Spolucestování Asie/ Australie

Kambodža

Nivellen

Reagujeme na ty, kteří by chtěli v prosinci navštívit Kambodžu, leč nemají s kým vyrazit. Letíme 29.11.2008 do Bangkoku, pak rychlý přesun do Kambodži, pravděpodobně pozemní cestou (stále zvažujeme).Plán je zhruba hotov, ačkoliv nejraději máme, když nedodržujeme plány:) Spontánní reakce na místa se nedají předem určit, tudíž cesta se řeší cestou (díky Indie, má skvělá učitelko!) Má-li kdokoliv zájem a je-li to pohodář (vzteklouny nebereme), pak stačí napsat na [email protected]

Zkušenosti čtenářů

Pet

Jestli můžu poradit, tak po zemi nejezděte. Lepší hned AirAsia do Phnom Penhu a pak už si jezděte jak chcete. Po zemi se pak můžete do Thajska třeba vrátit, tam už je těch problémů míň.

Vladimír Š.
Pet:

Chtěl bych se ještě zeptat. Hodlám letět z Bangkoku do Phnom Penhu a odsud pak dále do Siem Reapu. Jaký je nejlepší způsob dopravy? Letecky to sice není drahé, ale rád bych možná zase i něco viděl…Autobus nebo taxi nebo něco jiného? diky za odpověď

Pet
Vladimír Š.:

Já jel tu samou trasu na podzim. Z Phnom Penu do Siem Rea,pu se buď jezdí autobusem (laciný a pohodlný) nebo lodí-raketou (to stojí cca 5x tolik a dost nepohodlný – nejlepší si obsadit místo na střeše. Možná kvůli exotice lepší ta loď, aby člověk získal představu, ale na opakování to není.
Ze Siem Reapu na thajský hranice důrazně doporučuju taxi, ta cesta připomíná neudržovaný tankodrom ve výstavbě, lepší neztrácet síly a čas. Pak hranice pěšky a na thajský straně nejlíp linkový autobusy nebo vlak.

Vladimir Š.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak se to s vízem do Kambodži. Je problém ho získat při příletu na letiště? Nebo je lepší zařídit si ho třeba předem v Bangkoku? Nebo Online? Díky moc za rady

Pet
Vladimir Š.:

Já to dělal po příletu na letišti v Phnom Penhu, naprosto v pohodě (dělalo to tam skoro celý letadlo). Byla myslím potřeba 1 fotka, 20 USD a vyplnit nějaký papírek, otázka tak 10 minut.

Vladimír Š.
Pet:

Díky moc, letím taky do Phnom Penhu, takže doufam, že to bude v pohodě.

Nivellen
Pet:

To ráda slyším,je to nejjednodušší způsob.Jen přemýšlím, jestli víza dávají i v neděli, popřípadě abychom nenarazili na nějaký jejich festival, kdy se třebas nepracuje – jde mi o to, že se to v Indii stávalo dost často..čili jestli máš přehled, zda to hrozí, prosím dej vědět(do PP přiletíme v neděli 29.11.2008) Nerady bychom pak na letišti tvrdli zbytečně:) Doufám, že na APT mají jiný režim, ale pokud jsi se setkal či slyšel opak, prosím informni. Díky.

Pet
Nivellen:

Já tam přiletěl v sobotu k večeru a bez problémů to fungovalo. Nepředpokládám, že by to mohlo být jinak, protože z toho letadla si tam dělali víza skoro všichni a to letiště je tak na úrovni možná brněnskýho, takže by tam lidi neměli ani kde kempovat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: