HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Kambodža – rady, tipy, triky

Evča

Ahoj všem, v lednu letíme s přítelem do Kambodže. Začínáme v Siem Reap, kde chceme strávit tak 2 dny u Angkoru a poté se snad lodí přes Phnom Penh dostat na Jih na pláže. Zpět letíme z Phnom Penh. Máte někdo postřehy, jak zajistit jízdenky v Kambodži, zda stačí až na místě odjezdu, jak dlouho co kam trvá, rady na cestu popř. kam na Jih (Sihanoukville, Koh Rong,..) se vydat? Budu ráda za jakékoliv rady. Sice máme v hlavě nějaký plán (nemáme moc času) ale rádi uděláme změnu. Čas. rozmezí: odlet 13. ledna z Prahy a přílet 09.02. Děkuji

Zkušenosti čtenářů

Evča

Oprava, odlet 23.ledna 🙂

Jaro

Byla jsem v KMB  3x, piš dotazy na  mail   monikry zavináč email.cz
Jízdenky vyřešíš na místě  v SR mnoho cestovek .Doporučuji lodí do Battsmbangu , stačí 1 noc , hezké město i okolí.Pak nošní bus do Phnom Phen …

Tomáš

Ahoj,
v Kambodži jsem byl naposledy tento květen. Nejdříve jsme zařizovali víza – nyní už jdou vyřídit online, což dříve nešlo – https://www.evisa.gov.kh/  Letěli jsme, kvůli ceně letenek, nejdříve do Bangkoku a potom do SR. V Siem Reapu se ceny ženou rok od roku výš a výš, nyní je vstup na Angkor 37 USD/ jeden den nebo 72 USD/ 3 dny. SR není ovšem jen o Angkoru, Nedaleko od SR – cca 60 km stojí za návštěvu příjemné místo v horách, kde jsou staré vesničky, vodopády, vyhlídka – je to místo, odkud začal Angkor expandovat – Khulen Mountain. Nedaleko od SR – cca 8 km je jezero Tonle Sap Lake – na jezeře je zajímavá plovoucí vesnice, cca 100 km od SR je k vidění zajímavá pyramida, je ale na zváženou se tam hnát, protože je tam jen jedna 🙂 . V SR jsme byli ubytovaní v příjemném hotelu – Kingfisher Angkor Hotel – noc včetně snídaně 7 USD/ osoba – přes booking. Ze SR jsme jeli do Sihanoukville. Brali jsme si minivan a přepravu zajišťovali dopředu –  https://www.camboticket.com/ – na stránce je možné rezervovat busy i taxi. Cesta zabrala skoro celý den – do Sihanoukville létají i přímé lety z SR , ale jsou nepoměrně dražší, než cesta busem či taxíkem. Sihanoukville mě vcelku překvapilo tím, že na městských plážích – které nejsou vůbec špatné – nikdo nebyl. Toto místo je hojně navštěvováno Číňany a ty přes noc paří v kasínech, nebo v barech a přes den spí, a proto byly pláže liduprázdné. Stojí za to, si pronajmout loď – cca 70 USD/den, a podniknout výlet po blízkých ostrovech, kde jsou krásné pláže. Kousek od Sihanoukville, cca 10 km,  jsou i pěkné vodopády – Kbal Chhay. Ze Sihanoukville jsme se přesunuli přímo do Phnom Phenu – tip na hotel – Okay Boutique Hotel – cca 400 Kč osoba / noc včetně snídaně – z tohoto hotelu je krásný výhled přímo na královský palác – který stojí za návštěvu. Není tak rozsáhlý, jako ten v Bangkoku, ale za návštěvu stojí. Z hotelu je i nádherný výhled na soutok Mekongu a Tonle Sap. Na soutok těchto řek se můžete vyjet podívat lodí – v hotelu dávají jízdenku na loď zdarma. Pokud chcete mít loď sami pro sebe, je dobré se vydat do přístaviště a oslovit přímo majitelé lodí. Loď, pro cca 50 pasažérů, Vás vyjde na 20 USD/ hodina. Lístky, které hotely nabízí, jsou na veřejné lodě. V PP stojí za to navštívit i muzeum genocidy a vražedná pole – tyto výlety jsou ale pro drsnější náturu a do dnes mám některé výjevy z těchto míst před očima. Pokud by byl nějaký dotaz, pište – sobotova3@seznam.cz

Tomáš

Dobrý den. Jak náročné je cestování po Kambodže a jak je náročné hledat ubytování. Zároveň bych se rád, kohokoliv zeptal jak s cestováním v listopadu.
Děkuji za informace

Tomáš

Dobrý den. Jak náročné je cestování po Kambodže a jak je náročné hledat ubytování. Zároveň bych se rád, kohokoliv zeptal jak s cestováním v listopadu.
Děkuji za informace

Zdenek

Tomáši, pozor na info. Většina návštěvníků jede pouze do Siem Reap, Phnompenh a Sihanoukville. To jsou turistická místa a tam ubytování a přesun mezi nimi není vůbec porblém.  To není skutečné cstování po Kambodži.  Neboli to závisí na tvém plánu cesty.

Vláďa

Přesně jak píše Zdenek.
Záleží co očekáváš. My byli v Kambodži vloni 7-28.12 / vč. štědrého dne u moře/ . Půjčili si skůtry – 5dol./den a projeli 1700km napříč Kambodžou. Nadchly nás plovoucí vesnice u Kampong Chhnang,  chrámy v okolí Battambangi / bambo train už nejezdí – vytrhali koleje!/ a  cesta deštnými pralesy  na jih  z Battambangu podél Thajských hrahic.
Pokud Sihanoukville – tak  zajet až za město  na pláž Ortes  nejsou tam restaurace a tím pádem klidněji.
Ale pokud si chceš Kambodžu jen odškrtnout  přečti pár cestopisů a jeď.

Kambodza

Ahoj Evca,
my sme boli na motorkach kupenych vo Vietname, ktore sme potom v Siam Reap predali predali. Kambodza nas nadchla – je tam co objavovat.
Byvali sme v mestecku Damdek, 30km od Siam Reap. Viac sa nam tam pacilo. Aj ked sme mali v SR pracu tak sa nam viac pacilo dochadzat ako byvat v turisticky prevarenom meste.
NP Virachey na severovychode krajiny bol tiez paradny. Boli sme na miestach kde decka zacali plakat ked videli bieleho cloveka (mozno sme boli len skaredi, neviem 😀 ).
Kambodza boli pre mna ludia. Hlavne ludia.
https://marushka.sk/tag/kambodza/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: