Spolucestování Asie/ Australie

Jordánsko + Izrael

Jarda

Zdravím
Prosím o radu. V únoru se chystám do Jordánska. Když budu v těchto končinách, rád bych navštívil i Israel.
Nevíte někdo, jestli existuje autobusové spojení mezi těmito dvěma zeměmi, nejlépe Agaba Jerusalem. A jak to probíhá na hranicích, mohou nastat s Israelské strany nějaké problémy?
Předem moc děkuji.

Zkušenosti čtenářů

David

Ahoj, co vím, tak momentálně je nemožné dostat se z Izraele do jakékoliv blízké země (tím myslím muslimské) a naopak z blízké (muslimské) země do Izraele . Navíc pokud máš cokoliv Izraelského v pase (třeba razítko z hranice) , tak Tě na tento pas už nikam do okolních zemí nepustí . Doporučuji vyřídit raději 2 pasy pro jistotu .

Marek

Ahoj Jardo,
nemusis se bat. Z Jordanska to do Izraele zkus. Il a Jor maji dobre (bezproblemove vztahy) a jordanske vizum ti v ocich izraelcu neuskodi.Sami izraelci do Jordanska mohou. Mezi temito zememi spojeni take existuje.(nevim jake konkretni)Informace nasaj z Lonely Planet (Jordansko je i v cestine)Prechody ale maji pouze tri. Dva na severu v oblasti mezi Ammanem a Jeruzalemem, druhy o neco malo severneji a treti uplne na jihu-AkabaEjlat.Na hranicich ale mohou po tobe chtit prokazat finance a presne misto pobytu v Il.Obavaji se totiz prilivu nezadanych cernych pracovnich sil. V pripade zajmu me kontaktuj na mail. Toulam se ted nekolik mesicu po Middle eastu a v danou dobu (unor) mam v planu Jordansko a Izrael. Hodne stesti pri cestovani.

Jarda
Marek:

díky moc.
Než poletím do Jordánska, tak se ozvu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: