Zdravím,
Chtěl jsem se zeptat na bezpečnost na Jávě. Tuším, že jestli tam mají straz z postihu stejný jako třeba v Thajsku bude to OK, ale radši se zeptám:
Plánuju si půjčovat motorky na Jávě…co jen to půjde…je to nejlevnější způsob dopravy tam a člověk má čas ve svých rukou (alespoň částečně)….bojím se ale až nechám motorku stát před nějakým chrámem, aby mi mezitím někdo nezcizil…. jaké máte zkušenosti?
A co s místními? Můžu si u nich nechat věci, zatímco se třeba pojedu podívat na nějaký ostrůvek?
Za drogy dostanes trest smrti a zastreli te. Jinak pohoda.
S půjčováním motorky zkušenosti nemám, ale jinak je tam bezpečnost o tvé pozornosti. Na ulicích je bezpečno, maximálně ti na velké bankovky budou chtít vrátit nějaké falešné. Což je časté a sama jsem to taky neuhlídala. Řekla bych, že je to jako všude – neprovokovat drahými věcmi, foťák mít na krku a doklady v moneybeltu.
Děkuju Veroniko 🙂
S tímhle zkušenosti mám. Jak říkám, nebudu v asii poprvé 🙂
Jen teda to vracení falešných bankovek slyším poprvé….
Ale mám vážně obavy o tu motorku…člověk tím projezdí daleko více…ale kdybych se o ni měl bát před vstupem do každého chrámu, asi se to zas tak nevyplatí 😉
Jasně, chápu 🙂 Popravdě z toho, co jsem viděla, bych se nebála, že ti tu motorku někdo ukradne (je jich všude spousta), ale spíš jsem slyšela, že mají na turisty v půjčovnách lecjaké pasti. Podepíšeš fůru papírů, oni někde najdou škrábanec a chtějí po tobě kompenzaci. Zkoušejí, co se dá, ale to asi taky znáš odjinud.
Ahoj,
záleží na tom kde tu motorku necháš. Kamarádovi ji na Bali ukradli u Padangbai, když tam jeli večer na pláž. Policie nic nevyřeší, pojištění proti krádeži většinou nemáš a tak ti pak nezbývá než jí usmlouvat na co nejmenší cenu. Ale nadruhou stranu to se ti může stáít v indonesii všude. Chce to bejt prostě na svý věci ostražitej. Bacha na celonoční přejezdy autobusem, dky máš batoh na střeše a ráno za rozbřesku ti ho pročesávaj děcka co jedou na střeše do školy. To je zase zážitek ze Sumbawy. Děti všaknepočítaly s tim, že umim indonésky a že tam pak s místní četou policie do školy vlítnem a budou mít průser. Nicméně asi věděly co je čeká, pač GPSku u nich nenašli. Jen sluneční brejle a pár drobností. … Doporučuju všechno cenný v příručáku a batoh na řetěz se zámkem. 🙂 Ale indonésie je většinou plná hodnejch a čestnejch muslimů. Ale jak píšu, najdou se i svině.
No, nemůžu říct, že by mě to vyloženě uklidnilo 🙂
Věřím tomu, že je v Indonésii daleko víc hodných a čestných muslimů, než je třeba v Thajsku slušných Thajců….ale tam mi alespoň řekli, že mají všichni neskutečnej vítr z policie a nikdo si nic ukrást nedovolí.. a byla to pravda 🙂 Tady asi nezbyde než si vzít zámek na kolo….a doufat, že než projdu Prambadán a Borobudur, moje půjčená motorka tam zůstane….
Motorka tam nezustane.
Hodny a cestny muslim? To si snad delas srandu!
na Borobudůru nebo Prambanánu zůstane. Jsou tam parkoviště. V indonésii se spíš okrádá oficiálně z nevědomosti bulíků, kteří se nejdřív nezeptaj na cenu. Chce se ptát místních ve warungu, spolusedících v autobuse apod. než člověk nastoupí k vyjednávání. A taky nebát se odmítnout a poslat někam.
Tip měsíce: Mexiko
Olinalá: poklad na konci světa
Playa del Carmen
Kolonizační města a zběsilá pravidla mexického silničního provozu
Knižní tipy
Unikátní kultura a náboženství namibijských Himbů a Hererů
Olinalá: poklad na konci světa
Nové články
Předvánoční pohodu přinášejí do kin Agenti štěstí
ROZHOVOR: Víťa Dostál o Panamericaně, aneb z Aljašky do Ohňové země na kole
Do města trpaslíků za adventními trhy – polská Vratislav vás zve až do 7. 1. 2025
Vybavení na cesty
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.