Volná diskuse

Máte nějaké tipy do Panamy a Nicaraguy?

David G

Ahoj, nemáte někdo „tajné tipy“ pro Panamu, Kostariku a Nicaraguu? Třeba, kde u moře nebo kde v pralese se vám líbilo či nelíbilo a podobně.
Díky
David

Zkušenosti čtenářů

Milan

V Kostarice určitě nevynechat NP Corcovado..trošku z ruky, ale úžasný trek. Též určitě neminout sopky Irazú a Poás. V Tortugueru jsme měli na želvy smůlu, ale super projíždka po kanálech s pádlama. Monteverde je pěkný, ale velmi komerční.

dg

MIlane díky.
A co Nikaragua a Panama – nikdo neporadí? Nikdo tam nebyl?

Martin

V Nicaragui určitě Granadu (ale to není žádný „tajný tip“, protože tam jezdí každý) a ostrov Ometepe na jezeře Nicaragua. Zajímavá je taky sopka Masaya, kde můžeš opravdu nahlédnout do kouřícího vulkánu.
V Kostarice Monteverde je opravdu velmi komerční, ale na druhou stranu mlžný prales tam je krásný a když to vhodně načasuješ, v pralese můžeš být skoro sám. Musím říct, že díky tomu, že je Kostarika nejvyspělejší zemí Střední Ameriky, se po ní celkem špatně přesouvá – lidi jezdí auty a autobusy spíě na hlavních trasách. Takže jsme dali za vděk parky, kam se dalo dostat, jako je třeba Cahuita u Karibiku, kde lze navíc dobře pozorovat zvířátka (lenochodi, opice, hadi, ptáci, krabi atd.).

Jana
Martin:

hleavne neplat vstu do Cahuita parku …da se tam jit zdarma a mistni ti radi poradi .
Jinak Ti doporucuji jen v Paname na ostrovy , kde ziji Kuna indiani .Je to tam nadherne bez elektriky a obchodu …. a taky bez turistu 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: