Spolucestování Asie/ Australie

Írán – podzim2008

Markéta

Ahoj, chystám se s přítelem a sestrou tento podzim na 1 měsíc do Íránu (nejspíš od října do listopadu). Rádi bychom naši cestovatelskou skupinu rozšířili. Do Íránu jedeme poprvé, takže bychom v Íránu rádi viděli co nejvíce (co by finance a energie dovolila :). Z ČR bychom jeli do TR busem, přes Turecko vlakem. Máme teď všichni tři čerstvě dostudováno, takže čas je, peněz už méně. Prostě by to bylo takové batůžkové studentské cestování. Budu moc ráda, pokud se k nám někdo přidá.

Zkušenosti čtenářů

DG

Rád bych jel do Iranu znovu, ale nemůžu. Vlakem přes Turecko vám to ale potrvá o hodně déle (a myslím, že i nákladněji), než busem…

Markéta

Ahoj, škoda, že nemůžeš vyrazit s náma, ostřílení by přišli vhod 🙂 Jinak co se týče tvé poznámky skrz vlak, studovala jsem v Turecku rok a procestovala ho až do Isakpasa, takže s vlakem jsem si jistá – určitě levnější a hlavně pohodlnější. Každopádně bych ráda cestu přes jezero Van, pač ve Vanu jsem byla (právě autobusem), ale pohled z jezera na Van kalesi (pevnost ve Vanu) je prý úžasný. Je pravda, že naše skupina plánuje šetřit spíše finance než čas – proto vlak místo autobus. Z TR jsem zvyklá smlouvat, bohužel pouze v turečtině 🙂 Jinak co znamená DG? Něco jako DG 307?

Vitek

Ahoj,
chystam se take v rijnu do Iranu. Tak pokud bychom se nejak dohodli pres email.

Míra

Ahoj nevím jestli jsem ten spravnej parťák, ale v Íránu jsem byl v loni( ve dvou m+m ) a je to srdeční záležítost. Jel jsem busem do Tr a pak přes Tr za 30 hodin busem na přechod Bazargán a pak už jenom busem a vlakem. Cesta vlakem přes Tr mně dost láká hlavně přes Vanské jezero. Jen nevím jestli je možné vkročít do Íránu na jiném přechodu než Bazargán? Van je neskutečně krásné město a vůbec východ Turecka a samotný Írán je neskutečně bezpečná země. A lidé Vás dostanou svou pohodou,dobrosrdečností. Termín by mě asi vyhovoval, ale je tady menší problém jsem starší ročník prostě padesátník. Tak zatím Míra – safar bechejr.

DG
Míra:

Ahoj, vstoupit do Iranu z Turecka se da nejen v Bazarganu, ale i prechodem vychodne od mesta Van do Iranskeho Orumiyeh. Jedou tam prime autobusy, ale po ceste je nekolik zajimavosti na turecke strane (Cavustepe, hrad Hosap aj.).

Pro Marketu: DG jsou inicialy mojeho jmena, nic originalniho:) … a co je vlastne DG 307?

Markéta
DG:

Ahoj, DG 307 je česká undergroundová skupina Pavla Zajíčka (původně spolu s Mejlou Hlavsou). Velmi dobrá. 🙂

Markéta
Míra:

Ahoj Míro, bylo by skvělé mít s sebou člověka se zkušeností cestování po Íránu. Bylo by dobré se domluvit přes e-mail.

Jarda

A kam v Íránu?Jsem student (takže taky bez peněz,ale je ještě pořád léto a vydělat se snad podaří).Podzim je na tamní klima asi ideál – při pobřeží je ale vedro asi celoročně.A co je v plánu?Jestli mix příroda a pámatky, tak to je ideál.Pokud by to šlo,tak bych se určitě zúčastnil.Čus

Markéta
Jarda:

Do Íránu vyrážíme poprvé, takže určitě bychom chtěli vidět vše, co stojí za to (samozřejmě v rámci finančních a časových možností). Kombinace přírody a památek je ideál i pro nás. Plán cesty ještě není jasný – vznikl by na domluvě a návrzích, aby si každý přišel na své. Zdravím!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: