USA

kempování v Yosemite

Jarča

ahoj, máte někdo zkušenosti s kempováním v Yosemite na divoko? chtěli bychom jít na vícedenní trek, ale povolení jsou už rozebraný a kempech už není moc místa. doporučíte mi nějaký vícedenní trek a jak moc jsou povolení na trecích kontrolovány? máte zkušenosti s kempováním first-come, first-served?
díky, Jarka

Zkušenosti čtenářů

pdmlynek

Na divoko se v Yosemitech, ani v žádném Národním Parku, nesmí.  Musíš na to mít povolení.
 
Chápu že to není lehké dostat povolení na více denní trek.  Většina míst je rezervovaná předem, ale některé místa nejdou reservovat a můžeš si je vybrat v 8:00 ráno.  Dělá se to podle řady ve frontě, a většinou je víc lidí ve frontě na rezervaci než počet rezervací.  Jestli se na Tebe nedostane tak dostaneš nějaký lístek že jsi tam byl, můžeš přijít druhý den, a předejít v řadě všechny lidi co přišli do fronty ten den poprvé.  Někdy to trvá několik dní čekání.  Jestli jsi vytrvalí, a chodíš tam každý ráno, tak nakonec se na Tebe dostane řada.

pdmlynek

Jinak, pohoří Sierra Nevada, kde je Yosemite N.P., jsou úžasné.  Jezdíval jsem tam se Skautem; celý týden chodíš po divočině, a mimo první  a poslední den nepotkáš jediného človíčka.  Vylezeš na 4000 m horu, rozhlédneš se, a nevidíš ani jednu dědinu.  Za celý týden nemáš žádné stopy cilivizace, jen čáry za letadly na nebi.
 
Podívej se na National Forests na jih od Lake Tahoe podél Kalifornské hranice s Nevadou.  Většiny ty hory jsou částí jednoho nebo druhého National Forest (např. Eldorado N.F., Stanislaus N.F., Sierra N.F., Inyo N.F), nebo National Park (mimo Yosemite, je tam Sequoia N.P. a Kings Canyon N.P.)
 
Dohromady to dává asi 25672 km2, tisíce km stezek, takže si tam můžeš co vybrat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: