Volná diskuse

Mexiko

Andrea

Ahoj,

byl jste někdo sólo v Mexiku a jste se ochotný pokecat a sdílet pár informací? Hlavně by mě zajímalo na co si dát pozor, když se jako holka vydám sama s mizernou jazykovou výbavou do země s cizí kulturou.

A jak je to s půjčením auta nebo s veřejnou dopravou?

Předem děkuji za jakékoli odpovědi.

Andrea

Zkušenosti čtenářů

Libor

Ahoj, tady moc odpovědí nedostaneš, protože sem už dávno přestali lidi chodit. Když tak zkus napsat na cestujlevne.com. Dotaz na dopravu je moc široký, záleží i na konkrétní oblasti a vzdálenostech. Snad bych jen dodal specifikum k půjčení auta v Mexiko City, že se stává, že krátce před letištěm zkásnou policajti za vymyšlený přestupek.

Bezpečnost taky záleží na oblasti a na konkrétních lokalitách a denní době. Stejně jako jinde v Latinské Americe (což platí skoro všude, ale tam obzvlášť) je třeba ostražitost tj. mít přehled o okolí, ale samozřejmě většině lidí se nic negativního nepřihodí, pokud si o to vyloženě nekoledují.

K jazykové výbavě bych dodal, že s mobilem už je cestování snadné i díky pomoci v této oblasti. Pár základních slov ve španělštině (zvlášť pokud chybí základy angličtiny, které by v turistických oblastech asi stačily) snad není problém se naučit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: