Indie, Srí Lanka, Nepál a Bangladéš

Na kole pres hranice

Dom

Dobry den.

Predbezne sbiram informace pro cestu na kole do Indie, pres Iran, (mozna Afghanistan) a Pakistan.

Co se tyka prejezdu pres hranice Afganistanu/Pakistanu/Iranu.
Vim, ze existuji elektronicka viza, ale take, ze nekde je mozno obdrzet vizum na hranicnim prechode.
– Vedel by zde nekdo z vlastni zkusenosti, jak to doopravdy funguje u vyse zminivanych statu?

Dale, ohledne vstupu do Indie.
Sjednat vizum predem na ambasade v Praze je pro mne neprakticke, nebot nevim, jak dlouho cesta potrva. A tedy zbyva jen moznost el. viza.
– Je opravdu pouzitelne pouze pri leteckem prejezdu hranice? (Pokud ano, da se preletet z nejblizsiho letiste sousedni zeme?).
Anebo, je mozne sjednat vizum na hranici, tedy pri prejezdu pozemni cestou?

Tesim se odpovedi,
Dom.

Zkušenosti čtenářů

Libor

Podle mě bez šance, ale hledej spíš na anglicky psaných webech, protože toto nejspíš žádný Čech či Slovák posledních min. 10 let nepodnikl. Např. https://en.tripadvisor.com.hk/ShowTopic-g293959-i9151-k13504066-Travel_through_Balochistan-Pakistan.html
Víza na těchto hranicích velmi pravděpodobně nelze získat. Pákistánské nebývalo snadné získat ani na ambasádě a na takovou cestu by ho asi nedali (problém je bezpečnost v Balúčistánu viz únos 2 Češek z autobusu). Indické e-vízum platí na 28 letištích a 5 přístavech, ale obecně v takovýchto případech lze někdy získat vízum i v zemi, kde zrovna jsi v době žádosti (já žádal o čínské v Malajsii), což je třeba ověřit na dané ambasádě apod.
Vždy se dá přeletět, pokud je tam fungující letiště, ale asi nebude přímý let z nejbližšího u hranic do zahraničí.
Lidi, co jedou autem mezi Evropou a Indií, používají na transport auta loď mezi Indií a Ománem a sami letí (svezl jsem se kousek v horách s Holanďanem, co jel do Singapuru a o jiných jsem četl). Nebo Tomík na cestách (kniha, internet) jel tuk-tukem domů a z Indie ho přepravil lodí do Íránu.
Kolo je ale nejlepší vzít do letadla, takže reálné asi bude letět z Íránu do Indie a i s načasováním vstupu do Íránu to možná nebude snadné, ale asi bych doporučil zjistit si možnost získání víza v Turecku, kdy už bude lepší odhad datumu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: