ho prenechal atd? Muj mail: [email protected]

Jirka

Čau, chystám se na Nový Zéland ale až tak příští rok, zhruba v tuto dobu, budu tam rok pracovat a cestovat, ale nechci jet sám, tak kdyby měl někdo zájem mužem se nějak předběžně domluvit a kdyžtak letět spolu. Kdyžtak mi pisněte na [email protected] , čus

Vašek

Čauwes,
Tak i já jsem zabrouzdal na tyto stránky a chtěl bych koncem tohoto roku letět pracovně na Nový Zéland cca tak na rok..Má představa je práce a po vydělání nějakých peněz i cestovat..Tak kdo by měl zájem napište na [email protected]

Jirka

Ahoj všem. Jsem v Motuece a pomalu se chystám cestovat. Sháním nějakou fajn holčinu která má ráda cestování a dobrodružství. Neptejte se mi prosím stále na práci. Všechny informace, které bych Vám dal tak najdete na internetu!!!
Ahoj Jirka
0220255790

david

cau chystam se ted v rijnu – listopadu odletet na zeland a schanim nekoho k sobe. Chtel bych cestovat a pri tom hledat nejakou praci. Proste na pohodu …
[email protected]

Stepan

Ahoj,
19. rijna priletam na NZ, chci tam tak mesic cestovat. Pokud by mel nekdo zajem pridat se, email: [email protected]

Michal

Cau lidi,
jsem na severnim ostrove a auto mam v Blenheim na jiznim…skoncil jsem tam praci pro farmare na vinici a odcestoval na sever , kde jsem nasel praci v restauraci…a tak prodavam auto s novou WOF jen za 600NZD (Ford Laser 1981, 1.3 takze dost levny na benal a na cesty do a z prace) a nahradu za sebe na 1.listopad…kdo je tu a chce toho vyuzit tak volejte 0278292701…ne jen o praci ale musim prodat i auto!!!!dik Michal

JIrka

Zdravím všechny příznivce a cestovatele. V březnu budu prodávat v Aucklandu auto – CamperVAN Mazda Bongo, s benzínovým 1.8 l motorem a poctivými 250 000 km. Auto je v dobrém pojízdném stavu, a je roku výroby 1997 !!! . Nemá žádnou olejovou netěsnost a skrytou vadu!!! Vím totiž co jsem kupoval jelikož jsem automechanik. Celkové investice do vozu byly okolo 700 NZD. Opravoval jsem brzdy. Kupoval jsem nové pneumatiky, stěrače, apod. Olej jsem měnil pravidelně každých 5000 km. Ve vozu jsou 2 postele, spacák polštáře, karimatka, stan pro 3 osoby, vařič, sprcha, nádobí, veliké plastové nádoby na praní prádla a nádobí ,kanistr na benzín jelikož pump je na jihu poskromnu, mapa apod. a to v celkové ceně přes 500 dolarů- Prostě vše co potřebuje aktivní cestovatel. Pro odpočinek a zábavu je zde i badminton a plastový talíř frisbee. I když má vůz kosmetické vady, které nebrání provozu, tak vím, že spolehlivě najede další tisíce kilometrů. Auto mám skoro rok a jezdím bez sebemenších problémů. Je totiž osazen karburátorem a tudíž se zde nemá co rozbít. Vstřiky bych tu nekupoval! Ze zkušenosti mých kamarádů vám nedoporučuji kupovat laciné auto z 80 let. Neznám totiž nikoho, kdo by s tím neměl problémy a mnohým lidem se auto rozsypalo na cestě. Mohu dát konkrétní kontakty na ty lidi kteří se napálili. Taktéž nedoporučuji kupovat naftový motor. Jednak se platí daň za kilometry a nikdy nevíte kolik má vůz skutečně najeto a opravy těchto motorů jsou velice nákladné!!. Vozy zde mají najeto mnohdy přes 400 000 km. Na ceně se určitě dohodneme. Jako bonus přidám kvalitní značkové jízdní kolo a kontakty na zaměstnavatele, kde si vyděláte spousty peněz. V této době začíná sběr kiwi a potom hned pruningová sezóna vína. Z vlastní zkušenosti vím, že zaměstnavatelské podmínky se mění! Někde se vyděláte 20 dolarů denně a jinde 200 dolarů denně. Auta v podobném stavu a výbavou se prodávají okolo 4100 NZD, tuto částku rozhodně nechci, určitě se dohodneme na kompromisu! Taktéž Vás mohu vyzvednout na letišti v Aucklandu, sehnat ubytování, poradit s IRD a účtem. Pokud víte jak na to, vše budete mít zdarma a to hlavně vedení účtu, internetové bankovnictví a používání platební karty J

Petr

Ahoj,
ja letim v polovine unora na zeland, s 10ti denni pauzou v thajsku, v thajsku ,laosu a kambodzi uz jsem byl, kde jsem ztravil 3 mesice..mam working hollyday visa na a zeland na rok..tak jestli je tu nekdo kdo ma chut se pridat?

[email protected]

Pavel Havlena

Ahoj vsici.
Jsem prave v Aucklande a mezi 2-5 vyrazim autem smer Jizni ostrov. Chcete svezt, bo mate mesic cas a projeli by jste se taky? Byl jsem tady pred 4 roky a ted mam cas na dovolenou 🙂 Prida se nekdo?
Na planu se domluvime. Me je to i vcelku jedno jen chci na par Tracku kolem Mt Cook.

Muzete i mobil 02108219181 nebo Czech 777782830.

Pavel Havlena

Lida.
Jsem tu v Aucklandu Pokud by jsi chtela vyjet smer Jizni ostrov, tak to muzem spojit 🙂
[email protected]

Maro

Ahoj, koupím auto na Novém Zélandu (16.2. 2011 ve 14:00 dorazím do Aucklandu). Měl bych zájem o spolehlivý osobák, ve kterém jde po sklopení sedadel přespat. Ideální benzín (bez adetiva) s nízkou spotřebou a s technickou min na 4 měsíce , uvítám i další vybavení. Případně budu vděčný za info o carmarketu v Aucklandu. Díky Maro [email protected]

Petina

Ahoj,
hledám někoho pohodového s láskou k cestování a poznávní nových věcí. Do konce roku 2011 bych ráda vyrazila na Nový Zéland za prací a cestováním. Letos dodělávám výšku (sociální pracovnice), ráda bych pracovala v oboru, ale jasné, že beru vše. Klidně vyrazím jen tak na punk (jen letenka a děj se co děj). Je mi 27. Pls pište klidně na mail [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: