HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Asie/ Australie

Nepál – jaro 2011

David

Ahoj, chtěl by se někdo přidat ke dvěma klukům a jedné holce, na cestu do Nepálu, od 19.3.-17.4.2011? Hledáme zdravotně a fyzicky zdatného cestovatele s touhou poznávat místní kulturu a přírodní krásy navštívených míst. Nehledáme cestovatele melancholika, cholerika, kuřáka nebo alkoholika. Náklady na cestu včetně letenky do 30tis. Přeji pěkný den.
David

Zkušenosti čtenářů

peter

ahoj, paci sa mi tvoj plan, rozmyslam, ze by som sa k vam pridal, popis by sedel….napises mi prosim nieco blizsie o ceste? mozes ma kontaktovat na belanec.peter@gmail.com dakujem peter

jeff

Nic proti, ale osobnostní charaktery jsou většinou mixem min 2,100% melancholik ani cholerik neexistuje nehledě k tomu, že každý jedinec je neopakovatelná osobnost alespoň podle psychologie.
Tento inzerát či spíše jeho znění semi zdá poněkud fašistický:-)

David
jeff:

„Fašistický“ (i s tím úsměvem), je silné slovo.
Ale Máte pravdu, že inzerát je vyhraněný. A to na základě toho co hledáme.

jeff
David:

To je zajímavé, jakou máte strategii výběru, uchazeč projde sítem psychologických testů ?, usuzovat pouze z prvního dojmu, i když je důležitý, by se nemuselo vyplatit:-)

Honza
jeff:

si myslím, že každý má právo si hledat a vybrat koho chce a že jeff je totální idiot

jeff
Honza:

Nechápu proč tuto reakci admin nesmaže jako už smazal spoustu mých…slovní urážky a napadaní je celkem ubohost a malost, které vypovýdají o jisté zakomplexovanosti tohoto jedince:-).

skřítek
David:

Hm, happy, já myslím že teď když už nehledáš přes inzeráty partnerku, ale pouze parťáky, bys mohl být s tím sítem výběru shovívavější :-)) Jde přece hlavně o to, abyste měli podobné představy o způsobu cestování – nikoliv o to, jestli zájemce má zadumanou povahu nebo se řechtá nonstop na celé kolo. Ono kupříkladu to, že si někdo zapálí dvě cigára za den, ještě neznamená, že by nemusel být dobrý parťák na cestování… zdraví tě skřítek

Kačka

Máte nějáký podrobnější dotazník při prvním setkání?
Potažmo psychotest? Navrhuji zapojit otázky: Kolik litrů piva-vína-kořalky ročně vypiješ?(je litr vína měsíčně málo nebo moc?)
Zkusil si někdy kouřit? (skryté nebezpečí je nejhorší…)
Kolikrát denně se rozčílíš?
Máš rád love story?…
Myslím že hledáte flegmatika:)
Vyhraněný mi totiž připadá slabý výraz…
Hodně štěstí.

Tomas

Snad ma kazdy pravo na nazor – a i kdyz se vam ten Daviduv nemusi libit, proc hned ten sarkasmus a jizlive poznamky?? Jestlize ma David a jeho kamosi o pripadnem partakovi nejake predstavy a vam se to nezda, tak to staci ignorovat,ne? Zit a nechat zit… P.S.Ale ted mozna delam to same co vy:)

Hana

Davide, nic si z nich nedělej, jenom žárlí na nás „dokonalé“ kteří popisu vyhovují. taky bych koukla na podrobnější instrukce, pokud už máte konkrétní představu. hana.ostrava@centrum.cz a klidně pošli i dotazník…nebojím se, že bych neprošla :o) Díky H.

David

V tuto chvíli již čtvrtého spolucestovatele nehledáme. Dne 28.4.2010 byl vybrán statný chlapík z Valašského Meziříčí. Všem děkuji za příspěvky k inzerátu. S přáním mnoha krásných cest David

sigi
David:

28.4.2010?Fakt ses nespletl?

jeff
sigi:

Pozor na něj, na valašsku se dost pije!!!

David
jeff:

No jo, měl jsem na mysli listopad:-)A že se na Valašsku pije, nevadí. Aspoň Valach zajistí na cestu desinfekci:-)

Aleš
David:

Zajímavá debata ohledně výběru spolucestovatele. Určitě je dobré si vybrat člověka se kterým si rozumíte a máte společné zájmy, ale stejně se vše pořádně projeví až na treku. Může nastat, a že v Himalájích nastávají, složitější situace a člověk se najednou chová úplně jinak.

Katka

Na jaře 2012 se chystáme na trek do Nepálu a hledáme touto cestou zkušenější cestovatele a zdatné horaly. Zkušenosti s pohybem v horách máme, ale nejsme zběhlí v cestování na vlastní pěst do vzdálených zemí. Proto uvítáme zkušenější společnost.
Naše představa- Annapurna trek, Chitswan, možná spojit Annapurna trek + Manaslu. Ráda bych, abychom se časově vešli do 23-25 dnů. Jakékoli nápady uvítám.
Přeji pěkný den, Katka

Aleš
Katka:

Ahoj Katko, vše jak uvádíš (Manaslu+Annapurna+Chitwan) se dnes dá, při dobrém itineráři, za těch 25 dnů zvládnout, ale ne s tím, že se budete někde nějak dlouho kochat. Doporučuji se více soustředit na trek a pořádně si vychutnat zajímavá místa a že jich u Manaslu i Annapurny je, a Chitwan mít jako zálohu, když zbude čas při návratu z Pokhary.

Jenda

co si matně vzpomínám (byl jse mtam v r. 94), tak standardní trek kolem Annapuren trvá 20 dní.

jeff
Jenda:

jj, cca měsíc manaslu+anapurna, bohužel asi brát stan a pak ho tahat dál na anapurně, taky to není levný permit+guide(manaslu).

Jitka
jeff:

Stan už není vůbec potřeba. Letos prý pod sedlem Larke vyrostl do podzimu jakýsi velký hotel. Jendo, trek kolem Annapuren se od té doby hodně zkrátil, z obou stran jsou silnice.

Jenda

áha..nojo, všechno se mění. otázkou je zda k lepšímu. Já už tam asi těžko někdy pojedu

jeff
Jenda:

nápodobně:-)

iMack

Kdyby nekdo z vas potreboval pruvodce pro jakykoliv trek v Nepalu, nebo pro vystup na jednu z turistickych sestitisicovek v okoli Everestu, rad bych doporucil meho kamarada, zkuseneho horskeho pruvodce.
Lang Ngima Sherpa
e-mail: langngima10@hotmail.com
telefon: +97719803797516

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: