Japonsko, Korea

KLDR

Jára

Kdo chce jet do KLDR a neví, jak na to, mohu se podělit o své zkučenosti z mé letošní návštěvy.

Zkušenosti čtenářů

Martin

Tak se poděl, taky mě láká tam jet

Standa

Uvitam vschny info, diky

Jára
Standa:

Ono je toho docela dost a nejlepší by bylo asi osobní setkání.

Martin

Čoveče, s Tebou je řeč jak rozprávka – nejprve napíšeš kdo má zájem o KLDR – pochopím, že to hodně lidí nastartuje (patřím mezi ně) a pak vzápětí zmíníš, že je toho docela dost a že by se to chtělo setkat. Nic o tom, kde, odkud jsi…máš někde třeba info na webu ? Už to vidím – jak za tebou do Horní Dolní přijede v úterý Jacek z Jablunkova, ve čtvrtek Pepiček ze Znojma…buď se chceš podělit, tak se děl – bohužel, to chce aspoň pár informací sepsat (a s tím musíš počítat, když jdeš s takovou nabídkou do placu), když už není na co odkázat, anebo tu informaci napiš rovnou celou, že se rád podělíš a vzhledem k množství informací je to na osobní setkání, kontaktujte mne mailem, poštou, holubem…jsem odtud a odtud – takto je to tak trochu o „ničom“.

Martin (jiný)
Martin:

Souhlas, třeba nás chtěl jenom naštvat 🙁

celtic
Martin (jiný):

souhlas,chtěl nás naštvat,protože tam se normální člověk,téměř nemá šanci dostat….a když jo tak musí mít průvodce a nemůže si jít kam chce….doporučuji se podívat na úžasný český dokumentární film s názvem -„Vítejte v KLDR “ …ten film to je síla,stojí za to ho vidět….

dan
celtic:

„normální“ člověk se tam dostane celkem snadno, akorát musí pořádně zacvakat čínským agenturám, viz např. http://www.explorenorthkorea.com/index.html a spousta dalších

Martin
dan:

Český cestovky tam jezdí taky http://www.zajezdy.cz/198126/?thru=cat

beggard
celtic:

Díky za tip, mrknul jsem na to! Nevím, co k tomu filmu říct, snad jen jak se tak pěkně česky říká OH MY FUCKING GOD!!! Pro i jen ten film velkej zážitek. Jinak super hudba! Doporučuju!

celtic
beggard:

…měl bych prosbičku,kdo by měl aspoň jednu pohlednici z KLDR,anebo mě někoho poradil…sbírám totiž pohlednice měst,přírody,ostrovů apod. ( mám 61 000 pohlednic ze všech zemí světa)..a jednou bych chtěl mít z každé země minimálně 10 pohlednic no a z KLDR mám jen 9 pohlednic…kdo mě prosím pomůže ..díkes keltík

David T.
celtic:

Dobrý den, můžu Vám nabídnout pohlednici z KLDR z r. 1957, prošlá, známky + 4 razítka.

Jára
Martin (jiný):

Kdo chce info, musí mít kontakt na sebe. Bez něho to jaksi nejde.

Martin
Jára:

Jára je nějaký nafoukanec, jinak to nechápu.
Koukl jsem na ten dokument a pěkný. Všem doporučuji a alespoň se nemusíte doprošovat Járy, který tam stejně možná ani nebyl

celtic
Martin:

nafoukanec Jára není (snad se na mě nebude zlobit),ale došel mě od něj mejl a fotka z Koreje…a jel přes tuhle cestovní agenturu,kdo má zájem ,tak se na ty stránky mrkněte…jsou zajímavé….http://www.korea-discovery.com/cs/

Martin
celtic:

Taky mi posílal odkaz na agenturu s tím, že to je snad údajně jediná schůdná cesta jak se do KLDR dostat. Až tak úplně to není, je pár čínských cestovek co nabízejí výlet na míru, nicméně i přes ně to stojí docela kotel. A je na soudruhu cestovateli, zda chce – nechce. Každopádně si myslím, že zrovna tady prostor na to, rozepsat se o svém výletu, určitě je – tak do toho :o)

Jára
Martin:

Jenom hlupák si může myslet, že jsem v KLDR nebyl. Když to napíšu, tak to prostě je tak. A kdo tomu nevěří, tak to je jeho problém, ne můj.

Milan
Jára:

Proč hlupák? A proč myslíš, že když to napíšeš, tak každý musí prostě uvěřit? Na tomhle fóru je zoufalců, co se chlubí a byli max. tak v prdeli. Asi jsi jedním z nich.

Jára
Milan:

Tak se pochlub, kde jsi byl ty, zoufalče.

Ondra
Milan:

Tak jim to nezáviď.

Jára
Ondra:

Já nikomu nic nezávidím – akorát mohou litovat, že v KLDR nebyli.

Karel
Jára:

Opravdu diskuse na úrovni, když se dva, kteří se nikdy neviděli dohadujou jestli ten druhej byl nebo nebyl v KLDR a kdo z nich si to mohl a nemohl vymyslet. 😀

Jinak já bych jí chtěl navštívit hned ten rok po revoluci, kdy se tam bude dát už jakž takž pohybovat, ale všechno ještě bude autentické (tipuji 2019).

J

ale obcas se to borcum povede…
http://vienna-pyongyang.blogspot.com/

Zbyněk

Tak jsem se KLDR předevčírem vrátil. Strávil jsem tam 17 dní, je tam na co koukat. Cesta je ale spojená s řadou omezení (jste prakticky bez spojení se světem, neustálý doprovod, omezení pohybu a fotografování) a není to laciná záležitost.

Jára
Zbyněk:

Ahoj Zbyňku,
byl jsi i v Diamantových horách?

Marina
Zbyněk:

A to jidlo tam stalo za to…. 🙂

Jára
Marina:

O turisty je v KLDR dobře postaráno a i jídlo bylo nezávadné. Domorodce jsem ale neřešil………..

Jeff
Jára:

Není smyslem cestování právě setkání s domorodci? Já ty výlety do KLDR nechápu – s místními se nepotkáš, nemůžeš nikam sám, všechno kolem tebe je divadýlko, reálný život nevidíš… Co to má teda za smysl?

Jára
Jeff:

Je to tak. Ale k domorodcům tě nepustí a anglicky nikdo z nich neumí. Ale přírodu tam mají krásnou.

Milan
Jeff:

Je to jen pro ty, kteří chtějí machrovat, že tam byli. Jak říkáš, nepoznají ani tisícinu země, když jsou v izolaci.

Alis
Milan:

Milane, panove, verim, ze ti cestovatele moc dobre vedi kam jedou a jaka omezeni je tam cekaji. Kdyz jsem mluvila s lidma, kt. KLDR navstivili, shodli se v jednom: zazit ten pocit stisnenosti zivota v totalni izolaci od vseho. Tohle neni poznavacka typu „krasy Sicilie“, to prece vime. A mozna prave ta nemoznost vse fotit, tocit, s kazdym poklabosit, zachova v cloveku daleko vic pocitu a vjemu a obrazu nez cesta kolem zapadniho sveta.

Jára
Alis:

Máš pravdu Alis, kdo tam nebyl jako Milan, tak jsou úplně mimo. Mně osobně se tam docela líbilo – hlavně Diamantové hory u Japonského moře jsou fantastické.

Ivan
Jára:

v Koreji snad Východní moře : )
to by z Vás neměli radost, že jste si odvezli takové informace..

Jára
Ivan:

Ano, oni si tam myslí, že je to jaksi jejich moře. A mapu Korejského poloostrova mají jen jednu, kde anektovali Jižní Koreu. Jihokorejci z nich také mají radost.

Karel
Jára:

Járo nic si z toho nedělej, mě zase v jiné diskusi všichni obviňují, že jsem nikdy nebyl v Thajsku a ve Vietnamu a že si všechny ty diskuse jenom vymejšlim, abych provokoval. 🙂

Andrej

zdravím,
neviete niekto o nejakom dokumente z KĽDR
ďakujem

Pavel
Andrej:

State of mind je dobry

Mital

..no tak nevím teda, ale když jsem chtěl před cestou např. na Srí Lanku tady nějaký informace , tak jsem se tady dověděl co jsem potřeboval, žádný tajemný odpovědi.. Ale tady se ti cestovatelé do KLDR napřed chtějí podělit o zkušenosti a pak když se tady někdo na něco zeptá, nebo chce aby napsali nějakou zkušenost nebo zážitek, tak je to tajemný docela..)) Nevím, když se budu chtít dovědět něco třeba o Jižní Koreji, tak sem napíšu a ti co tam byli mě napíšou nějakou zkušenost a pod..a nemusím si dělat čas na schůzky s nima.. No nevím, je to škoda..já bych se rád něco nezávazně dověděl co tam zažili , nebo jak se tam dostali..

Jára

Je obrovská škoda, že politická situace na Korejském poloostrově nyní prakticky vylučuje cesty do Severmí Koreje. Může se stát, že už se tam nikdy žádný český či slovenský cestovatel nepodívá. Je to škoda, protože přesto všechno je KLDR velice zajímavá a na přírodní krásu bohatá země.

Marcela
Jára:

Ano, je to škoda a kdo ví, jak se to tam vyvine.

Jára

Pro zájemce vkládám oficiální státní stránku Severní Koreje. Snad se zase přiblíží možnost do KLDR se podívat:
===================================
http://www.korea-dpr.com/index.html
===================================

J.

Jára:

… patrně bez aktualizace (únor):
http://www.elufa.net/krt-tv/houdou.html

Jára

Film není špatný, ale osobní zážitky jsou absolutně neopakovatelné, protože nikde jinde na světě se nedá zažít a prožít to co v Severní Koreji. A ještě asi nikdo nebyl v Diamantových horách, které jsou unikátní přírodní skvost (teď mají na východě rakety či co, tak se tam už zase dostat nedá). Ty jsou prostě nepopsatelné. Já a jeden pár z Kanady jme měli to štěstí je vidět. Být milionářem, tak bych jel znova.

George

Těch informací snad není moc potřeba.
1. Cestuje se výhradně s CK, programy jsou standardní.
2. Cena je, bohužel, velmi vysoká.
3. O průběhu takového zájezdu je možné se dočíst na mnoha místech na netu.
4. Vlastně mě napadá, že několik lidí se tam dostalo jako humanitární pracovníci…:o)

Jára
George:

1)To souhlasí – jinak než přes CK není šance. Ale já jsem si program vytvořil dle mých představ a oni mi ho (rádi) zrealizovali
2) Je – ale aby měli na jaderné výzkumy, tak to hned tak jiné nebude
3) I to by byla asi pravda – ale…
4) Je to možné, ale nic z krás neuvidíš.

A´t si říká kdo chce co chce, tak KLDR byla svým způsobem jedna z nejfantastčtějších světových destibací, kde jsem kdy byl.

Ivan

je to fakt vtipny, 2 roky se to tu resi a nic kloudnyho se tu nikdo nedocetl.. zavrit zbytecny tema..

Jára
Ivan:

Jestli Ivane potřebuješ před cestou nějaké užitečné informace, tak se stačí zeptat – stále mám návštěvu Severní Koreje v hlavě.

Jára

Mladý severokorejský vůdce chce oživit turistiku do Diamantových hor – schvaluji – hory jsou nádherné.

Jonáš

Járo gratuluji Vám k návštěvě Diamantových hor, jste nejspíš jediný člověk, který tam byl, ale už to prosím Vás tak často nepiště, začínám Vám totiž hrozně závidět. I můj společný večer s Kimem v KTV se Vašim Horám nevyrovná.

Jára
Jonáš:

Jonáši,
možná jsem a možná nejsem jediný člověk (byli tam i 2 Kanaďané), který Hory viděl, ale jsou opravdu úžasné – a Vy jste byl se kterým Kimem? To se mi nesplnilo.

Martina
Jára:

Milý Járo, vůbec Vám cestu do KLDR nezávidím a ani do Diamantových hor. Krásné země jsou na světě všechny a pochybuji, že se Diamantové hory vyrovnají Šumavě. A já osobně , nikdy do KLDR nevyrazím, protože necestuji s cestovními kancelářemi(které Vám udělají zájezd dle Vašeho požadavku :-))) a protože nebudu svými penězmi podporovat místní brutální komunistický systém, který likviduje místní domorodce, které jste neměl možnost ani vidět…je mi to líto, ale podle mě se nemáte vůbec čím chlubit.

Jára
Martina:

Milá Martino,
jste na velkém omylu – ničím se nechlubím a do KLDR jsem vyrazil z Číny, když už jsem tam byl. Ano, domorodci nemají život vůbec snadný. ale tím, že tam jedu, tak nijak zvlášť komunistický režim neschvaluji – pouze jako turista vidím, co se hned tak nevidí. Šumava je také krásná, ale hezky je skoro všude ve světě.

martina
Jára:

Pane Járo,

váš text o pár zpráv nahoře „protože nikde jinde na světě se nedá zažít a prožít to co v Severní Koreji“.
A nejde o neschvalování místního režimu, Vy ho svými cestami výrazně podporujete..nebo jste snad behem své cesty nejak pomáhal místním (Domorodce jsem ale neřešil…)?
Vaše utoky na ostaním „Tak se pochlub, kde jsi byl ty, zoufalče“ nebo „Maž se své vlákno, chytráku“ o vás dost napovídají…také doporučuji vlákno smazat a pana Járu poslat do lidového korejského gulagu na navštěvu, aby pak mohl psát jak je tam krásně , když tam lidi chcípaj hlady, ale o turisty je přeci krásně postaráno..

Jára
martina:

Martino,
pročpak neuvedete svůj E-mail? Ať si píše kdo chce co chce, mně se v Severní Koreji líbilo a to, že tam jedu neznamená podporu jejich režimu – to by ho pak podporoval každý, třeba i americký turista. A domorodce žádný z turistů také nezachrání – nejezdíme tam pro jejich spasení. Ale každý má právo na svůj názor a se mnou nesouhlasit.

Jaroslav

Rád bych tímto našel zpřízněnou duši odvážné cestovatelky k cestě po Severní Koreji.

Jenda

Vtipné, Jára za 2 roky opravdu nic neřekl kromě opakování faktu, že je KLDR krásná. Tipuju, že to bude přímo Severokorejec nebo nějakej jejich poskok. Anebo tam fakt byl a je jen zakomplexovanej jak se nemá komu pochlubit.Do KLDR přitom není až tak těžké vycestovat a jeho informace nepotřebujete. Jezdí tam několik cestovek z EU, jedna je dokonce i v ČR ale jméno si nepamatuji. Najděte si to na netu lenoši:-) Druhá možnost je jet do Číny a tam si koupit zájezd o něco levněji, většinou z Pekingu nebo z Dandongu. Obvykle 3-7 dní, ale je to pálka. Za stejný peníze můžete být týden na Tahiti, dva na Havaji nebo měsíc na Zélandu. V KLDR to v zásadě vypadá tak, že tam mají asi 3-4 místa kam cizí turisté smí (Kesong, Pchjongjang, hory Myohyang…). Budete sedět v busu, z něj vás nepustí. Z hotelu nebudete smět jít ven a všude s vámi budou hlídači, kteří vám budou vše zakazovat. Jejich nejlepší hotely jsou špinavé, plné švábů a zašlé, elektřina a teplá voda jak to vyjde, ale cena je jak za Sheraton. Pod 150 EUR to asi nepůjde. Totéž se týká místního zboží a jídla – nízká kvalita za šílené pálky. Je to jen pro ty, kteří chtějí tuhle hůře dostupnou destinaci na seznam. Krásná příroda? Járo, to je snad všude ne? I když v KLDR je naprostá většina kopců odlesněná, pač Korejci lesy spálili ve svých kamnech. Centrální topení v panelácích hlavního města jim totiž už desetiletí nefunguje a jinde nikdy nebylo. Co vám Jarda nikdy neřekne, ptejte se. Já vám to řeknu a nechci ani osobní setkání.

Jára
Jenda:

Nevím, co bych měl takového, Jendo, říci. Já to vidím nejspíš jinak než ty. A kdyby někdo něco přece jen větěl vědět, tak se jistě ozve.

Jonáš

Járo, nehraješ náhodou taky basket? 😀

Jára
Jonáš:

Zrovna basket nehraji, Jonáši.

martina
Jára:

Vážený pane Járo,

přečtěte si článek v Lidových novinách, tento režim Vašimi cestami přímo podporuje a nepřímo kladně opěvujete ..viz Vaše „O turisty je v KLDR dobře postaráno a i jídlo bylo nezávadné. Domorodce jsem ale neřešil………..“

http://www.lidovky.cz/nepopsatelna-zverstva-konstatuje-zprava-osn-o-kldr-fyb-/zpravy-svet.aspx?c=A130917_120923_ln_zahranici_msl

Kim

Doporučuji vlákno smazat – plácání naprosto o ničem…

Jára
Kim:

Maž se své vlákno, chytráku.

Jaroslav

Nechystá se někdo do Severní Koreje?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: