HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Afrika

Kamerun, Středoafrická republika (Gabon?) – léto 2011

Honza

Ahoj,

známý mě inspiroval svou dvouměsíční cestou loni v létě. Okruh z Gabonu na sever Kamerunu (se zajížďkou do SAR na nížinné gorily – permit cca 5x levnější než horské v Ugandě) a zpět. Trvalo mu to dva měsíce, první měsíc tam byl ve dvou, druhý sám.

Nízkonákladové cestování – místní doprava, strava… Poznávání místních reálií, přírody, lidí (např. Pygmejové).

Jako student VŠ (25) mám čas o prázdninách (červenec-srpen). Přestože tam prší zrovna o trochu víc než jindy (to taky prší dost), tak se to prý dalo zvládnout;-)

Pravděpodobně na kratší dobu (cca měsíc), klidně jen Kamerun>SAR>Kamerun – podle toho jak a kam budou nejlevnější letenky…

Sám jsem byl předloni v Etiopii (4 lidi, místní doprava) a loni v JAR a Namibii (4 lidi, půjčené auto).

Letenky se prý dají sehnat do regionu z Evropy od 22 tisíc, měsíc by se mohl vejít do 50 – 60 tisíc, možná méně, záleží co všechno člověk bude chtít (např. výstup na Kamerunskou horu je prý docela pálka…).

Zájemci pište na e-mail pyskor@gmail.com

Zkušenosti čtenářů

jeff

50 – 60k, to jsi tedy bohatý student:-), mimochodem ten výstup je srandovní chodák v teniskách, takže nevím co tam chceš platit…

Martin
jeff:

vystup na Mt.Cameroon neni pravda prilis narocny, ale v teniskach se pred pralesnimi slony utika celkem spatne. Kamerunska hora je od predlonska vyhlasena prirodni rezervaci a platba je tedy na miste. Platilo se ovsem i pred tim. Cena byla pokud si dobre pamatuju 4000k vstup + nosic vody asi za 2000k. Zalezi taky na tom, jakou trasu si vyberes. Je na vyber od 2denni az po 5denni.

jeff
Martin:

No možná by pomohly sedmimílové boty a oslíček otřes se:-).

Honza
Martin:

Jasne, tak program je kompletne veci k diskusi…

Iva
Honza:

Ahoj,

moc ráda bych letos vyrazila do Afriky. Safari, gorily, max na měsíc.

Chtěla jsem se zeptat,zda již máš s sebou nějaké spolucestovatele.

Hezký den a budu ráda, když se ozvěš na Iva.cigi@seznam.cz

Já jsem VŠ, 28, letos jsem byla měsíc na vlastní pěst na Filipínách,MAlajsie a Thajsko.

Honza

Ahoj,

nabídka spolucestování je stále aktuální…

Honza

Jenda

FJ ovládáš ?

Honza
Jenda:

Bohužel FJ neovládám, resp. na úrovni turistických průvodců.
Mělo to být už v prvním textu, ale nějak se to tam nedostalo – no odezva je malá i bez podmínky že by ta osoba měla ideálně umět základy FJ…

Honza

Aja

Pan Neff se zase někde naváží??? Tohle jméno už jsem někde v příspěvcích viděla a vždycky se projevil jako ignorant a idiot…

pavel

ahojda…rad bych se pridal.Pokud uz to neni pase.Jen nevim na kdy planujete odlet…pokud muzu blizsi info tak na meila…Pablo.444@seznam.cz nebo tel 731058596 ci skype Pablo44476 dikas tesim se na odpoved Pavel 35let

Honza
pavel:

Ahoj,

pro letošek (2011, resp. zimu 2011/2012) to už padlo, letim jinam. Možná příští rok;)

Honza

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: