HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Asie/ Australie

írán

honza

ahoj, hledam spolucestovatele na cestu do Iránu v červenci, hlavně do méně navštěvovaných oblastí střední části. Zkušenosti mám, už jsem tam byl.

Zkušenosti čtenářů

Martina

Ahoj,

ráda bych na měsíc vycestovala v půlce července do Íránu. Jsem ve spojení s dvěma klukama, kteří o cestě také přemýšlejí, těžko říct, jestli se dokážeme domluvit a cestu uskutečnit, ale tak pátrám dál. Kde přesně jsi byl? Když čtu cestopisy z Íránu, lidé jsou vždy nadšení….

Budu se těšit na odpověď.

Martina

honza
Martina:

Ahoj, byl jsem hlavně na profláknutých místech, potom jsem si projel poušť od Yazdu do Khoru, pár dní jsem strávil u Urmjského jezera a taky jsem byl nejvyšší části Alborzu. Můžu teda bohužel jenom v tom červenci plus pár dní v srpnu, takže se asi nedohodneme. Ale třeba by šlo se dohodnot na ňákým společným treku v horách, konečně tam nejvíc někoho sháním, jinak je skoro lepší kvůli lepšímu poznání lidí být sám.

Tomáš
honza:

Ahoj,no tak já patřím zrovna k těm,jak Martina píše,co přemýšlejí o cestě do Iránu…Jsem zrovna takový typ,co vyhledává spíše romantické dobrodružství v drsných, ale zároven krásných přírodních krajinách…Strašně rád bych si v nějakém rozumném smyslu dal třeba nějaký menší přechod pouští nebo i klidně trek v horách….Rád bych vycestoval spíše tam,kde je mín osídleno a spíše se odpoutal od civilizace,ikdyž je pravda,že když člověk cestuje,tak potká takovou spoustu zajímavým lidí a projede tolika městy, že se stejně o nic neošidí…..Spíš jsem chtěl říci, že mě láká prostě takovej ten klasickej čundr,kde si člověk ustele pěkně pod širým nebem a bude muset vzít nohy na ramena a učit se adaptovat na cizí a neznámou přírodu na kterou není zvyklí…..Můžu klidně už od července-koncem června mně končí škola a pak mám volno až do září…Takže kdyžtak se ozvi a třeba se zkusíme na něčem dohodnout….Je na čase už začít něco dělat,páč začátek léta se neúprosně blíží:)))))Tomáš

honza
Tomáš:

Čau, to je přesně moje představa. Chci se mrknout do oblasti Lalehzaru nebo Hezaru, ale asi spis lalehzaru, je to tam mysllím víc opuštěný, udělat tam trek, pokecat s místníma nomádama. Potom to vzít po menších silničkách pouští do Kermánu,dále buď do Tabásu a okolí, nebo Kashanu a okolí, to podle času a nálady, a ukončit to pokusem o výstup na Damavad.

Tomáš
honza:

To opravdu nezní špatně,možná bych do toho s Tebou šel,když tak mi napiš mailíka na Maudit8@seznam.cz nebo mi brnkni na 604252004…Ještě bych se chtěl přesněji na určitých věcech domluvit atd….Jo ,ale od zítřka jedu s největší pravděpodobností lézt na Labský pískovce,takže budu do neděle jen na telefonu….Tak super,ozvi se a zkusíme to nějak domluvit…Rád bych se přiučil novým zkušenostem a objevil nějaké nádherné místo na naší krásné planetě:))))

Láďa

Ahoj, já taky uvažuju o cestě do Íránu a někoho hledám, ale hodilo by se mi to taky spíš od druhé půlky července, max. na měsíc. Ale ještě jsem tam nebyl, tak by mi nevadily i profláknutější oblasti.

Markéta

Ahoj, chystám se s přítelem a sestrou tento podzim na 1 měsíc do Íránu (nejspíš od října do listopadu). Rádi bychom naši cestovatelskou skupinu rozšířili. Do Íránu jedeme poprvé, takže bychom v Íránu rádi viděli co nejvíce (co by finance a energie dovolila :). Z ČR bychom jeli do TR busem, přes Turecko vlakem. Máme teď všichni tři čerstvě dostudováno, takže čas je, peněz už méně. Prostě by to bylo takové batůžkové studentské cestování. Budu moc ráda, pokud se k nám někdo přidá.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: