Spolucestování Afrika

NAMIBIE – BOTSWANA – VIKTORIINY VODOPÁDY říjen 2024

Andrea

Krásný den všem,

v říjnu jedeme na 18denní road trip z Namibie, přes Botswanu až na Viktoriiny vodopády. Nejkrásnější země jižní Afriky a zakončené třešničkou na dortu. 

Kdo se přidá? Bude to super výlet 🙂

Takový mix všeho:

 – krásná krajina rozmanitá od Namibie po Zimbabwe

 – místní etnika a zajímavý lidé, kterých potkáme po cestě spousty

 – perfektní safari např. v Etoshe, Capriviho pruhu, v Chobe a dalších.

 – kempování v africké divočině pod Jižním křížem za hlasů divoké zvěře

 – vynikající jídlo uvařené na ohni ať už naše vlastní výroba nebo od místních kuchařek. Není nic lepšího než na ohni vonící steaky z toho nejlepšího hovězího nebo antilopího masa ( říkáme happy cow happy steak – a taky, že fakt chutná 🙂 )

 – nebude chybět ani nějaká skvělá aktivita, ať už vidět Okavango z výšky nebo se plavit kolem slonů po Chobe nebo prolézat Viktoriiny vodopády.

Kempujeme ve stanech, vaříme si společně na ohni nebo se stravujeme u místních na jejich specialitkách.
Je to skvělá příležitost opravdu zažít a poznat Afriku. My do Afriky jezdíme již 15 let a cesty jsou plánované tak, aby ji člověk mohl poznat co nejlépe. Poznáte nové fajn lidi (lidé co s námi jezdí jsou pohodáři se zájmem o poznání), užijete si legrace a hlavně se v té africké krajině pod africkým sluncem a s africkou vůní pořádně zrelaxujete a nabijete si baterky, protože nikde jinde si je tak dobře nenabijete jako někde pod akácií za funění lva nebo šakala za Vašimi zády 🙂

Termín je cca 5.- 22. října – hrubé předpokládané náklady 2500 USD + letenka cca 800-1000 USD + alternativní super aktivity dle Vaší volby max. 850 USD

Samozřejmě, když už jste v Africe, máte možnost podniknout všechny nebo jen nějaké super aktivity navíc jako například plavba na mokoro kanoích do delty, let nad Viktoriinkami nebo deltou Okavanga, noční safari, pěší safari, poznat nějaké ty kmeny, které v Namibii a Botswaně žijí atd – a součet za veškeré možné aktivity je 850 USD 

Pro více info písněte buď email [email protected] nebo přes FB https://www.facebook.com/andreakaucka/

Chcete-li kouknout kde a jak cestujeme, kam se vydáváme, tak koukněte na  https://www.facebook.com/anythinginafrica/  

Andrea

Zkušenosti čtenářů

Karel

To zní jako super plán. Škoda, že už jsem v Namibii a Botswaně byl. Něco ještě plánujete?

Jenda

Každý se ohání Jižním křížem… ve skutečnosti to je nepříliš nápadné souhvězdí a když vám ho někdo znalý neukáže, neuvidíte ho.

Andrea

Jendo, samozrejme, ze pokud Vam ho nikdo neukaze nebo nejste trochu znaly souhvezdi, tak budete hledat. Ale jinak Jizni kriz neni az tak bledy, je celkem napadne souhvezdi, ktere je viditelne.
U me patri neodmyslitelne ke kempovani, jako ohen vonici drevem z buse.
U jinych souhvezdi je to preci stejne, pokud Vam ho nikdo neukaze, nevite ze tam je.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: