HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
USA

New York a okolí – v létě na 14 dní – prosím rady a doporučení

Dany

ahoj, v létě 2015 letím do NYC na 14 dní, budu mít sebou dceru 11 let a syna 17let. Jsme zvyklí cestovat ale v NY a USA poprvé. Proto prosím o rady Vás, zkušené:
-výlet na Niagarské vodopady- autem?, busem? zůstat tam 1noc?ubytování?
– Washington DC – autem? busem? na jak dlouho?ubytování?
– Miami- uvažovat o tom vůbec? letecky- kolik stojí letenka?
– NYC – doporučení na zajímavé(krom „povinne jizdy“ o tom jsem četla..)navštívit? muzikál? divadlo?…?
Na první týden už máme rezervovaný hotel v NY na Long Island. Moc vám všem předem děkuji! 🙂

Zkušenosti čtenářů

…ještě dodatek: vyplatí se NY Pass? s/bez hop-on hop-off bus?

petra

My si NY Pass nekupujeme, zas tolik „atrakcí“ vidět necheme a dle zkušenosti ostatních se to zas tak nevyplatí..ale záleží na tom, na co se budete zaměřovat. Lístek do koruny Sochy Svobody je teď volný až na konec července, takže to vypouštíme a pojedeme kolem zdarma s farry na State Island…Když tak mi napiš na mail, mám přeposlaných pár itinerářů s tipy a doporučeními..

pdmlynek

Ahoj Dany!

Zní to že budete mít pěknou cestu.

Pár otázek. V které části roku jedete? Jaký je váš rozpočet? Budete jen vy tři?

(1) Myslím že je klidně je možné strávit celých 14 dní v New Yorku, ale souhlasím že by to bylo lepší vidět toho víc.

(2) V New Yorku City skoro všechno co chceš vidět je v Manhattan, zvláště v jížní polovině Manhattan. Jo, existují turistické věci v jiných částech New York City, ale není to něco za co by jsi přiletěla přes Atlantik.

Co vidět na Manhattan Ti řekne jakákoliv průvodní knížka.

(3) Ohledně hotelu: jak jistě víš, hotely jsou v New Yorku jsou docela drahé, ale vážně je to lepší být ubytovaná na Manhattan. Můžeš vyjít ráno, přijít naspátek do hotelu si poobědvat a lehnout si, a znovu vyrazit odpoledne.

Kde na Long Island máte hotel? Long Island je asi 200 km dlouhý, takže dojíždět ráno do New Yorku může trvat hodiny.

(4) Jak jistě víš, tak v USA auto je nezbytná věc, ale je pár místech kde auta nejsou potřeba, jako je Manhattan a Washington DC. Je docela těžké a docela drahé parkovat v New Yorku nebo ve Washingtonu. Silně bych doporučovat nemít v těchto městech auto.

Sice obě města jsou dosti velké, ty věci co chcete vidět jsou v docela malé oblasti (něco jako že Praha je velká, ale skoro všechny nejlepší turistické zajímavosti jsou v Praze 1), kde se můžete pohybovat především pěšky, a občas metrem.

(5) Ohledně Niagra Falls: jak jistě víš, tak Niagra Falls jsou z New York City vzdálené asi 670 km, neboli asi tolik jako z Prahy do Zurichu nebo Hamburgu. Myslím že návštěva Niagra Falls z New Yorku není jen jednodenní otázka, ale že budete asi někde muset přespat.

(6) Washington je velice nádherné a čisté město (alespoň na západ od Capitolu). Nejlepší je to autobusem, ale taky to jde vlakem. Můžeš to taky jet autem, ale jak jsem psal dříve, není to dobré mít v New York City nebo Washingtonu auto.

(7) Ve Washingtonu je toho dosti vidět. Dobré je, že nejlepší musea jsou vlastněny vládou, a jsou všechny zadarmo. Taky se dostaneš všude pěšky protože nejlepší věci jsou blízko sebe, a přinejhorším si můžeš sednout na metro.

Jedno pěkné museum na které potřebuješ auto je Udvar-Hazy Museum, kde jsou vystavené letadla (Engola Gay, SR-71 Blackbird, Concorde, a mnoho jiných unikátních letadel) a věci z dobývání vesmíru (Space Shuttle, a věci z Appollo program). Je to velice pěkné museum, ale v centru Washingtonu je jiné Air and Space Museum, které bych taky mohl doporučit.

( 8 ) Nerozumím proč chcete do Miami. Jde o město Miami, a nebo máte spíš zájem o teplé moře, přírodu, apod.? Jestliže chcete na pláž tak Florida je nádherná, ale není potřeba aby jste letěli do MIA. Na Floridě je mnoho letišť kam z New Yorku se létá. Mimo MIA, jsou přímé lety z New Yorku alespoň do MCO, TPA, FLL, RSW, PBI, JAX, PIE, SFB, PNS, a SQR.

Přeji Ti štěstí.

pro pdmlynek
pdmlynek:

Vim, ze mas patent na rozum, ale co to je ENGOLA GAY??? Bombu na Hiroshima snad spadla z Enola Gay!!! Proc te ti chudaci vubec poslouchaji?

spartak
pro pdmlynek:

Máme podobnou cestu, koncem června letíme do NYC, u Delty jsme si za 2 stovky přikoupili letenky do Buffala (2 noci) a do Miami. Rádi jezdíme po státech autem, ale v tomto případě nám připadá letadlo vhodnější (a asi i levnější).

spartak:

Hlavne pozor na rady od „pdmlynek“

petra

Ahoj, letíme do NYC 26.6.-5.7., na Niagaru i do WDC jsou ještě za slušné ceny jízdenky MEGABUS – zkus se podívat – záleží na termínu, kdy tam budete… Muzikál určitě, výhodné lístky prodávaji na Times Square…

Yveta

Ahoj všem.
Ráda bych na jaře letěla do NY „na zkušenou“. Pokud by někdo věděl o nějaké konkrétní práci (kde bych měla možnost používat angličtinu – polski či jinak se zdokonalovat nechci), budu ráda za jakýkoliv tip. Současně hledám párťáka, se kterým by byl pobyt trošku příjemnější.
Díky moc.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: