Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Jednosměrná letenka do Mexika

Petr

Zdravím,
prosím vás mám dotaz… Koupil jsem si jednosměrnou letenku do Mexika s tím, že do půl roku odletím ale nevím kdy, třeba tam ani takovou dobu nebudu chtít být, ale k otázce.

Na Facebooku mě všichni straší s tím, že do Mexika musím mít určitě i letenku zpět, jinak mě nepustí do letadla. Řešil to prosím někdo? Ano znám podmínky pro vstup. Bylo tam i zmíněno že pokud člověk nemá letenku zpět stačí nějak dokázat že má dost prostředků na to odletět zpět. Co si o tom myslíte? Všude na internetu nacházím že je to v pohodě, avšak v cestovatelské skupině všichni tvrdí že v žádném případě. Odlétám 14.10. díky moc

Zkušenosti čtenářů

Libor

Ahoj, pokud by náhodou chtěli vidět další letenku, stačila by jakákoli letenka do jiné země, kam můžeš letět, a to v čase, do kdy platí vstup do Mexika. Já takto letěl do Mexika z LA na 1směrnou letenku (a pak zpět do USA po zemi) v roce 2009 a nic vidět nechtěli. Tento problém jsem měl ale se vstupem do Brazílie už na check-inu ve Frankfurtu, kdy mě donutili koupit si levnou letenku do Uruguaye. V Brazílii už nic vidět nechtěli, ale někdy se aerolinky z obav před odmítnutím vstupu (což se jim pak prodraží) takto jistí. Já měl letenku z Chile až za 4 měsíce, což bylo po povolených 3 měsících v Brazílii, kde jsem plánoval být jen pár týdnů. Dřív jsem o tom netušil, ale pak jsem zjistil na webových fórech i od jiných cestovatelů, že se to občas stává.
Před 3 lety jsem potřeboval letenku z Číny pro žádost o vízum, ale jel jsem z ní pak po zemi do Vietnamu. Vyřešil jsem to nákupem letenky těsně před její potřebou s platbou převodem, který jsem ale neprovedl, takže letenka, kterou jsem v době žádosti měl, byla následně zrušena bez jakýchkoli problémů (přišel mi akorát mailem dotaz, jestli ji chci). Tento postup doporučuju pro jistotu i pro tento případ, i když pravděpodobně nebudou letenku vyžadovat. Etický problém v tom nevidím, protože požadavek na letenku ze země považuju za naprosto nesmyslný, když samozřejmě nezabrání v zemi zůstat tomu, kdo tam chce zůstat. Najít se dají i weby na fake letenky za pár dolarů, ale to je asi zbytečné.

Petr
Libor:

Děkuji mockrát za příspěvek a zkušenosti. Jak píšete, udělám si rezervaci na letenku kterou nechám propadnout a je to, pro jistotu. Po spoustě lidí ani nic vidět nechtějí, jak zmiňujete. Ale člověk nikdy neví, snad jim nebude vadit že obě letenky jsou jednosměrné a nějaký důkaz o zaplacení. Děkuji mockrát.

Libor
Petr:

Při případné kontrole by určitě nevadilo, že jsou letenky jednosměrné, protože pro ně je podstatné, že je další letenka z té země (a běžně to tak v předpisech je napsané a ta zpáteční letenka je jen špatný či zkrácený překlad). Už jsem takto vícekrát ukazoval jednosměrnou letenku ze země, protože jsem cestoval většinou na delších cestách po více zemích. A takových lidí je mnoho, takže není důvod, aby jim to připadalo podezřelé. U některých zemí je pravděpodobnost, že aerolinka toto bude chtít, vyšší, ale záleží i na aerolince. U Mexika bych ale kontrolu spíš nečekal. Důkaz o zaplacení nikdy nechtěli a ani jsem nic takového na mnoha zahraničních fórech nečetl, když jsem si o tom zjišťoval další info. To by ani nemohly fungovat ty stránky na fake letenky pro tyto případy.

Petr
Libor:

Tak jsem už klidný co se letenek týče. Děkuji moc, snad bude vše ok a cesta bude v klidu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: