Spolucestování Asie/ Australie

JV Asie, Čína, Kazach., Uzbek., Turkm., Iran, Kavkaz, Turecko, EU (Leden-?Červenec? 2012)

Fanda

Zdravím všechny dobrodruhy!

Momentálně jsem na Novém Zélandu, odkud 19.1 2012 odletám do Kualalumpur v Malajsii.

Mám v plánu se s nejspíš směšným rozpočtem dostat až do Čech. Chtěl bych, pokud to půjde, absolvovat většinu cesty stopem a to ne jen z finančních důvodů, ale hlavně mi tento způsob přijde tím nejlepším při poznávání cizích zemí a jejich obyvatel..
Nepředpokládám, že někdo pár měsíců před odjezdem napíše, že celou cestu absolvuje se mnou. Každopádně se můžeme během cesty někde potkat, pokecat, vyměnit zkušenosti, chvíli se někde podívat a zase se rozloučit.

Můj plán je následující:

Přilétám 19.1 2012 do Kualalumpur, kde nejspíš pár dní zůstanu kvůli vyřízení víz do Thajska a oslavě Čínského Nového roku (22.1).
Po té bych se chtěl pomalu posunovat směrem do Thajska.

Počítám cca 2 měsíce na návštěvu Malajsie,Thajska,Laosu,Kambodji a Vietnamu.
(Konec Ledna, Únor, 1/2 Března)

Pak pokud vše půjde a víza povolí, následuje přesun do Číny. Tady bych to viděl asi na měsíc. Moc rád bych se podíval do Tibetu, ovšem v současné době to lze pouze s průvodcem, na což asi nebudou finance a ani to není moc můj styl. Pokud existuje i jiný způsob, budu moc rád za každou radu.
(?Březen-Duben?)

Přes Čínu bych se chtěl dostat až na severo-západ ke Kazachstánským hranicím. Přes jih Kazachstánu do Uzbekistánu, Turkmenistánu, Iránu a nejspíš Gruzie a Azerbajdžan.
(?Květěn-Červen?)

Pak už zbývá jen přes Turecko domů, do Evropy. Tady časově ještě nevím, ale domů bych chtěl dorazit někdy v létě.

Kdyby náhodou někdo měl v tyto termíny stejné plány, můžeme na kus cesty spojit síly..
Zkušeností s cestováním v Asii moc nemám, jen něco málo z Malajské části Bornea. Stopem mám projetou téměř celou Evropu a Nový Zéland.

Moc rád budu taky za každou připomínku, radu a zkušenost!

Vítr v zádech!
Fanda

Zkušenosti čtenářů

Pavel

Ahoj,rad bych se k tobe pridal na trase Malajsie,Thajsko,Laos,Kambodza,Vietnam.
Cestovani mimo Evropu bez cestovky mam,ale stopem zadne.
Pokud bys mel zajem napis a muzem si napsat vice s pozdravem Pavel

jan
Pavel:

Cauko Pavel spominal si ze planujes trasu Malajsie,Thajsko,Laos,Kambodza,Vietnam
tak tu istu trasu mam v plane aj ja niekedy zaciatkom januara zhruba na 6-7 tyzdnou tak ak napis ci sa vieme dohodnut na pripadnej spolocnej ceste cauko Jan

Pavel
jan:

Ahoj,asi jsem to blbe napsal.Ja bych se k tobe na tuto cast cesty rad pridal a cestoval spolecne,sam nemam v planu tuto cestu absolvovat.Mozna bych pokracoval este s tebou do Ciny,ale to by bylo az na pozdejsim rozhodnuti.Az behem cesty.Takze bych se prizpusoboval tobe,jestli ty mas uz jisty termin toho 19.1 priletet do kuala Lumpur?Chtelo by se to potkan na icq,skype,FB a nebo na nakem chatu,kdyz si mimo Evropu a neni moznost se jinak vic domluvit a rict si vic.zatim se mej Pavel

Pavel

Omlouvam se az ted sem si vsiml,ze mi neodpovidal stejny clovek co zadaval tento dotaz.Vubec by nebylo spatne dystak cestovat ve trech 🙂

jan
Pavel:

cau Pavel tak isto si myslim ze by to nebolo zle v trojici a kedy vlastne chces vycestovat ty, viem ze Fanda bude okolo 19.1. v Kuala Lumpur takze asi vtedy tam chces byt aj ty mne tiez tento termin zaciatkom januara vyhovuje a co letenky mas uz nieco skuknute cauko Jan

Pavel

Hoj,Fanda se zatim neozval a tak zatim nakup letenek neplanuju.Pokud bych letel priletel bych o par dni driv moc rad bych se podival do Kuala Lumpur a dystak aji do Singapuru,mam rad velkomesta.Nemas FB aby sme si napsali co kdo ma za predstavu navstivit a tak?

fanda

Zdravím pánové a omlouvám se, že se tak dlouho neozývám. Teď přes léto se tady na NZ moc k internetu nedostanu, takže komunikace přes skype nebo icq u mě nebude možná. Minimálně 1 za týden kontroluji emaily, takže pokud to stačí můžete písnout na [email protected].

Jak jsem psal výše, do Kuala Lumpur dorazím 19.1 2012 a chtěl bych tam nejspíš do 23.1 zůstat, jelikož v Malajsii je čínská menšina a určitě tam budou nějaké zajímavé akce na Nový rok.

Minimálně v Malajsii a v Thajsku bych to viděl na posuny stopem, což by mohl být ve třech trochu problém. Za to v Kambodji a Laosu tomu stopu moc šancí nedávám a hlavně tam posuny autobusy,taxi atp budou za pár kaček..

Jestli se tedy rozhodnete dorazit v tento termín, tak se můžeme někde sejít. Nechtěl bych ale, aby ste se rozhodovali jen v závislosti na mě. Ještě vůbec nevím, jak na tom budu finančně a zda si budu moci dovolit navštívit tolik, co člověk, který plánuje čistě dovolenou v JV Asii. Nechci tedy nikoho omezovat. Předpokládám budget pod 20USD\den v nejlepším případě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: